Kaune susibūrę užsienio lietuviai nenori referendumo dėl dvigubos pilietybės

Iš trisdešimties pasaulio šalių į Kauną susirinkę lietuviai ieško naujų būdų, kaip gyvenant užsienyje išsaugoti lietuvybę.

Iš trisdešimties pasaulio šalių į Kauną susirinkę lietuviai ieško naujų būdų, kaip gyvenant užsienyje išsaugoti lietuvybę.

Nenori referendumo

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos pirmininkė Danguolė Navickienė teigė, jog tapatybės išsaugojimas – amžinas tokių suvažiavimų klausimas. Jos teigimu, pasaulio lietuviai nenorėtų, kad dėl dvigubos pilietybės būtų rengiamas referendumas.

Pirmadienį Kaune prasidėjusiame Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) pirmininkų suvažiavime ji tikino, kad dvigubą pilietybę galima bandyti įteisinti įstatymais.

"Mums labai svarbus pilietybės klausimas.Žmonės bijo to referendumo, kuris užbaigs visas viltis. Galima pilietybės įstatymą reguliuoti teisiniais būdais", – tikino D. Navickienė.

Šiemet Konstitucinis Teismas paskelbė, kad, nepakeitus Konstitucijos, po Nepriklausomybės atkūrimo išvykusiems lietuviams negalima įstatymu išsaugoti Lietuvos pilietybės, jei jie įgijo užsienio šalies pilietybę.

Toks išaiškinimas reiškia, kad naujosios kartos emigrantai dvigubą pilietybę galėtų turėti, jei referendumu būtų pakeista Konstitucija.

Tačiau D.Navickienė įsitikinusi, kad referendumas turbūt neįvyktų, nes neateitų pakankamai balsavimo teisę turinčių žmonių.

Padeda siekti karjeros

Susirinkusieji į suvažiavimą dalijasi mintimis, kaip į lietuvių organizacijas pritraukti naujų narių, jas stiprinti, burti naujas. Dalyvavimas užsienio lietuvių bendruomenių veikloje – vienas būdų kurti karjerą. Tuo į tautiečių visuomenines organizacijas vilioja PLJS vadovas Kęstutis Pikūnas.

„Verslą užsienyje turintys darbdaviai iš Lietuvos pas mane eina nesustodami. Vieni prašo rasti 20, kiti – dešimt darbuotojų. Nori lietuvių, gyvenančių užsienyje, mokančių ir lietuviškai, ir tenykštę kalbą“, – pasakojo K. Pikūnas.

Kalbėdamas apie naujų narių pritraukimą jis akcentavo, jog reikia atsakyti į klausimą, ką gero jaunimui gali duoti dalyvavimas lietuvių jaunimo bendruomenės veikloje.

„Jauniems žmonėms itin aktualūs trys dalykai: kontaktai, karjera, galimybės, o tai ir galime pasiūlyti“, – teigė K. Pikūnas.

Bendruomenės – 40-tyje pasaulio šalių

Šiuo metu lietuvių jaunimo bendruomenės veikia 40-tyje pasaulio šalių. Netrukus prie jų gali prisijungti ir Malaizija.

„Visoje Azijoje gyvena, dirba ir studijuoja daug lietuvių. Tiesa, dauguma jų po metų-trejų išvyksta kitur, nes tiek trunka tarptautinių korporacijų kontraktai“, – kalbėjo Portugalijos lietuvių bendruomenės narė Rūta Avulytė Moreina.

Anot jos, lietuviai, dirbdami ir gyvendami užsienyje, formuoja vienokią ar kitokią nuomonę apie Lietuvą.

„Tad turėti aktyvias tvirtas bendruomenes yra svarbu ir galimų investicijų į Lietuvą prasme“, – sakė R. Avulytė Moreina. Ji prieš metus grįžo gyventi į gimtąjį Kauną, čia greitai gavo ir darbą.

Per dvi suvažiavimo dienas lietuviai aptars savo veiklos prioritetus, švietimo, kultūrinės veiklos, informacijos sklaidos klausimus, bus pristatytas Pasaulio lietuvių universiteto projektas.

Toks suvažiavimas Kaune rengiamas pirmą kartą – PLB valdyba tokį sprendimą priėmė lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą jubiliejaus proga.

Trečiadienį Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyks koncertas-minėjimas, skirtas Pasaulio lietuvių vienybės dienai bei transatlantinio skrydžio metinėms. Šventinėje programoje – beveik šimto išeivijos lietuvių – profesionalų bei saviveiklininkų, kolektyvų ir pavienių muzikų, šokėjų, dainininkų bei skaitovų – iš Airijos, Australijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Šveicarijos bei Vokietijos pasirodymai.NAUJAUSI KOMENTARAI

tik nuomonė

tik nuomonė portretas
Tokio "nupušimo" lygio komentarų dar neteko skaityti. O kas dėl dvigubos pilietybės, tai teisingai darot, kad bijot referendumo, nes iš mano pažįstamų rato niekas nebalsuotų už dvigubą pilietybę, tik - prieš. Taigi jeigu jau priesiekėt kitai šaliai, tai ko dar tikitės? Dviems ponams vienodai gerais tarnais būti neįmanoma :) O nejaugi viskas tik dėl privilegijų, kitaip sakant ponai emigrantai tikitės senolių žemes atsiimti? Aš pati nemenką būrį giminaičių JAV, bet dėl jų požiūrio į Lietuvą, tai jie gražiai suokia tik kai tai naudinga, o šiaip tai jiems čia "aborigėnų" kraštas. Manau, kad mąsto visi jie panašiai. Taigi brangieji pasirinkot savo gyvenimo kelią ir šalį, tai nėra ko norėti dvi kėdes viena subine apsėsti....

Patriotas Joneliui

Patriotas Joneliui portretas
Pasirašai dr, o rašai Š... Pagal tamstos fantazijas apie kgb galima spręsti, kad jau pezi nuo senatvės. O ir su akiniais negerai, kad tamsta šitaip neperskaitai ir išvartai mintis. Turbūt pats to meno mokinaisi KGB. Aiškiai parašyta, kad dauguma Lietuvoje PADORŪS piliečiai, o del išsilakstymo parašiau tam, kad seimūnai ir teisėtvarka susimąstytų taikydama dvigubus standartus ir vertybes. Tik per tokius kaip tamsta Lietuviai yra pjudomi ir toje nesantaikoje naikinama Lietuva !

dr. Jonas Ramanauskas

dr. Jonas Ramanauskas portretas
Ponas Patriotas (komentatorius zemiau) raso: "Jei būtų tokios dvigubos vertybės - Lietuva išsilakstytų per kelis metus." Si jo nuomone reiskia, kad jis nepasitiki Lietuvos pilieciais, lietuviais.. kaip savo valstybes kurejais. Jis nepasitiki net paciu savimi.... nes isivaizduoja.... kad kai tik bus pasielgta pagal LR Konstitucija.... tai ir jis pats NES kudasiu is Lietuvos, jei neturi kgb ipareigojimo dirbti pries Lietuva. Ponas Patriotas turi sujauktas vertybes, na analogiskai valdzioje esantiesm sysalu remejams. Jei nenorite, kad LR pilieciai turetu galimybe pagal LR Konstitucijos 12 str. tureti ir kitos salies pilietybe..... turite surengti referenduma ir UZDRAUSTI tokia galimybe tureti. Taigi to numatomo referendumo tikslas ir yra ... ne vien prastumti partskola i prezidentus... o kartu ir uzkirsti kelia Konstitucijos suteiktai teisei tureti ir kitos salies pilietybe. Smirga kgbistiniu veikimu pries Lietuvos Valstybe. Tai tamsta nesi patriotas, o tik tokiu propagansiskai apsimeti
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių