„Bajorkiemis“ išgaruos lyg dūmas

Sklypas, aštuoni lauko statiniai ir smulkūs baldai – visą šį "Bajorkiemio" turtą bus galima įsigyti už 709 tūkst. litų rugsėjo pradžioje vyksiančiose varžytynėse. Tai beveik viskas, kas liko iš gaisro nusiaubto ir bankrutavusio restorano komplekso, vertinto beveik 6 mln.litų.

Trys aukcionai

Trys lauko kavinės, tiek pat klėčių, tvartas, lauko statiniai – kiekvienas šių pastatų bankroto administratoriaus skelbiamose varžytinėse bus parduodami už pradinę 1 tūkst. litų kainą.
Nors kaina ir vienoda, skiriasi statinių plotai ir dydžiai – ta pačia kaina bus galima įsigyti ir 50 kv. m. klėtį, ir beveik 200 kv. m. lauko kavinę. Kartu su dalyvio mokesčiu pradinė aštuonių pastatų kaina neviršys 9 tūkst. litų.

Tokios mažos kainos priežastis – beveik visi mediniai pastatai, vykdant teismo sprendimą, parduodami nugriauti. Pirkėjui juos teks ir išsivežti pačiam. Pirmosios pastatų varžytynės paskelbtos rugsėjo 3 d., o jau kitą dieną bus galima įsigyti įvairaus "Bajorkiemio" kilnojamojo turto – stalų, kėdžių, paveikslų.

Rugsėjo 11-ąją, per trečiąjį aukcioną, bankroto administratoriai tikisi surinkti gerokai daugiau pinigų – čia už pradinę 700 tūkst. litų kainą bus parduodamas 0,8 ha žemės sklypas su elektros įvadais, vandentiekio bei kanalizacijos sistema ir tiesiogine nuovaža nuo magistralės.

Kaip skelbiama valstybinės įmonės "Turto fondas" tinklalapyje, į šį paketą įtraukti ir sudegusio pagrindinio 1,5 tūkst. kv. m. pastato likučiai bei šalia esanti kalvė.

Tik rąstų imitacija

Kaip "Kauno dienai" sakė varžytynes administruojančios bendrovės Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centro bankroto administratorius Vytautas Česonis, susidomėjimas visais trimis aukcionais nemažas.

"Konkrečių skaičių dar negalėčiau pasakyti, bet šiuo turtu domisi nemažai žmonių. Kol kas nematome varžytynių registracijos mokesčio savo sąskaitoje – pagal jį būtų galima spręsti, kiek aukcionuose bus dalyvių", – aiškino V.Česonis. Tiems, kuriems akys sužibo nuo galimybės už tūkstantį litų įsigyti senovinę klėtį, teks nusivilti. Parduodami pastatai nėra rąstiniai. "Mums pradėjus jais detaliau domėtis, paaiškėjo, kad tai storos lentos, o už jų – plytos arba tiesiog šiltinimo medžiaga. Tai tik rastų imitacija", – sakė bankroto administratorius.
V.Česonis svarstė, kad jei pirkėjas pastatą nugriaus tvarkingai, tai jį tikrai pavyks atkurti kitoje vietoje.
Brangiausias – sklypas
Bankroto administratorius užsiminė, kad organizuojant smulkiojo turto varžytuves, buvo ir sunkumų. "Bajorkiemio" buhalterijoje mums nepavyko surasti visų šių daiktų įsigijimo dokumentų, tad pradinę kiekvieno daikto kainą nustatėme ties 100 litų riba. Per varžytynes ji gali arba kilti, arba mažėti. Taip pasielgėme, nes net neapsimokėjo skirti pinigų turtui vertinti, kuris būtų kainavęs daugiau nei visas kilnojamasis turtas", – aiškino jis.

V.Česonio teigimu, daugiausia pinigų tikimasi gauti už per trečiąsias varžytynes ketinamą parduoti šalia autostrados esantį sklypą, kuriame tebestovi pagrindinio "Bajorkiemio" pastato nuodėguliai.

"Šiose varžytynėse neatskiriamai vienas nuo kito bus parduodamas sklypas, sudegusio pastato likučiai ir kalvė. Iš sudegusio pastato telikę tik akmeniniai pamatai. Kalvė parduodama, teismas leido jos negriauti. Tai – kultūros paveldo objektas, įrašytas į Kultūros vertybių registrą", – priminė V.Česonis

Paini istorija

Netoli Kauno esančio "Bajorkiemio" bėdos prasidėjo 2008 m., kai restoranas buvo priverstas sustabdyti veiklą dėl jo savininko Gintauto Remeikos mokesčių nemokėjimo.

2012 m. pavasarį Kauno apygardos teismas paliko galioti ankstesnį žemesnės instancijos teismo sprendimą nugriauti daugumą "Bajorkiemio" statinių, nes jie pastatyti Kauno regioninio parko teritorijoje be reikiamų leidimų.

Nors tada teismas buvo palikęs galimybę per metus įteisinti pagrindinį pastatą, jis visiškai supleškėjo praėjusių metų lapkričio 29-osios naktį. Teisėsaugos pareigūnai atsisakė patvirtinti tyčinio padegimo versiją, bet pripažino, kad gaisravietėje rasta degaus skysčio.

Dar viena byla, susijusi su "Bajorkiemiu", taip pat buvo nagrinėjama Aukščiausiajame teisme. Bankroto administratorius bandė atsikovoti iš banko DNB restorano pastatus, kurie yra įkeisti už buvusio restorano savininko G.Remeikos paimtas paskolas. Gaisras kilo kaip tik prieš Aukščiausiojo Teismo sprendimo paskelbimą. Pastato statiniai teismo sprendimu liko įkeisti bankui.
Kaip sakė V.Česonis, už gautus pinigus pirmiausiai bus atsiskaitoma su kreditoriais, t.y. DNB banku.NAUJAUSI KOMENTARAI

pilietis

pilietis portretas
Jis buvo apdraustas ir paciu padegtas,jokio nuostuolio nepritures...

šūdkiemio

šūdkiemio portretas
už 20 litų nepirkčiau
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių