Vėtra Kaune vertė medžius, gyventojus paliko be elektros

Kauno regionas labiausiai nukentėjo nuo praūžusios vėtros – elektros tiekimas buvo nutrūkęs 58 800 gyventojų.

13 val. Kauno rajone elektros vis dar neturėjo 7,5 tūkst. gyventojų, Kauno mieste – 792 vartotojai.

Papildyta 16.50 val. Lietuvoje iki 16 val. elektros tiekimas buvo atstatytas daugiau kaip 38 tūkst. elektros vartotojų.

 

Naujausiais duomenimis, 16 val. Kauno rajone 3 tūkst. vartotojų dar buvo likę be elektros.

„Būtent Kauno regionas labiausiai ir nukentėjo. Sunku prognozuoti, kada bus pašalinti gedimai, tačiau nuo ryto sutelktos maksimalios pajėgos. Viskas priklauso nuo gamtos sąlygų: atokesni keliukai yra pažliugę, siaučia stiprus vėjas. Iki vakaro, manoma, vartotojai jau galės naudotis elektra“, – pirmadienio rytą sakė LESTO atstovė ryšiams su visuomene Edita Sirutienė.

Be elektros energijos liko Sitkūnai (Babtų seniūnija), Batniavos seniūnija, Kačerginėje – J.Janonio ir J. Biliūno gatvių gyventojai, Kulautuva, Lapės, Neveronys, Giraitė (Užliedžių seniūnija), Ledos ir Plento gatvių gyventojai Užliedžiuose , Boniškių (Vandžiogalos seniūnija), Zapyškis ir Altoniškiai (Zapyškio seniūnija).

Batniavos, Lapių ir Zapyškio pagrindinėse mokyklose dėl elektros energijos tiekimo sutrikimų sutrumpintos pamokos. Zapyškio pagrindinėje mokykloje elektra yra, tačiau nėra vandens, negalima užtikrinti mokinių maitinimo, o Batniavos ir Lapių pagrindinėse mokyklos liko ir be elektros.

Pirmadienį Kauno rajone neveikė Eigirgalos, Ežerėlio, Giraitės ir Lapių vaikų darželiai.

Ryte autobusai į Babtus galėjo patekti tik magistrale – kelyje prie Nevėžio buvo nuvirtę medžiai. Giraitėje uraganinis vėjas išvartė medžius ir kelio ženklius. Išversti medžiai Kulautuvoje prie galinės stotelės Akacijų alėjoje, Garliavoje Vytauto gatvėje, kelyje Serežius – Eikščiai (Vilkijos apylinkių seniūnija), Karmėlavoje prie kapinių.

Elektros laidai nutraukti Vandžiogaloje Parko ir Kauno gatvėse, J.Janonio ir J. Biliūno gatvėse Kačerginėje.

Kaunas- Ežerėlis 1-ame kilometre ant kelio buvo užvirtusios keturios eglės. Šiuo metu medžiai jau pašalinti, keliu važiuoti galima.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, po pirmadienio naktį praūžusios vėtros, Kauno apskrityje sulaukta 11 iškvietimų pašalinti jos padarinius. Kauno mieste ugniagesiai gelbėtojai padėti gyventojams vyko tris kartus.

Apie 1 val. nakties gautas pranešimas, kad Šilainių plente ant kelio užvirtęs medis. Nuvykę į iškvietimo vietą, ugniagesiai gelbėtojai grandininiu pjūklu nuvirtusį medį susmulkino ir patraukė į šalikelę.

Apie 2.30 val. pranešta, kad Kiškių gatvėje ant kelio užvirtęs medis. Jis taip pat buvo supjaustytas ir patrauktas į šalį.

Dar vienas medis nuvirto Piliuonos gatvėje. Pranešimas apie tai gautas maždaug 6 val. ryto. Anot ugniagesių gelbėtojų, ir šis medis buvo patrauktas nuo kelio.

Kauno gatvės po audros pirmadienio rytą atrodė apgailėtinai: ant gatvių ir šaligatvių mėtėsi nulaužytos šakos, nuo medžių nudraskyti paskutiniai lapai.

Prie Vytauto Didžiojo universiteto K.Donelaičio gatvėje gulėjo nulaužtas didžiulis beržas. Šalia Muzikinio teatro supjaustytą medį į sunkvežimį krovė aplinką tvarkantys darbininkai.

Vėtros neatlaikė dirbtinės eglutės konstrukcija prie prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“. Sugriuvusią puošmeną nufotografavo portalo kaunodiena.lt skaitytoja.

Dėl namų stogams padarytos žalos gyventojai į ugniagesius kol kas nesikreipė.

 

Pirminiais duomenimis, dėl siautėjusios vėtros Lietuvoje elektros energijos neturi 60 tūkst. vartotojų. Pašalinti vėtros padarinius šalyje buvo gauti 157 iškvietimai.

Dar sekmadienio popietę šalies pajūrį užgriuvęs stiprus vėjas nesiliovė ir visą naktį. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vėjo greitis Klaipėdoje siekė 32-34 metrus per sekundę, o tai atitiko katastrofinio reiškinio kriterijus. Daugelyje kitų šalies vietovių vėjo greitis siekė 15-22 m/s.

Laimė, žmonių aukų iki pirmadienio ryto nebuvo užfiksuota.

Manoma, kad šiandien pagalbos skambučių ugniagesiai gelbėtojai dar sulauks, nes dalis gyventojų apie užgriuvusius ant kelio medžius ar nutrauktus elektros linijų laidus dar praneš. Sinoptikai įspėja, kad vėjas aprimo, tačiau kai kuriose vietose dar bus pakankamai stiprus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą įspėja, kad pučiant stipriam vėjui, gali lūžti medžiai, kristi jų šakos, griūti statiniai, kristi reklamos stendai, virsti nepritvirtinti įrenginiai. Gali sutrikti ir elektros energijos tiekimas bei ryšiai. Todėl gelbėtojai raginami nestovėti ir nestatyti po medžiais automobilių, nevaikščioti prie elektros linijų, būti atsargiais ir kitose pavojingose vietose.

Užfiksavote vėtros padarinius? Siųskite mums nuotraukas ar filmuotą medžiagą adresu portalas@kaunodiena.lt.


Šiame straipsnyje: vėtraVėjas

NAUJAUSI KOMENTARAI

prabudot

prabudot portretas
kurnuotraukosmiegantysgrazuoliaikauno dienoje?

kd

kd portretas
tai kad pro redakcijos langą nieko gero nesimato, o pakelt s...inę nuo šiltos kėdės tingisi, kaip visada...

antanas

antanas portretas
nuotraukose nuvirte medziai kuriuos reikejo seniai nupjauti
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių