Vienoje gimnazijoje dėl vietos reikia pakovoti, į kitą priima išskėstomis rankomis

Norinčiųjų mokytis prestižinėse Kauno gimnazijose netrūsta. Padėtis jose nevienoda: vienur moksleiviams teko atlaikyti didžiulius konkursus, kitur tiesiog užpildytos gimnazijų klasės.

Norinčiųjų mokytis prestižinėse Kauno gimnazijose netrūsta. Padėtis jose nevienoda: vienur moksleiviams teko atlaikyti didžiulius konkursus, kitur tiesiog užpildytos gimnazijų klasės.

Vytauto Didžiojo universiteto "Rasos" gimnazija sulaukė dvigubai daugiau norinčiųjų nei buvo laisvų vietų. "Priėmėme 240 gimnazistų, o prašymų sulaukėme per 500", – pasakojo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Svidinskienė.

Tokį moksleivių šturmą ji siejo ne tik su geru gimnazijos vardu ir auklėtinių pasiekimais, bet ir pastebėjo, kad aplinkui mikrorajone uždaryta nemaža mokyklų. Pirmenybė buvo suteikiama gyvenantiesiems Eigulių mikrorajone, kuriame ir veikia gimnazija. Vien tik šis kriterijus negelbėjo – visi norintieji kaimynai netilpo.

Atsirinkusi aukščiausiais balais praėjusiais mokslo metais besimokiusius pretendentus, likusius teko siųsti į netoliese įsikūrusią A.Smetonos gimnaziją.

Šiek tiek kitokia situacija Kauno "Aušros" gimnazijoje. Ji šiemet sulaukė  daugiau norinčiųjų mokytis nei pernai, bet galėjo priimti beveik visus pateikusius prašymus – apie 200 mokinių. Tai patvirtino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gražina Zizaitė. Būsimieji gimnazistai tilpo į septynias klases. Toks skaičius planuotas nuo pavasario.

Kauno miesto savivaldybės žiniomis, nė viena mokykla, gimnazija neprašė didinti formuojamų klasių skaičių.

"Tai priklauso ne tik nuo norinčiųjų mokytis skaičiaus, bet reikia, kad mokykla turėtų ir laisvų patalpų. Pastato juk staiga nepadidinsi", – sakė savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ona Visockienė.

"Į Kauno rajono gimnazijas patenka visi norintieji, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus Ugdymo poskyrio vyr. specialistė Jūratė Chudinskienė. – Čia ne Kauno miestas, kur į gimnazijas būna didžiuliai konkursai." Ji mano, kad taip yra dėl ne tokio patogaus, koks yra mieste, susisiekimo su rajono gimnazijomis.

Rajone pirmokų padaugėjo

Kauno mokyklas, kurių steigėjas yra savivaldybė, šiemet papildys per 2,7 tūkst. pirmokų. Pernai jų buvo apie 2,8 tūkst. Reikėtų nepamiršti, kad į šią satistiką nepatenka vaikai,  lankantys mokyklas, kurios tapo nevalstybinės. Pavyzdžiui, miesto mokyklų statistikoje nebeatsispindės "Ąžuolo" katalikiška vidurinė mokykla, kuri nuo rugsėjo taps Jono Pauliaus II gimnazija. Joje pernai pradėjo mokytis 137 pirmokai.

Kauno rajone mokyklą šiemet lankyti pradės 794 pirmokai. Tai – vienuolika pirmokų daugiau nei pernai. "Pastaraisiais metais pirmokų rajone nemažėja – atvirkščiai", – sakė J.Chudinskienė.

Daugiausia pirmokų sulauks Garliavos Jonučių vidurinė mokykla. Čia, anot vyr. specialistės, paduota 118 prašymų.


Šiame straipsnyje: mokyklagimnazijamokiniai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Patikslinimas

Patikslinimas portretas
Rašote: "Paėmė 2 gimnazijas". Švietimo skyrius pateikė statistiką apie jas. KTU, jėzuitų gimnazija nepriklauso šv. skyriui (statistika apie jas ministerijoje). Išvada: šiame straipsnyje nepilnas Kauno mokyklų vaizdas, o tik šv. skyriui priklausančių mokyklų. Mokyklos uždaromos, išeina iš šv. skyriaus pavaldumo, o biurokratų šv. skyriuje nemažėja :-)

Adas

Adas portretas
i tas prestizines galetu pretenduot ir basanaviciaus gimnazija, 3 vietoj siemet liko pagal simtukus :)

kjg

kjg portretas
galėtų ir plačiau situaciją nušviest... jezuitkė - atskira parapija, ten liaudis specifinė, dėl KTU gimnazijos viskas aišku - ten tik vertus ir priima, bet kas šiemet vyko Rasoj, Saulėj ir Jablonskyje, tai stebėjos ne tik vaikai tėvai, bet ir mokytojai... vaikų mažėja, o kokie konkursai?...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių