Įtariamas kaimynių žudikas – dukart pakaltinamas

Remiantis nauja Kauno apygardos teismą pasiekusia ekspertų išvada, mįslingiausiomis žudynėmis Kaune kaltinamas buvęs teisės studentas Karolis Neoras – dukart pakaltinamas.

Nusprendė apsidrausti?

Kaip jau rašyta, šią didelio atgarsio sulaukusią bylą nagrinėjusi minėto teismo teisėjų kolegija buvo išėjusi rašyti nuosprendžio dar kovo viduryje.

Tačiau atėjus laikui jį skelbti, netikėtai atnaujino įrodymų tyrimą, skirdama dviejų savo kaimynių nužudymu kaltinamam 24-erių K.Neorui naują psichiatrinę-psichologinę ekspertizę. Prieš tai jį tyrę Utenos ekspertinio skyriaus specialistai buvo nustatę teisiamajam tik mišrius asmenybės sutrikimus, kaip galbūt gimdymo metu patirtos galvos smegenų traumos bei sunkios vaikystės padarinius. Esą šizofrenijos simptomus jis tik simuliuoja, o minėti sutrikimai leidžia atsakyti už galbūt padarytus nusikaltimus.

Savo sprendimą skirti K.Neorui pakartotinę ekspertizę teisėjų kolegija motyvavo siekiu panaikinti prieštaravimus jį tyrusių minėtų teismo ekspertų ir anksčiau teisiamąjį gydžiusių psichiatrų parodymuose.

Teliko formalumai?

Pakartotinę ekspertizę K.Neorui atliko jau Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos, įsikūrusios Vilniuje, specialistai, važinėdavę pas tiriamąjį, kuris vėl buvo pervežtas iš Kauno tardymo izoliatoriaus į Utenos ekspertinį skyrių, nes kitos įstaigos, kurioje atliekami tokie tyrimai, Lietuvoje nėra.

Maždaug prieš mėnesį K.Neoras vėl buvo grąžintas į Kauno tardymo izoliatorių, o ne perkeltas į Rokiškio psichiatrijos ligoninę gydyti. Praėjusią savaitę Kauno apygardos teismą pasiekė ir teismo ekspertizės aktas apie tai, kad K.Neoras yra pakaltinamas.

Jau numatytos ir dviejų naujų posėdžių datos, kuriuose paviešinus minėtą aktą, jeigu K.Neoro advokatas arba pats teisiamasis nebeturės jokių naujų prašymų arba šiuos teisėjų kolegija bus linkusi atmesti, beliks tik formaliai pakartoti baigiamąsias kalbas ir vėl turėtų būti išeita rašyti nuosprendžio.

Įkalčių pakanka?

Kaip jau rašyta, kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras Virginijus Sokolovas siūlo įkalinti K.Neorą iki gyvos galvos, bausmę atliekant kalėjime.

Teisiamojo advokatas Ričardas Girdziušas prašo jo ginamąjį išteisinti. Esą kaltinimas remiasi tik prielaidomis – jokių įrodymų nėra. Jau nekalbant apie tai, kad jo ginamasis dėl ne vieno garsaus Kauno psichiatro jam diagnozuotos šizofrenijos iš viso negali būti teisiamas.

K.Neoras kaltinamas 2015-ųjų sausio 23-iąją, praėjus penkioms dienoms po jo 22-ojo gimtadienio, iš savanaudiškų paskatų nužudęs 63-ejų Nijolę Vaškevičienę, gyvenusią virš jo tame pačiame S.Žukausko gatvės daugiabutyje. Antrosios jam inkriminuojamos aukos – buvusios sodo sklypo prie Kauno marių kaimynės Valerijos Urmonienės – pasigesta dar po trijų dienų – sausio 26-ąją. Buvusiai ilgametei Kauno prekybos organizacijų valdybos vadovei, kurią K.Neoras taip pat kaltinamas nužudęs iš savanaudiškų paskatų, po pusmečio turėjo sukakti 87-eri. Ir jos bute Maironio gatvėje, kaip ir R.Vaškevičienės namuose, buvo aptikta ne tik dingusiųjų kraujo, bet ir biologinių K.Neoro pėdsakų.

Dvejus metus teisę studijavęs K.Neoras teisme parodymų nedavė. Nepasinaudojo jis ir teise į paskutinį žodį, pareiškęs, kad šio nebus, galutinai sužlugdydamas nukentėjusiaisiais pripažintų N.Vaškevičienės sūnaus bei V.Urmonienės dukterėčios viltis išgirsti bent atsiprašymą. Jau nekalbant apie galimybę pagaliau sužinoti, kur paslėpti, kaip įtariama, į dalis padalyti dingusiųjų be žinios palaikai.


Šiame straipsnyje: Karolis Neoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

kam

kam portretas
Ar teisme bus aiskinamasi, kam atiteks dingusiuju turtas? Nes teisiskai(teisineje valstybeje?), tos moteriskes nera mire dar. Logiskai itariamasis turetu buti paleistas, gydomas ir akylai sekamas.

Veronika

Veronika portretas
Po Urmonienės nužudymo buvo rašyta, kad jos telefonas trumpai buvo suveikęs Klaipėdoje. Ko gero ir palaikai buvo išmesti kur nors jūroje ar mariose. Ar ši versija tikrinta?

Baisus veidas

Baisus veidas portretas
siaubingai piktos akys. Jaunas žmogus, o atrodo kaip nusivalkiojęs diedas. Matyt ne vieną žmogų yra nugalabijęs. Nejaugi teisėsauga negali jo gerai papurtyti? Manau, išimties tvarka būtų galima panaudoti ir griežtesnes tardymo priemones.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių