Žudynių Kaune atgarsiai: prieš teismą stos V.Račkauskas ir T.Ulpis

Generalinė prokuratūra ir Policijos departamento Imuniteto valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl Policijos departamento pareigūnų esą aplaidaus požiūrio į darbą, kai buvo gauta informacija apie 2009 metų spalį Kaune planuojamas žudynes. Tada buvo nužudytas teisėjas Jonas Furmanavičius ir kaunietė Violeta Naruševičienė.

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad penkiems Policijos departamento ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnams pareikšti įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų suklastojimo ir tarnybos pareigų neatlikimo.

BNS žiniomis, tarp įtariamųjų – buvęs policijos generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldas Račkauskas ir buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis. Jie jau yra palikę tarnybą policijoje.

V.Račkauskui įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo ar disponavimo juo.

Šioje byloje specialiuoju liudytoju buvo apklaustas Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis. Įtarimai jam nepareikšti.

Anksčiau buvo skelbta, kad įtariamaisiais, neskaitant T.Ulpio ir V.Račkausko, tapo LKPB biuro pareigūnai, operatyvinius veiksmus atlikę Dariušas Sinkevičius ir Vitalijus Vitkovskis bei jų vadovas, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Emilijus Damukaitis.

Ikiteisminio tyrimo, pradėto 2011 metų rudenį, metu buvo aiškinamasi, ar Policijos departamento ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai ėmėsi visų įstatyme numatytų priemonių, kad būtų užkirstas kelias teisėjo J.Furmanavičiaus ir V.Naruševičienės nužudymams, ar nuo prokurorų nenuslėpė nužudymui išsamiai atskleisti ir ištirti reikšmingų aplinkybių, asmenų, žinančių kokių nors bylai išspręsti reikšmingų aplinkybių.

Pernai rudenį V.Račkausko ir T.Ulpio namuose buvo atliktos kratos. Policijos departamento teigimu, iš viso atlikta apie atliko 15 kratų. Pasak jo, paimta dokumentų, kurie bus nagrinėjami.

Imuniteto valdyba tyrė, ar iš tiesų aukšti pareigūnai žinojo apie dviem žmogžudystėmis įtariamo Drąsiaus.Kedžio planus žudyti ir neužkirto tam kelio.

Vadovaudamiesi Baudžiamojo proceso kodeksu, prokurorai leido įtariamiesiems susipažinti su tyrimo medžiaga ir pateikti prašymus papildyti tyrimą. Po to bus sprendžiama dėl bylos perdavimo į teismą.

Pernai į žurnalistus kreipęsis kauniečio D.Kedžio draugu prisistatęs Mindaugas Žalimas yra pareiškęs, kad žudynių išvakarėse 2009-ųjų spalio 4-ąją buvo atvykęs į Policijos departamentą Vilniuje ir pranešė, jog kaunietis D.Kedys planuoja žudynes.

Vyras tvirtino pranešęs policijos generalinio komisaro pavaduotojams V.Račkauskui ir Algirdui Stončaičiui, tuometiniam kriminalinės policijos pareigūnui T.Ulpiui apie D.Kedžio ketinimus 2009 metų spalį nušauti Kauno apygardos teismo teisėją J.Furmanavičių, savo dukters motiną Laimutę Stankūnaitę, jos seserį V.Naruševičienę, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą.

D.Kedys šiuos asmenis kaltino pedofilija ir sąvadavimu.

Pernai lapkričio 14 dieną prokurorai įtarimus pareiškė generalinio komisaro pavaduotojui V.Račkauskui, kuris iškart atsistatydino. Iš pareigų į pensiją pasitraukė ir įtariamuoju tapęs T.Ulpis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jura

Jura portretas
GERAS

ei

ei portretas
Labai gerai kad Lietuva valosi! Pagarba Teismam, tikiu kad viskas bus issiaiskinta. Kedofilai kur jus? Gal praregite?!

vida

vida portretas
rasai ir nusirasai valosi dekoji yeismams ocia dar tik prokuraturos teismas dar tik bus jei bus
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių