Paramos akcija Kauno zoologijos sodui

Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje  buvo pristatytas planas, kuris bus vykdomas siekiant išlaikyti laikinojoje sostinėje įsikūrusią gyvūnų buveinę. Konferencijoje dalyvavo Kauno Zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas, prodiuseris Rolandas Skaisgirys ir atlikėjas Donatas Montvydas.

Pilietinę iniciatyvą skambiu šūkiu „Perkam dramblį!“ pavadinęs R. Paksas Kauno zoologijos sodo svarbą prilygino Lietuvos lakūnų Steponui Dariaus ir Stasio Girėno skrydžiui lėktuvu „Lituanica“. „Legendinis Dariaus ir Girėno skrydis per Atlantą yra valstybės simbolis. Mano nuomone, Kauno zoologijos sodas turi tokią pačią reikšmę. Visuomenė ir pilietiškumas gali labai daug, todėl norime iškelti pilietinę iniciatyvą tvarkyti zoologijos sodą ir kad į jį norėtų sugrįžti kiekvienas Lietuvos vaikas“, - kalbą pradėjo R. Paksas.

Jam antrino prodiuseris ir renginių organizatorius Rolandas Skaisgirys. Jo tvirtinimu, pilietinė iniciatyva yra būtent tai, ko reikia, kad zoologijos sodas atsigautų. „Turiu idėją suorganizuoti judėjimą, kuriame dalyvautų žinomi Lietuvos žmonės, muzikantai, aktoriai, galbūt net ir sportininkai. Jau spalio mėnesio pradžioje planuojame surengti labdaros koncertą Kaune. Tokį santykį sieksime palaikyti daugelį metų“, - pasakojo R. Skaisgirys.

Konferencijoje dalyvavęs atlikėjas Donatas Montvydas pridūrė, kad jau priėmė sprendimą prisidėti prie akcijos. Jis zoologijos sodui skirs po litą nuo kiekvienos naujojo albumo kopijos.
Zoologijos sodo direktorius Aurimo Didžioko teigimu, dabartinė padėtis yra nepavydėtina, nes trūksta lėšų ne tik infrastruktūros plėtimui, bet ir pačių gyvūnų gyvenimo sąlygoms gerinti.

„Jeigu ne tokios iniciatyvos, Kauno zoologijos jau po trylikos metų ištiktų sodą krachas. Bet yra kita alternatyva. Jeigu ši akcija pasiseks ir žmonės pakankamai įsitrauks, jau 2019 m. galbūt įgyvendinsime naują zoologijos sodo koncepciją. Jau dabar tinkamai investuojant pinigus, sodą galėsime padarysime ne tik patrauklesnį lankytojams, bet ir pagerinsime gyvūnų“, - tikino direktorius.

Tarp būsimų planų atnaujinti zoologijos sodą, A. Didžiokas taip pat įvardijo stebėjimo kamerų įrengimą, gyvūnų voljerų didinimą bei paties zoologijos sodo eksploatuojamos teritorijos išplėtimą. „Turime šešiolikos hektarų teritoriją, tačiau šią akimirką esame įsisavinę tik 40 proc. viso ploto. Norime išnaudoti visą plotą – nuo tvoros iki tvoros. Išplėstume gyvūnų voljerus, įrengtume automobilių stovėjimo aikšteles. Reikia įrengti įvairius inžinerinius įrenginius, ženklus, eskalatorius ir daugelį kitų dalykų“, - pareiškė A. Didžiokas.

Zoologijos sodo direktorius taip pat pridūrė, kad vien gyvūnų veterinarijos pastato įrengimui reikia 1,2 mln. litų, o visam zoologijos sodui optimizuoti – daugiau kaip 100 mln. litų.
Per pirmąją labdaros akciją tikimasi surinkti iki pusės milijono litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

rutta

rutta portretas
Geriausia ji isvis uzdaryti. tai yra gyvunu kankinimas. liutai kencia lietuviskas ziemas, o baltosios meskos vasaras... cia ziauru!! As neeinu, ir savo vaiku nevesiu i joki zoosoda. Domiuosi apie Lietuvos gamta, augalus, gyvunus, paukscius ir vabzdzius, apie tai ir pasakosiu savo vaikams.

mario

mario portretas
kai bus viešai išdėstyti buvusiojo direktoriaus darbeliai ir kabės rotušės aikštėj, tada bus galima kalbėti apie ateitį, aukoti ir rinkti pinigus.

manau

manau portretas
kad reikia sumažinti gyvūnų kiekį, tuomet galės kiti laisviau ir sočiau gyventi. Man atrodo, kad zoologijos sode yra per daug žvėrių, o tokiam skaičiui vietos nebelieka. Geriau mažiau, bet geriau.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių