Zoologijos sode dūksta jaunikliai – nuo kengūriuko iki lapiuko

Lietuvos zoologijos sode Kaune šiemet sulaukta fantastiškai patrauklių jauniklių: kengūriuko, dviejų voverinių beždžionėlių, 12 ožkiukų, lapiuko ir įvairiausių sparnuočių.

Kengūriukui reikia vardo

Anot zoologijos sodo Žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, bendradarbiai kovo pabaigoje pilkarusvių kengūrų Amadeus ir Adalminos voljere pastebėjo kengūriuką.

„Ši kengūrų pora jau antri metai iš eilės susilaukia jauniklių. Pernai į šį pasaulį atkakusi patelė Malvina puikiai auga ir vis dar laikosi arčiau mamos, nors jos sterblėje jau kitas mažylis, dar neturintis vardo. Jis dar labai baikštus – vos išgirdęs neįprastą garsą, akimirksniu atsiduria Adalminos „kišenėje“, kur jam šilta ir saugu“, – aiškino A.Grebliauskienė, vaišindama kengūriuką persikais. Pasirodo, jis noriai šlamščia agurkus, pomidorus, salotas, karklo šakelių lapus.

Pirmosios kengūros Kauno zoologijos sode pasirodė prieš porą dešimtmečių, o ši pora, Amadeus ir Adalmina, čionai atkako prieš porą metų iš Helsinkio zoologijos sodo. Šiuo metu čia gyvena šešios kengūros. Zoologijos sodo gimtadieniui skirtoje šventėje, kuri vyks liepos 1-ąją, bus išrinktas kengūriuko vardas.

Pilkarusvės kengūros gyvena Tasmanijoje ir Pietryčių Australijos pakrantėse. Minta augaliniu maistu, daugiausia medžių lapais. Sveria 14-19 kg. Nėštumas trunka maždaug 39 dienas. Gimsta vienas jauniklis, kurį apie 40 savaičių sterblėje nešioja patelė. Kengūros lytiškai subręsta per 1-2 metus ir gyvena 12-15 metų.

Tamarinų šeimynėlės džiaugsmas

Po gero dešimtmečio kauniškėje laukinių gyvūnų buveinėje radosi pora voverinių beždžionėlių tamarinų jauniklių, kuriuos atsivedė Cezaris ir Kornelija. Dabar jie labai džiaugiasi savo judriais, žaismingais ir labai mielais jaunikliais. Suprantama, senasis voljeras pagausėjusiai šeimynėlei tapo per ankštas, todėl tamarinų porelė su vaikučiais buvo perkelti į erdvesnį ir gražesnį, kurio kaimynystėje gyvena tamarinų giminaitės – voverinės beždžionėlės marmozetės.

Perukinės, kaip Cezaris ir Kornelija,  tamarinos paplitusios Pietų Amerikoje. Gyvena Amazonės baseino drėgnų tropinių miškų aukštuose medžiuose šeimyninėmis grupėmis. Nėštumas trunka 140-170 dienų. Gimsta 1-2 jaunikliai. Mažyliai gimsta jau regintys, apaugę minkštu kailiuku. Tėvas nuo pat pirmųjų dienų labai rūpinasi jaunikliais: jis laižo ką tik gimusiųjų kailiukus, nuolat  juos nešiojasi su savimi, motinai patikėdamas tik pamaitinti pienu. Net ir naktį jis miega su beždžioniukais. Tėvas mažylius stebi, saugo nuo priešų ir nešioja, kol jaunikliai sulaukia trijų mėnesių. Minta įvairiais vaisiais, vabzdžiais smulkiais paukščiais ir jų kiaušiniais.

To dar nebuvo

Šį pavasarį per porą savaičių zoologijos sodo kaimelyje Kamerūno ožkos atsivedė net 12 jauniklių, iš kurių tik du buvo patinukai. Šiemet kaip niekada anksčiau susilaukta dvynių – net penkios ožkos atsivedė po du ožiukus ir tik dvi – po vieną mažylį.

Jauniklių skaičiumi žinduoliams šiemet nenusileidžia laukinių gyvūnų buveinėje nuolat gyvenantys sparnuočiai: kilnieji ereliai, šventasis ibisas, didysis apuokas, juodoji gulbė, sidabrinis, auksinis ir deimantinis fazanai, pilkoji žąsis, Venesuelos amazonė (ši papūga zoologijos sode susilaukė palikuonio  pirmą kartą), Kramerio ir giedančioji papūgos bei kt.

Pasak zoologijos sodo darbuotojos Rasos Jautakienės, laukinių gyvūnų buveinė šiemet pasipildė 33 žinduolių jaunikliais, 7 ropliukais, keliomis dešimtimis paukščiukų ir virš 2000 žuvyčių mažylių.


Šiame straipsnyje: Zoologijos sodasGyvūnai

NAUJAUSI KOMENTARAI

uoj

uoj portretas
sadistai paleiskit gyvunus i laisve!

domis

domis portretas
nu paleiskit
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių