Vieni prekybininkai Kaziuko mugės laukia, kiti – ne

Jau rytoj Vilniuje prasideda Kaziuko mugė, sostinės gatvėse šurmuliuosianti visą savaitgalį.

Specialus valgiaraštis ir meduoliai

Kaip vylėsi jos organizatoriai, šiemet čia turėtų sugūžėti apie tūkstantį prekybininkų ir kelis kartus daugiau pirkėjų. Taigi mieste svečių netrūks. Ar jų antplūdis turi įtakos pagrindinėse gatvėse, kur vyks mugė, įsikūrusioms kavinėms ir parduotuvėms?

„Laukiame Kaziuko mugės, nes jai vykstant pas mus lankytojų netrūksta. Jų sulaukiame net dvigubai daugiau nei įprastai“, - sakė kavinės „Post scriptum“, esančios Gedimino prospekte, vadovas Darius Aleksejus.

Itin laukiantys Kaziuko mugės pasirodė esą Pilies gatvės „Forto dvaro“ šeimininkai. Nors čia Vilnių lankančių turistų ir taip netrūksta, nes restoranas įsikūręs labiausiai turistų lankomoje gatvėje. Gal kiek ramesni būna sausis ir vasaris, o štai per Kaziuką žmonių – kaip vasarą, kai miestą lanko svečiai iš užsienio ar vyksta kokie nors renginiai.

„Vasarą turistų srautas labai didelis, restoranas dirba visu pajėgumu. Per tokias šventes – situacija ta pati. Restorane būna žmonių antplūdis, jiems net tenka eilėje pastovėti ir palaukti. Bet ruošiamės juos sutikti“, - teigė „Forto dvaro“ direktorius Kęstutis Markevičius.

O ruošiasi išties rimtai. Kad eilutės sutrumpėtų, jie šiam savaitgaliui sudarė net specialų valgiaraštį. Šaltiena, dešrelės su kopūstais ir šonkauliukai – šiuos patiekalus restorano lankytojams bus stengiamasi patiekti kuo greičiau. „Dešreles taip pat gaminame restorane. Žodžiu, būsime pasiruošę ir lauksime svečių“, - džiugiai kalbėjo restorano vadovas.

Be viso to, „Forto dvare“ šį savaitgalį bus kepami ir tradiciniai širdelės formos Kaziuko mugės meduoliai. „Nuo viduramžių Kaziuko mugei būdingi šie meduoliai. Ant jų anksčiau buvo rašomi žodžiai mylimajam, kuriam ketini tą širdelę dovanoti. Taigi ir mes kepsime šiuos meduolius ir už nedidelę kainą siūlysime savo svečiams“, - kaip ruošiasi, pasakojo restorano vadovas.

Įtakos turi oras ir pastatytos palapinės

Pirkėjų šį šventinį savaitgalį laukia ir batų parduotuvės „Danija“ personalas. Jų atstovė prasitarė, kad visai avalynei šiomis dienomis bus taikomos nuolaidos. „Dar tiksliai nenuspręsta, kokios nuolaidos bus, bet turėtų siekti 5-7 proc.“, - sakė pašnekovė.

Ji pripažino, kad labai dažnai, kai mieste vyksta didelės šventės, taigi ir Kaziuko mugė, įtakos turi tai, ar jų parduotuvė nėra užstatoma Gedimino prospekte besidriekiančių palapinių. Kitas svarbus veiksnys yra oras.

„Oras visada turi įtakos. Tačiau svarbiausias dalykas – užstato mus ar ne. Jei prieš mūsų duris pastatomos prekybininkų palapinės, džiaugsmo nelieka – klientų sulaukiame mažai. O jei liekame atviri ir matomi, viskas būna labai gerai“, - teigė „Danijos“ atstovė.

„Mugės labai nelaukiame“

Būtent tokiais žodžiais pokalbį pradėjo Gedimino prospekte esančio optikos salono „Vision Express“ direktorė. Pasak jos, mugė salonui turi tik neigiamos įtakos. „Visos tokios mugės sugadina mums savaitgalinę prekybą, jos visiškai nelieka“, - sakė optikos salono direktorė.

Priežastis – priešais parduotuvę išrikiuotos prekybininkų palapinės. Už jų paslėptas optikos salonas lieka nepastebėtas mugės lankytojų. Dar viena blogybė – kad ir nuolatiniai klientai tomis dienomis vengia čia užsukti.

„Jie žino, kad visur žmonių spūstys, nėra kur palikti mašinos. Taigi net norėdami atvažiuoti, jie tokiomis dienomis pas mus neužsuka“, - kalbėjo pašnekovė.

Nepaisant viso to, optikos salonui tenka dar vienas išbandymas. Dažniausiai prieš juos atsiduria palapinės, kuriose gaminamas maistas.

„Jei kepa prieš mus šašlykus, smarvė nuo dūmų ir mėsos kvapų parduotuvėje būna tokia, kad neįmanoma į ją užeiti. Nei patys dirbti galime, nei klientai nori užsukti. Dėl to mes tų mugių nemėgstame ir jų visai nelaukiame“, - padėtį nušvietė direktorė.


Šiame straipsnyje: Kaziuko mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš portretas
Šventas Kazimieras buvo švelniausias, maloniausias iš visų šventųjų, o jo šventė - grubi, politiškai intriguojanti. Galbūt ir santykiai su kaimynais lenkais ne tuokie nuoširdūs ir draugiški.

SASLIKAS

SASLIKAS portretas
VASARA PATS MACIAU KAIP OPTIKOS SALONO DIR KIRTO SASLIKUS

Kazimieras

Kazimieras portretas
Jei kepa prieš mus šašlykus, smarvė nuo dūmų ir mėsos kvapų parduotuvėje būna tokia, kad neįmanoma į ją užeiti. Nei patys dirbti galime, nei klientai nori užsukti. Dėl to mes tų mugių nemėgstame ir jų visai nelaukiame“, - padėtį nušvietė direktorė. Jeigu jau taip blogai, tai nedirbkit tą dieną. Pailsės darbuotojai.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių