VDU festivalis – su V.Diawara, „Happyendless“ ir kitomis žvaigždėmis

Gegužės 2–5 dienomis VDU Studentų atstovybė rengia tradicinį visai Kauno miesto bendruomenei skirtą „Pavasario" festivalį. Organizatorių teigimu, jau vienuoliktąjį kartą organizuojamas festivalis renginių gausa džiugins ne tik universitetų akademinės bendruomenės narius, tačiau ir įvairaus amžiaus bei pomėgių kauniečius, miesto svečius.

„Šiemet festivalį pasitinkame šūkiu „Studijuok. Studentauk. Auk“, taip norėdami pabrėžti, jog festivalio renginiai šiais metais kels aktyvaus ir mąstančio, savo nuomonės išsakyti nebijančio žmogaus idėją. Šių metų renginiais norime ne tik sukurti gyvą, kultūrinę bei akademinę festivalio nuotaiką, bet ir pakviesti visus aktyviai dalyvauti ir veikti“, – apie festivalį pasakoja renginio organizatoriai.

„Pavasario" festivalis šiemet bus atidaromas netradiciškai: visi bus kviečiami į paskaitą–susitikimą su grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu. Dainininkas susitikimo metu skaitys paskaitą tema „Gyvenimo ekologija, arba tau, Martynai, mėlynas dangus“. Į susitikimų–paskaitų ciklą apie toleranciją kvies ir atlikėjas Viktoras Diawara.

Festivalio atidarymo proga gegužės 2-ąją 17 val. Kauno amfiteatre susirinkę žmonės bus kviečiami patogiai įsitaisyti ir sudalyvauti „Vėjo pakavime“ – pūsti didžiulius muilo burbulus. Vakarop visų lauks koncertas su Lietuvos fanko, džiazo ir repo atlikėjais „Dee & Kamy“ bei elektroninio roko grupe „Happyendless“. Renginio organizatoriai tikisi, kad toks energingas atidarymas išjudins Kauną, paskatins miestiečius dalyvauti ir kituose festivalio renginiuose.

Antrąją festivalio dieną visi, kurie yra neabejingi geroms knygoms, Vytauto Didžiojo universitete turės galimybę papildyti savo biblioteką arba išrinkti dovaną geram draugui. „Knygų turgus“, kuriame lankysis penkių Lietuvos leidyklų ir knygynų atstovai, kvies įsigyti grožinės ir mokslinės literatūros mažesnėmis kainomis. Gegužės 3 d. rašytojas, „Kraujo skonis“, „Juodieji želmenys“, „Migla“, „Dilgės“ ir kitų žinomų romanų autorius, Edmundas Malūkas ves diskusiją apie Vytauto Didžiojo epochos papročius.

Jei ketvirtadienio dienos rytas bus skirtas knygų mėgėjams,vakaras turėtų būti ypač malonus nekomercinių lietuviškų filmų mėgėjams. Netradicinėse Kauno vietose (Dominikonų vienuolyno bei M. Žilinsko dailės galerijos kiemeliuose) susirinkusieji galės ne tik išvysti VDU studentų trumpo metražo filmą „Geras pažįstamas“ ir filmą „Vilniaus getas 2009“, bet ir susitikti su jų režisieriais.

Šių metų festivalis skiria ypatingą dėmesį aktualioms socialinėms ir pilietinėms temoms. Miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami prisidėti prie kraujo donorystės bei „Gyvosios bibliotekos“ akcijų. „Gyvojoje bibliotekoje“ veikia ne knygos, o žmonės. Skaitymą čia atstoja pokalbis.

Gegužės 4–ąją, trečiąją festivalio dieną, renginius tęs projektas „Menų sintezė“. Renginyje, kuris vyksta jau trečius metus, – inovatyvaus ir jauno meno sintezė.

Uždarymo renginyje, kurio metu VDU Studentų atstovybė minės savo 18-ąjį gimtadienį, ramiai sėdėti neleis Ericos Jennings bei Jurgio Didžiulio duetas „The Ball & Chain“. Vakaro ritmą palaikys house elektroninės muzikos pulsavimas, o už didžėjaus pulto bus galima išvysti ir Lietuvos švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių, tikina organizatoriai.

Visa festivalio programa skelbiama čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių