„Žalgirio“ veteranai – Europos krepšinio čempionai

„Žalgirio“ veteranų komanda Europos krepšinio čempionato finale įveikė Ukrainos senjorus ir 65 metų amžiaus grupėje iškovojo aukso medalius.

Žalgiriečiai po permainingos ir atkaklios kovos šventė pergalę70:63. Čempionams Marijonas Zinkevičius pelnė 21 tašką ir atkovojo 11 kamuolių. Jonas Lukošius pridėjo 15 taškų, Vytautas Majauskas surinko 8 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. Ukrainiečių gretose pasižymėjo 15 taškų pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs Vladimiras Daciukas.

Auksiniam „Žalgiriui“ taip pat atstovavo Algimantas Riauka, Vitas Linonis, Jonas Kurševičius, Algis Krikščiūnas, Anatolijus Čupkovas, Vladimiras Romanovas, Gediminas Budnikas, Rimantas Milaknis, Juozas Rimkus. Ekipos treneris - Alvydas Šidlauskas.

„Šis medalis man, kaip ir pernai iškovotas pasaulio čempionate, labai brangus, nors šį kartą finale nežaidžiau. Lemiama dvikova buvo ypač sunki, džiugu, kad buvome stipresni. Nemaniau, kad kada nors žaisiu krepšinį, dalyvausiu Europos ir pasaulio čempionatuose. Pasirodo, niekada nevėlu bet ką pradėti, jeigu žmogus to labai nori“, - po varžybų svarstė „Žalgirio“ klubo savininkas Vladimiras Romanovas.

„Įtampa buvo didelė. Man asmeniškai nemažai jėgų atėmė ir organizaciniai rūpesčiai, tačiau svarbiausia, kad nugalėjome“, -- sakė sunkiu komandai momentu tritaškį pataikęs A.Čupkovas.

70 m. grupėje Lietuvos veteranų komanda pelnė sidabrą - mūsiškiai finale 46:48 pralaimėjo Rusijos atstovams.

Moterų 55 m. grupėje Europos čempionėmis tapo Vilniaus „Kamanės“ krepšininkės, lemiamose rungtynėse 47:19 sutriuškinusios latves. Aukso medalius iškovojo Birutė Juodienė, Irena Subačienė, Stefa Pekarskienė, Albina Brazaitienė, Nijolė Kašelionienė, Zita Kuzminskienė, Irena Daugelytė, Nijolė Kmieliauskienė, Roma Makarevičienė, Dalia Tonkūnienė. Ekipos trenerė - Ramunė Šidlauskaitė-Venskūnienė.

Per šį savaitgalį „Žalgirio" arenoje paaiškės visų amžiaus grupių Europos krepšinio veteranų čempionato nugalėtojai ir prizininkai.  Visas rungtynes žiūrovai gali stebėti nemokamai.

Čempionate iš viso startavo 113 komandų iš 22 šalių. 30-75 metų vyrai varžosi 10-yje amžiaus grupių, 30-55 m. moterų komandos suskirstytos į 6-ias amžiaus grupes. Daugiausia - 30 krepšinio komandų - atvyko iš Rusijos, 13 komandų - iš Vokietijos, Lietuvai atstovauja 20 komandų. Krepšininkų kovos vyksta miesto 8 sporto salėse.

Čempionato organizatoriai skaičiuoja, kad į Kauną yra suvažiavę apie 1600 dalyvių.

nėra

nėra portretas
ROmka tai garbėtroška. Nesugeba net kamuolio į kašę mušinėt, bet gi čempionas:D pinigai gali viską:D