Afera: tą patį butą išnuomojo keliems žmonėms

Mažiausiai keturi kauniečiai nukentėjo pasiskelbę, kad skubiai Kauno mieste išsinuomotų būstą. Apsukrus aferistas jiems išnuomojo vieną ir tą patį butą. Pareigūnai neatmeta galimybės, kad nukentėjusiųjų gali būti ir daugiau.

Paieškos skelbimas

Šilainiuose prie daugiabučio Rietavo g. "Kauno dienos" žurnalistų laukė dvi moterys. Abi rankose laikė identiškus raktus. Prie žurnalistų jos mėgino atrakinti išsinuomoto buto duris. Vienoje spynoje raktas sukosi sklandžiai, kitas raktas antrajai buto spynai netiko.

Renata ir Rita (pavardės redakcijai žinomos) nėra draugės. Moterys susipažino, kai išsinuomojo tą patį butą. Jas telefonu susirado vyras, kuris taip pat buvo išsinuomojęs tą patį butą. Tuomet ir paaiškėjo, kad žmonės pakliuvo į aferisto pinkles, kuris Rietavo g. daugiabutyje esantį butą išnuomojo mažiausiai keturiems. Neatmetama galimybė, kad nukentėjusiųjų gali būti dar daugiau.

"Man paskambino vyras ir paklausė, ar daviau skelbimą, kad išsinuomočiau būstą. Kai pasakiau, kad jau išsinuomojau, jis paklausė, ar ne Rietavo g. Ne iš karto norėjau patikėti, kad esu apgauta", – pasakojo Rita.

Neslėpė tapatybės

Visų keturių nukentėjusiųjų istorijų pradžia labai panaši. Padavę skelbimą, kad išsinuomotų būstą, jie sulaukė pasiūlymo.

Apžiūrėtas butas nuomininkams tiko. Iš pradžių paliko rankpinigius ir gavo vieną raktą. Per kitą susitikimą su buto šeimininku pasirašė sutartį, sumokėjo likusius pinigus ir gavo raktą nuo antrosios spynos. "Sumokėjome už tris mėnesius 1050 litų", – pasakojo Renata.

Pričiupo patys

Moterys pasakojo, kad joms skambinęs nuo R.Daunoravičiaus nukentėjęs vyras surengė neeilinį nuotykį aferistui. Dar viena kandidačių išsinuomoti tą patį butą buvo likusi skolinga R.Daunoravičiui kelis šimtus litų.

Ja pasinaudojęs kaip masalu, nes į skambučius tų, iš kurių pinigai buvo paimti R.Daunoravičius nebeatsiliepė, vyras užspaudė sukčių. Pirmiausia R.Daunoravičius esą buvo nuvilktas į banką.
"Kiek supratau, tas vyras norėjo, kad R.Daunoravičius pasiimtų paskolą ir grąžintų už buto nuomą sumokėtus pinigus", – pasakojo Rita.

Deja, bankas bedarbiui R.Daunoravičiui atsisakė duoti paskolą. Nevilties apimtas vyras tada jau nuvedė aferistą į policiją. "Tik todėl, kad nukentėjo keli žmonės, policija pradėjo tyrimą. Pareigūnai užsiminė, kad kitu atveju  būtų pasiūlę kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Esą žinome mus apgavusio asmens anketinius duomenis ir turime patys viską tvarkyti", – moterys sakė nesitikėjusios tokios policijos pozicijos.

Pareikšti įtarimai

Iš R.Daunoravičiaus butą išsinuomojusios moterys užsiminė, kad stebino sukčiaus pomėgis pasakoti netikėčiausias jam nutikusias istorijas. Ar taip jis mėgino susikurti labai užsiėmusio veikėjo įvaizdį, ar sukelti gailestį? Kiekvienas jo neatvykimas į sutartą susitikimą ar neatsakytas telefono skambutis būdavo pagrįstas kokiu nors nutikimu.

"Tai jis papuola į avariją, tai su žmona skiriasi, tai jo vaiką partrenkia automobilis", – klojo Renata.

R.Daunoravičius nuomininkėms netgi spėjo papasakoti, kad nuomojamas butas jam lyg ir nepriklauso, kad jis esą jo mamos. Tuo metu moterys dar neįtarė, kad vyras jas mulkina.

Vis dėlto į vieną klausimą moterys nesugebėjo atsakyti: "Jeigu jau jis nutarė pasipinigauti pagal tokį aferos modelį, kodėl neslėpė savo tikro vardo, pavardės, asmens kodo?"

R.Daunoravičių policija buvo sulaikiusi 48 val. Jam pareikštas įtarimas dėl sukčiavimo, paskirtos kardomosios priemonės dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Pareigūnai prašo atsiliepti žmones, kurie galimai nukentėjo nuo R.Daunoravičiaus veiksmų, ir paskambinti tyrėjai Linai Labazinienei telefonu (8 37) 303 822.

Plačiau apie tai skaitykite liepos 26 dienos "Kauno dienos" numeryje.


Šiame straipsnyje: aferanuomanuomininkaibutas

NAUJAUSI KOMENTARAI

kokie naivus zmones.

kokie naivus zmones. portretas
Buvau as ten is karto pamaciau kad aferiuga is isvaizdos nori is karto pinigu, gyvent is karto negalima, buto nuomos kaina zymiai pigesne nei kitur tame rajone ir panasiai.. isvis su tais rankpinigiais geriau neprasidet.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių