Būdą kaip nutraukti mamos kančias garsiam šachmatininkui pasufleravo filmas

Prieš Kauno apygardos teismą dėl sunkiai sirgusios bejėgiškos būklės savo motinos nužudymo stojo buvęs perspektyvus šachmatininkas Aleksandras Jegorovas. Jo išpažintis apie šio nusikaltimo priešistorę bei elgesį po to truko daugiau kaip valandą, pačiai kulminacijai skiriant vos kelias sekundes.

Lemtingas trakštelėjimas

„Atsimenu tik trakštelėjimą – turbūt nuo mano svorio, keičiant sauskelnes, lūžo kėdutė. Bet kažkas greičiausiai trakštelėjo ir mano galvoje. Kai atsipeikėjau kitame kambaryje nuo naujo alkoholio, kurį tomis dienomis vartojau kasdien, kiekio, supratau, kad kažkas atsitiko. Nuėjus į mamos kambarį, ji buvo nebegyva – ant jos veido ar krūtinės buvo uždėta pagalvė. Supratau, kad daugiau niekas be manęs negalėjo to padaryti“, – taip apie motinos nužudymą teisme pasakojo aukštąjį išsilavinimą turintis A.Jegorovas.

Jis teigė atsimenantis tą dieną miglotai – ėjo į parduotuvę alkoholio ir prieš šį įvykį ir po jo. Gėrė jau daugiau kaip savaitę po išėjimo iš darbo savo noru. Tiesiog supykdė darbdavio pretenzijos, kad vėluoja su projektu, o jis tuo metu buvo labai dirglus, nes prieš mėnesį buvo parsivežęs iš slaugos ligoninės mamą. Parsivežė ją ne tik su baisiomis pragulomis, bet ir gerokai blogesnės būklės, nors tikėjosi, kad bus atvirkščiai.

„Buvo gaila motinos, savęs, pykau ant biurokratinės mūsų medicinos sistemos bei tėvo, kuris išėjo per anksti, palikdamas mane vieną su tokiu išbandymu“, –pasakojo per tuos septynis mėnesius, kai yra suimtas, akivaizdžiai sublogęs A.Jegorovas.

A. Jegorovas/ Vilmanto Raupelio nuotr.

Sunkiai tvardėsi

Teisiamasis teigė, tėvui esant gyvam, net nesupratęs, kokią šis tempia naštą, slaugydamas pasiligojusią motiną.

Nors ši dirbo Šilainių poliklinikoje buhaltere, klastingasis Alzheimerio sindromas jai diagnozuotas ne iš karto, nes ji tiesiog buvo per jauna tokiai ligai. Tačiau 2015-ųjų rudenį mirė mamą prižiūrėjęs tėvas. O tai turėjo įtakos ir jos ligai, kuri pradėjo smarkiai progresuoti.

Anot A.Jegorovo, tokia įvykių seka jį užgriuvo nepasirengusį, dėl ko apie pusantrų metų užtruko ir būtinų dokumentų, slaugant tokį ligonį, bei kitų formalumų, kurių biurokratinėje mūsų medicinos sistemoje apstu, tvarkymas. O nepasirengimą tokiam išbandymui, žinoma, lydėjo ir skolos.

Buvo gaila motinos, savęs, pykau ant biurokratinės mūsų medicinos sistemos bei tėvo, kuris išėjo per anksti, palikdamas mane vieną su tokiu išbandymu.

„Aš krimtausi ir dėl to, kad negaliu įtaisyti mamos į privačius slaugos namus, nes šių kainos man neįkandamos, o valstybės duodamos keturių mėnesių nemokamos slaugos nepakako. Kaip ir sauskelnių, kurių mėnesio normą aš išnaudodavau per vieną-dvi dienas. Todėl iš beviltiškumo vartojau alkoholį, nes jis buvo vienintelis būdas kovoti ir su prasidėjusia depresija“, – pasakojo A.Jegorovas, bandęs tvardytis ir teisme, tačiau kartkartėmis tikrąją jo būseną išduodavo staiga suvirpėjęs balsas ar trumpam akyse pasirodžiusios ašaros.

Kėlė ranką ir prieš save

Teisiamasis teigė, kad jokių giminių, į kuriuos būtų galėjęs kreiptis pagalbos, neturi. Artimiausias – netikras brolis iš pirmos tėvo santuokos, gyvenantis Londone ir net neatvykęs į tėvo laidotuves.

„O draugams, kurie siūlė vis dėlto ieškoti slaugytojos, atsakydavau, kad, kol mama dar gali paglostyti katę ar kitaip džiaugtis gyvenimu, pasirūpinsiu ja pats. Tiesiog pervertinau savo jėgas, pavargau, na ir žinoma, prisidėjo alkoholis“ – reziumavo A.Jegorovas.

Jis teigė, kad mintis, kaip nutraukti savo ir mamos kančias atsirado, pažiūrėjus vieną filmą. Ir kuo toliau, tuo įkyriau ėmė jį lankyti. Nors septyni mėnesiai iki tragedijos bandė nutraukti tik savo kančias. Nepavykus atsidūrė psichiatrijos ligoninėje.

Parsivežus mamą iš slaugos ligoninės, šios mintys vėl ėmė lankyti. Tik dabar jau – ir apie jos, ir apie savo kančių nutraukimą. Nors, anot A.Jegorovo, jeigu jis būtų to nepadaręs, mama ir taip būtų pratempusi dar ne daugiau dvi ar tris dienas. O jis po šio lemtingo žingsnio staiga panoro sulaukti savo 33-iojo gimtadienio, kuris buvo už trijų dienų. Ir tada jau nutraukti ir savo kančias. O iki tol dar labiau vartojo alkoholį, tačiau į mamos kambarį, šią aptvarkęs ir atidaręs langą, kad nekiltų įtarimų kaimynams, daugiau nėjo.

A. Jegorovas (kairėje)/ Vilmanto Raupelio nuotr.

Laikomas už grotų

Kaip jau rašyta, apie šį nusikaltimą sužinota tik po kelių dienų, kai vienas filosofijos magistrantūroje studijavusio A.Jegorovo draugų, prieš tai gavęs iš jo žinutę apie tai, kas atsitiko, vėliau rado socialiniame tinkle ir jo atsisveikinimo laišką.

Policijai operatyviai sureagavus į šio asmens pranešimą, pernykščio birželio 10-osios vidurdienį A.Jegorovas buvo sulaikytas neblaivus nusikaltimo vietoje –viename Ukmergės gatvės bute, kuriame buvo rastas ir jo 64-erių motinos lavonas. Kaip konstatavo ekspertai, ji buvo uždusinta pagalve. A.Jegorovui sulaikymo metu buvo nustatytas sunkus (2,49 prom.) girtumas.

Buvę A.Jegorovo kolegos iš sporto mokyklos „Gaja“, kurioje teisiamasis dirbo šachmatų treneriu, po jo suėmimo portalui kauno.diena.lt sakė: „Mes visi šoke – jis buvo labai protingas, geras ir kultūringas. Pirmą kartą gyvenime gaila nusikaltėlio.“

Gresia ilgi metai nelaisvės

Kaip skelbia vikipedija, A.Jegorovas žaidė šachmatais nuo ketverių metų, o nuo trylikos jau dalyvavo ir turnyruose. Būdamas šešiolikos ir septyniolikos, jis du kartus dalyvavo pasaulio jaunimo čempionatuose. Ir turėjo pasaulio šachmatų federacijos suteiktą FIDE meistro vardą, kurį be jo Lietuvoje turi dar apie 20 šachmatininkų, o pasaulyje – apie šeši tūkstančiai.

Savo 33-iąjį gimtadienį A.Jegorovas jau sutiko Kauno policijos areštinėje.

Psichiatrai, tyrę jo sveikatos būklę, konstatavo, kad priverčiamųjų medicinio poveikio priemonių taikymas jam nebūtinas.

A.Jegorovui gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki 20 metų arba iki gyvos galvos. Jį ginantis draugų nusamdytas advokatas prašė uždaro teismo proceso, tačiau bylą nagrinėjanti teisėjų kolegija šį jo prašymą atmetė. Nors kitą A.Jegorovo advokato prašymą – kviesti į kitus posėdžius dar septynis papildomus liudytojus, tarp jų – ir psichologą-psichiatrą, įtarusį teisiamajam depresiją, - kad teismas susidarytų išsamų vaizdą apie jo ginamojo asmenybę ir ketinimus mamos atžvilgiu, patenkino.NAUJAUSI KOMENTARAI

Orakulas

Orakulas portretas
Ne nu cia kas dabar... visi turi atsakyti.. artimo nuzudymas ir buti girtam nuo 12 iki 16 m. Manau pats tas. Salygos geros gali eit dirbti pataisos namuose ir iseis po 8 metu. O ne prisipazinti padeti atskleisti pazeti kad gailisi prisipazysta gauti 8m. Ir po 4 m. Iseiti. Cia jau belekas. Gaunasi kad toleruoja, atsiprasau.. aisku jei daryti kaip nusikalstamam pasaulyje tada liktinuma tegul duoda iki 4m. Ir viskas tuom baigta. Bet kurteisingumas... reikejo neimti is slaugos namu ka butu namo parveze mama nesamone...tad neginkim ir nenusikalbekim.. kad ir kaip ji mylim ar pazystam

Teisti

Teisti portretas
reikia tuos, kas privalo, bet nesirūpina senų ar ligos palaužtų žmonių slauga Lietuvoje. Šis sritis pas mus - katastrofiška. Šeimos narys paliekamas vienas su savo bėda. Jis negali nei gyventi savo gyvenimo, nei dirbti darbo, o apie laisvalaikį ar pomėgius - nėra ko nė kalbėti. Neturi teisės. Pinigų nėra, slaugytojo pasisamdyti negali, padoresni globos namai irgi didelius pinigus kainuoja. O ką socialinis darbuotojas? Paskaitys tau paskaitą, kaip su tokiu ligoniu elgtis. Ir viso gero. Tai baisu. Tai ne nužudymas, tai signalas, kad žmogus pats visiškai išseko ir nebesupranta, ką daro. Taip gali atsitikti kiekvienam slaugančiajam. O kiek vyrų, žmonų, dukrų, sūnų miršta pirmiau už ligonį? Žiauru, bet tai faktas.

Ilma

Ilma portretas
..bausmes jis tikrai nenusipelnè!!!
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių