Įtariamos vaikžudės ašaros sugraudino ir prokurorą

24-erių jonavietę Nadieždą Azarevič, kaltinamą bejėgiškos būklės savo naujagimio nužudymu, pasiūlyta įkalinti devyneriems metams. Tai - beveik minimali už šį nusikaltimą numatyta bausmė. Jai grėsė laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Rado ne vieną užtarėją

Kaltinimą šioje byloje palaikęs Kauno apygardos prokuroras Vytautas Gataveckas teigė atsižvelgęs į tai, kad teisiamoji labai gailisi, yra neteista, augina du mažamečius vaikus ir charakterizuojama teigiamai.

Kaip jau rašyta, N.Azarevič pateikė teismui savo charakteristikas, kurias jai parašė dukrų auklėtoja bei keli asmenys, pavadinę savo raštą atviru laišku teismui. O jos prašymu teisme liudijusi artimiausia kaimynė tikino, kad kaltinamoji savo naujagimio nužudymu yra atsakinga, darbšti, besirūpinanti savo dukromis ir ne tik nerūkanti, bet ir nevartojanti alkoholio.

Aš pripažįstu savo kaltę, bet negaliu atsakyti už tai, ko neprisimenu.

Išgirdusi, ką siūlo prokuroras, N.Azarevič negalėjo suvaldyti ašarų – taip pat, kaip ir duodama teismui parodymus.

„Aš pripažįstu savo kaltę, bet negaliu atsakyti už tai, ko neprisimenu“, - tada teigė N.Azarevič, anot ekspertų, pasmaugusi pilnai išnešiotą dukrelę elastiniu bintu.

Kaltinamosios versija

Teisiamoji pasakojo pabudusi tą lemtingą pernykštės kovo 23-iosios rytą kaip įprasta į darbą – šeštą. Tačiau jautė kažkokį neįprastą skausmą nugaroje – juosmens srityje, todėl nusprendusi pagulėti vonioje. Jos paskaičiavimu, gimdyti dar buvo anksti.

Po kurio laiko pajuto ne palengvėjimą, o skausmą ir atsijungė. Kai atsigavo, pamatė vandenyje plūduriuojantį kūdikį. Jis neverkė. Netrukus jai vėl pradėjo mirguliuoti akyse.

N.Azarevič tikino nepamenanti, kad būtų nukirpusi kūdikio virkštelę ar pasmaugusi jį elastiniu bintu. Tik, kad įdėjo kūnelį, kuris nerodė jokių gyvybės ženklų, į maišelį. O šį įkišo į kibirėlį, kurį naudodavo plaunant grindis. Ir iš pradžių užkišo šį už vonios. O vėliau paslėpė savo kambaryje – sofos-lovos patalynės dėžėje, bijodama, kad lavonėlio neaptiktų katė.

Teisiamoji teisinosi nekvietusi pagalbon ir mamos, nes jau buvo pabudusios dukros. Tik paskambino bendradarbiams, kad blogai jaučiasi ir neateis. Ir vėl atsigulė.

Karti patirtis

Nuvykusi kitą dieną pas šeimos gydytoją, N.Azarevič ir toliau bandė slėpti buvus nėščia. Tačiau medikų pergudrauti nepavyko ir šie pranešė apie savo įtarimus policijai. O ši netrukus aptiko ir po sofa-lova slepiamą nusikaltimo įkaltį.

Tik tada teigė sužinojusi, kad dukra vėl buvo nėščia ir nukentėjusiąja pripažinta N.Azarevič motina. Ji tikino, kad to nesimatė, kaip ir ankstesniais atvejais. Jų pasekmė – augančios dvi pametinukės dukrelės. Pirmą kartą jų motina pastojo, dar neturėdama aštuoniolikos.

N.Azarevič teisinosi bijojusi tada patirto pasmerkimo ir dabar. Ji neslėpė, kad kūdikio, kurio vėl laukėsi, tėvas ką tik buvo grįžęs iš pataisos namų, kur pusmetį kalėjo už smurtą artimoje aplinkoje. Vos išgirdęs apie nėštumą, mylimasis ją paliko. Tačiau ji vylėsi, kad sugrįš, kaip kartą jau buvę. Būtų viską atleidusi, nors jis viešai vadino ją paleistuve, pats pasirodydamas vis su kitomis moterimis.

Nuosprendis – kitą savaitę

Šiuo metu minėtas vyriškis, kaip ir vyresnių dukrų tėvas, užsienyje. Ir pastarąsias ji augina kartu su mama, pas kurią ir gyvena. Iš savo 400-500 eurų algos ir papildomų mamos, kuri verčiasi remontais, pajamų.

Tačiau N.Azarevič tikino neplanavusi atsikratyti naujagimio. Blogiausiu atveju ketino atiduoti jį į globos namus. O slėpė ir šį nėštumą nuo motinos, nes bijojo. Pastaroji teigė nežinanti, kodėl dukra taip elgėsi. Galiausiai pripažino, kad buvo jai gana griežta, tačiau norėdama gero – kad nenueitų klystkeliais.

Nuosprendis N.Azarevič, kuriai iki jo neskirti jokie apribojimai dėl vyresnių dukrų, bus skelbiamas kitą savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaimynas

Kaimynas portretas
Kokia iš jos mama? Visada jos sesuo veždavo vaikus į darželį, sesuo nepilnametė buvo ir palikdavo jai du vaikus prižiūrėt. Prie mažamečių dukrų kitus vyrus vesdavosi. Ji iš šeimos mažiausiai jais rūpinosi. Kaip galėjo ji gaut geras charakteristikas jei vaikais ne ji rūpinosi? Nesuvokiami dalykai dedasi. Ir dabar, naktimis vaikšto, kai tuo tarpu vaikus turėtų prižiūrėti.

Piliečiui

Piliečiui portretas
tau su loginiu mąstymu viskas gerai? kur parašyta, kad už nužudymą nebaudžia?

Pilietis

Pilietis portretas
Labai keista,už vištos pavagima baudžia,už nužudymą ne.Nėra teisingos teisėsaugos Lietuvoje,nieko nuostabaus.Jeigu ji būtų,reikia visą teisėsaugą keisti iš pagrindų,atleidžiant be išeitinių.Prokuratūra taip pat.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių