Vyriausybė: sprendimas įsigyti „Romuvos“ akcijas pažeidžia įstatymą

Balandžio pabaigoje Kauno miesto taryba pritarė sprendimui perpirkti verslininkui Ramūnui Šalūgai nuosavybės teise priklausantį 15,31 proc. kino teatro „Romuva" akcijų paketą. Tačiau Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje potvarkiu sprendimas įsigyti akcijas sustabdomas, pranešė savivaldybė.

Vyriausybės atstovės Rasos Noreikienės teikime teigiama, kad savivaldybės sprendimas įsigyti kino teatro akcijų pažeidžia Lietuvos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nuostatas.

„Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 19 straipsnio 1 dalyje yra reglamentuoti galimi savivaldybių turto investavimo atvejai, tačiau šio įstatymo 19 straipsnio 3 dalyje įstatymų leidėjas imperatyviai nurodė, jog valstybių ar savivaldybių turtas negali būti investuojamas įmonei ar vertybiniams popieriams įsigyti iš fizinių ir privačių juridinių asmenų, išskyrus šio ir kitų įstatymų nustatytus atvejus", – rašoma vyriausybės atstovės teikime.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Dainius Ratkelis tvirtina, kad įstatymas nepažeistas.

„Šis sprendimas yra jau anksčiau priimto tarybos sprendimo tęsinys. Tai būtų akcijų perpirkimas, o ne investicija į komercinį objektą", – teigė jis.

„Labai apmaudu, kad kilnus tikslas pagaliau pabaigti „Romuvos„ susigrąžinimo procesą ir išgelbėti nuo „prichvatizacijos“, kurios neišvengė kiti Kauno kino teatrai, vėl atsirėmė į įstatymų netobulumą", – pakomentavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Jo teigimu, tik susigrąžinus kino teatrą į miesto rankas, būtų galima uždarąją akcinę bendrovę pertvarkyti į viešąją įstaigą, kuri galėtų pretenduoti į ES struktūrinių fondų paramą – ji esą būtų panaudota sutvarkant prastos būklės istorinę vertę turinčio kino teatro pastatą.

Praėjusių metų pabaigoje 15,31 proc. kino teatro akcijų turintis R.Šalūga pasiūlė savivaldybei akcijas įsigyti už 620-670 tūkst. Litų. Šių metų pradžioje atlikti keli skirtingi turto vertinimai, anot savivaldybės, parodė, jog R.Šalūgos valdomo akcijų paketo vertė svyruoja nuo 250 iki 450 tūkst. Lt.

Savivaldybės darbo grupės ir verslininko derybų metu buvo sutarta, kad paprastosios vardinės 5 Lt nominaliosios vertės akcijos savivaldybei bus parduotos už 350 tūkst. Lt. Šiam sprendimui balandžio 26 d. pritarė miesto taryba.

Tarybos sprendime numatyta, kad už akcijų paketą bus atsiskaityta per 2012-2013 metus, šiemet išmokant apie 100 tūkst. litų, kitąmet – apie 250 tūkst. litų. R.Šalūga sutiko teisminį ginčą tarp kino teatro „Romuva„ ir bendrovės „Rosh“ baigti taikiai.

Prieš daugiau nei dešimtmetį R. Šalūga 15,31 proc. kino teatro akcijų iš smulkiųjų akcininkų supirko už 342 tūkst. Lt, teigiama savivaldybės pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

aku

aku portretas
akurat, geriau nugriaut nakum tą Romuvą, ir bus ... kaip su A.A. Merkurijum - tuščia, švaru, beveik gražu...

kai reikia

kai reikia portretas
tai ir pakeicia istatymus. O cia , matot, negalima. Palikit Romuva nors , nors viena prisiminima tarp batu krautuviu.

dual

dual portretas
Po akcijų išpirkimo savivaldybė taps vienintele kino teatro savininke. „Tuomet turėsime galimybę kino teatrą pertvarkyti į viešąją įstaigą, kuri galės pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Europines lėšas galėtume panaudoti tvarkant istorinę vertę turintį kino teatro pastatą“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas. „Kam Kaunui reikalingos tos akcijos? Tam, kad kino teatras taptų viešąja įstaiga ir dalyvautų europiniuose projektuose? Bet juk to daryti niekas nedraudžia ir valstybinėms įstaigoms. Manau, kad šie sandoriui sudaryti skirti argumentai yra silpni“, – įsitikinęs R. Šatkauskas.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių