Vertingi akmenys įžūliai vagiami ir A.Juozapavičiaus prospekte

Nors Kauno valdininkai viešai tikino, kad senojo grindinio akmenys, išlupti iš remontuojamų gatvių Centre ir Šančiuose,  saugomi, panašu, kad tai – viešas melas. Senojo Kauno grindinio vagystės vyksta pačiu ciniškiausiu būdu. Šie paveldo akmenys, regis, papuoš ne vieną privatų kiemą.

Už bandymą sudrausminti vagis – priekaištai

Sekmadienį pilietiški kauniečiai užfiksavo, kaip į vagių karutį buvo kraunami Parodos gatvės senojo grindinio akmenys. Vagišiams buvo iškviesta policija.

Bet pirmadienį kauniečiai vėl pastebėjo, kaip į karutį kraunami vertingi akmenys, priskirti kultūros paveldui. Šį kartą kauniečiai nufotografavo, kaip vagiami rekonstruojamo A.Juozapavičiaus prospekto senovinio grindinio akmenys. Didžioji šių akmenų dalis jau yra saugoma S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, tačiau nemažai akmenų dar riogso ant A.Juozapavičiaus pr. šaligatvių.

Faktą, kaip vidury dienos vagiami A.Juozapavičiaus grindinio akmenys, įamžino neabejingas kaunietis. Šias nuotraukas portalas 1kaunodiena.lt  nusiuntė prospekto rekonstrukciją atliekančiai bendrovei „Kauno tiltai“.

„Apie 17 val. ėjau pro šalį, žiūriu: deda vyrai į karutį tašytus akmenis. Klausiu: ką, vyrai, darot? Pradėjo mykti, kad jiems tik trupučio reikia“, – portalui kaunodiena.lt pasakojo Ramūnas B.

Energetiko specialybę turintį vyrą nustebino netoliese esančio baro lankytojų reakcija. Jie Ramūną B. bandė gėdyti. „Ką, tau gaila? Ar čia tavo?“ – išgirdo Ramūnas B. iš Šančių baro publikos. Beje, būtent Šančiai pagarsėję išplėštais ir išardytais buvusių kareivinių pastatais. Jų plytos, grindų lentos ir kitos medžiagos praturtino ne vieno Šančių gyventojo buitį.

„Į priekaištus, ar man gaila, kad vyrai pasiims šiek tiek grindinio akmenų, atsakiau, kad akmenys ne mano, o visų, taip pat ir jų“, – pasakojo Ramūnas B.

Pamatę, kad vyras neketina nusileisti, akmenų vagys, anot Ramūno B., iškrovė juos iš karučio ir jį, jau tuščią, kažkur nusivežė. 

Apsipirkęs Ramūnas B. nutarė grįžti kita gatve ir patikrinti, ar vagys nesumąstė baigti nepradėto darbo. „Ėjau Sodų gatve. Žiūriu, išsuka jie iš iš Danų gatvės jau vėl su pilnu akmenų karučiu. Klausiu: vyrai, vėl? Jie nieko neatsakė, tik paspartino žinsgnį ir visu greičiu movė Panemunės tilto link“, – pasakojo kaunietis.

Paskambinus policijai, jos atstovai, anot Ramūno B., sakė, kad neseniai ten važiavo ekipažas, bet nieko įtartino nepastebėjo – neva viskas buvo ramu.

Pirmadienį policija teigia sulaukusi trijų pranešimų dėl vagiamų akmenų A.Juozapavičiaus prospekte, tačiau nuvykę pareigūnai vagišių esą jau neberasdavo.

Įtaria, kad pasamdyti asocialūs asmenys

Vakar sukęs galvą, kaip apsaugoti Parodos gatvės senąjį grindinį, Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vedėjas Svaigedas Stoškus, šiandien sužinojęs apie apie įžūliai vagiamus ir Juozapavičiaus pr. akmenis, pritrūko žodžių.

„Parodos gatvėje apsauga jau saugo akmenis visą parą, – sakė S.Stoškus. – Tačiau esu nustebęs, kad dar yra galimybių vogti A.Juozapavičiaus pr. Po pietų vėl pasikviesiu Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėją Aloyzą Pakalniškį bei rangovų atstovą.“

Po nedidelės pauzės paveldosaugininkas pridūrė, kad ir A.Juozapavičiaus pr. reikės statyti apsaugą. „Kito kelio nėra. Pats naktį, deja, negaliu ten stovėti“, – tikino S.Stoškus.

Paprašius plačiau pakomentuoti susidariusią situaciją, paveldosaugininkui teko tik apgailestauti. „Na ką aš galiu pasakyti? Kauniečiai patys save apvaginėja. Tie akmenys yra visų kauniečių turtas. Kiek žinau, akmenis vagia tam darbui pasamdyti asocialūs asmenys“, – kalbėjo S.Stoškus.

Jis filosofiškai pridūrė, kad vagių, deja, visada buvo ir bus. „Bankus irgi apvagia“, – raminosi paveldosaugininkas.

Tačiau jis įžvelgė ir teigiamų dalykų. „Noriu pasidžiaugti, padėkoti aktyviems kauniečiams, kad jie neabejingi, kad kovoja, praneša apie akmenų vagystes“, – sakė S.Stoškus.

Paveldosaugininkas sakė bandęs aiškintis, kodėl negalima vertingųjų akmenų išvežti tą pačią dieną, kai jie yra atkasami. „Man paaiškino, kad tai neįmanoma technologiškai. Asfalto dangos, kaip man teigė, galima nuimti iš karto tik didelį plotą. Atsivėrusiam grindiniui išimti prireikia daug laiko“, – aiškino S.Stoškus.

Sekmadienį Parodos gatvėje akmenis bandžiusius pavogti du vyrus policija sustabdė su įkalčiais. „Karutyje buvo suskaičiuotas 31 akmuo. Asmenys nebuvo sulaikyti, tik nustatytos jų tapatybės ir įteikti šaukimai atvykti į apklausą“, – pasakojo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Kęstutis Kasciukevičius.

Jo teigimu, kol policijai nėra aiški akmenų vertė, nežinoma, kokią atsakomybę taikyti minėtiems asmenims.

Sutartyje nėra nurodyta saugoti akmenis

Rekonstrukcijos darbus A.Juozapavičiaus pr. atliekančios bendrovės „Kauno tiltai“ atstovė spaudai Rimantė Jablonskytė buvo nustebusi dėl vagystės, nes ne tik statybinė technika, medžiagos, bet ir grindinio akmenys, pasak jos, saugomi visą parą.

„Kartą mūsų darbuotojai jau sugavo vagis ir perdavė juos policijai. Šį kartą mums tiesiog lieka apgailestauti, kad kauniečiai taip elgiasi ir pasitaikius progai  vis stengiasi pasisavinti miestui priklausantį turtą. Prospektas yra ilgas, apie 2,5 km. Kas metrą apsaugos darbuotojo nepastatysi“, – įsitikinusi R.Jablonskytė.

Ji pabrėžė, kad bendrovės darbų sutartyje su Kauno miesto savivaldybe įpareigojimo saugoti grindinio akmenis nėra numatyta.

„Grindinio akmenys iš rekonstruojamo A.Juozapavičiaus prospekto buvo nuvežti ir yra saugomi S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, Aleksote. Likusi nedidelė dalis senojo grindinio akmenų buvo palikta statybvietėje ir jie yra naudojami, kaip numatyta projekte, įvažiavimams į prospektą įrengti", – teigė „Kauno tiltų“ atstovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Berta

Berta portretas
Taip, vagiama ne tik vertingi akmenys. Štai Čečėnijos aikštėje vagiami suoliukai,plytelės, šiukšliadėžės. Kraupu darosi. Bet ir savivaldybės klerkams dideli priekaištai dėl nekokybiškos aikštės rekonstrukcijos. Pažiūrėkite į ką pavirto plytelės, kai leidote prekiauti ūkininkams Čečėnijos a. Ar nevertėtų išgrįsti aikštę šiais akmenimis, kol visi neišvogti. O ir bendrovei, atlikusiai aikštės rekonstrukciją, dideli priekaištai dėl nekokybiško darbo. Manau Kaunas neturi tikro šeimininko, kuri rūpintusi miestu, kaip savo namais.

to Berta

to Berta portretas
"Manau Kaunas neturi tikro šeimininko, kuri rūpintusi miestu, kaip savo namais." Pritariu.

Pinokis

Pinokis portretas
Kaune šeimininko nerasta. Čečenijos aikštėje aplamai absurdas, nes ji dar nepriduota po remonto darbų, o jau buvo renginiai. Leista pasistatyti pora konteinerių su picomis. Kam? Kai aplink veikia ne viena picerija. Matyt kažkas netvarkoje su tais leidimų išdavimais.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių