Vaišės Kazimierams: penkias paras marinuotas paršelis ir šakočiai

Penktadienį po pietų Kaune iškilmingai paskelbta Kazimiero mugės pradžia. Mugės globėjas žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, atrakinęs simbolinę rekordinio dydžio medinę spyną, palinkėjo linksmos šventės.

Ryškiu šventės atidarymo akcentu tapo didžiulis medinis laivas, stumiamas tikroviškai atrodančių kuršių. Laisvės alėja kelią prasiskynęs raižiniais puoštas apie dešimties metrų ilgio laivas mugės dalyviams atėmė žadą.

Laivu nesidomėjo tik žąsis Kazytė, kuri atriedėjo kartu su muzikantais simboliniu Kazimiero vežimu.

Kol ant scenos prie Muzikinio teatro sodelio buvo sakomos iškilmingos kalbos, Kazytės ir Kazimierai varvino seilę. Pulkelis laimingųjų laukė žadėto nemokamo kepto paršelio. Bet lūkuriuoti teko ilgiau nei planuota, nes iš pradžių visi šventės dalyviai buvo vaišinami šakočiais. Vieną jų kepė garsi šakočių meistrė Nijolė Šakočienė.

Paršelį dovanojusios įmonės vadovė pasakojo, kad jis iš pradžių buvo net penkias paras marinuojamas, o vėliau ir rūkytas, ir keptas.

Kartu su oficialiu mugės atidarymu savo pasirodymus pradėjo ir liaudies muzikos kolektyvai.

Jau spėję mugėje apšilti kauniečiai pastebėjo, kad vietoje kepamos ir pardavinėjamos stintos kainuoja bent dvigubai pigiau nei per Stintų šventę Palangoje. Už  penkias žuveles prašoma 5 litų, o Palangoje už tokį kiekį reikėjo pakloti mažiausiai 10 litų.

Mugė tęsis ir rytoj bei sekmadienį. Lankytojų laukia ne tik skanėstai, amatininkų produkcija, bet ir įvairūs žaidimai, šokiai, konkursai.


Kazimiero mugės programa:

Didžioji scena (prie „Miesto sodo“)

Kovo 10 diena (šeštadienis)

12.00 val. Liaudiškos muzikos kapela „Sodžius“ (vadovas Romualdas Baniulis);

12.30 val. Žaidimas - pasišokimas „Grečenykė“;

12.40 val. Liaudiškos muzikos kapela „Sodžius“ (vadovas Romualdas Baniulis);

13.20 val. Liaudiški žaidimai, mįslės;

13.30 val. Kapela „Lipk ant sienų“ (vadovas Artūras Sinkevičius);

14.00 val. Lietuvių liaudies žaidimai, rateliai, šokiai;

14.10 val. Kapela „Lipk ant sienų“ (vadovas Artūras Sinkevičius);

14.40 val. Žaidimas - pasišokimas „Malūnėlis“;

14.50 val. Liaudiškos muzikos kapela „Šeduvos bernai“ (vadovas Gintaras Rutkauskas);

15.20 val. Liaudiški žaidimai, mįslės;

15.30 val. Liaudiškos muzikos kapela „Šeduvos bernai“ (vadovas Gintaras Rutkauskas);

16.00 val. Grupė „Patruliai“ (vadovas Algirdas Radzevičius);

16.30 val. Žaidimai;

16.40 val. Grupė „Patruliai“ (vadovas Algirdas Radzevičius).

Kovo 11 diena (sekmadienis)

12.00 val. Vaikų pop choras „Lašeliukai“ (vadovė Violeta Česienė);

12.30 val. Vaikų folkloro ansamblis „Dzinguliukai“ (vadovė Eglė Starkevičienė);

12.50 val. Vaikų liaudies kapela „Sėklytėlė“ (vadovė Virginija Stunžėnienė);

13.20 val. Žaidimas „Milčius“;

13.30 val. Liaudiškos muzikos kapela „Jovaras“ (vadovas Petras Vaičiulionis);

14.10 val. Žaidimas - pasišokimas „Grečenykė“;

14.20 val. Liaudiškos muzikos kapela „Kanapėlė“ (vadovė Virginija Stunžėnienė);

15.00 val. Liaudiški žaidimai, mįslės;

15.10 val. Liaudiškos muzikos kapela „Pivašiūnai“ (vadovas Algirdas-Antanas Glovickis);

15.50 val. Liaudiškas pasišokimas;

16.00 val. Liaudiškos muzikos kapela „Pivašiūnai“ (vadovas Algirdas-Antanas Glovickis).


Šiame straipsnyje: Kazimiero mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

123

123 portretas
Ale ,ziu , kiek seimunu atzvimbe ... :D Rinkimams ruosiasi ...:D

X

X portretas
Jau Starkevičius tai labai šaunus Kazimieras.Bravo.

Visi į mitingą

Visi į mitingą portretas
Prašome visuomenės pagalbos - apginti Seimą nuo apsimelavusių jėgos struktūrų Nuotraukoje - Gen.prokuratūros 2011 12 30 d. atsakymas Seimo nariui S.Stomai, kad niekas nieko nenutekino, o jei nutekino, tai nieko slapto ten nebuvo, nes [tas Lrytas galėjo viską atspėti. Generalinė prokuratūra jau ėmėsi ryžtingų žygių, bandydama sutrukdyti Antikorupcijos komisijos medžiagos viešinimą ir tokiu būdu nuslėpti nuo visuomenės informaciją kaip iš tikrųjų yra valdoma valstybė ir kaip visuomenę ir Seimo narius apgaudinėja Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės saugumo departamento, generalinės prokuratūros vadovai. Generalinė prokuratūra, siekdama įslaptinti aukščiau minėtą medžiagą, 2012 03 01 raštu Nr. 17.2-4987 nurodė Antikorupcijos komisijai pateikti visą Antikorupcijos komisijos sukauptą medžiagą. Argumentas - ta medžiaga neva reikalinga pradėtam ikiteisminiam tyrimui dėl FNTT vadovų "piktnaudžiavimo neteisėtai atskleidžiant duomenis apie numatomą ikiteisminį tyrimą ir tyrimo veiksmu "Snoro" atžvilgiu". Todėl Generalinė prokuratūra, remdamasi LR baudžiamojo proceso kodekso 97 straipsniu („Ikiteisminio tyrimo pareigūnas, prokuroras ir teismas turi teisę reikalauti iš fizinių ir juridinių asmenų pateikti daiktus ir dokumentus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti“.) reikalauja, kad Seimo Antikorupcijos komisija pateiktų: 1. komisijos posėdžių stenogramas; 2. komisijos gautų dokumentų ir komisijos išvadų kopijas; 3. komisijos posėdžių garso-vaizdo įrašų kopijas. Generalinė prokuratūra pagrasino Seimo Antikorupcijos komisijai, kad jei ji išpildys savo pažadą visuomenei, t.y. paviešins turimą medžiagą, tokiu atveju „gali būti padaryta žala ikiteisminio tyrimo sėkmei“, todėl Antikorupcijos komisija viešinti galėtų tik po to, kai gaus Generalinė prokuratūros nuomonę „kad nebūtų pakenkta ikiteisminiam tyrimui“. Tai mažiausiai du LR Konstitucijos pažeidimai: generalinė prokuratūra draudžia Seimo nariams atlikti jų pareigas ir tokiu būdu Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės saugumo departamento, generalinės prokuratūros vadovus bando apginti nuo atsakomybės už nusikalstamus jų veiksmus - dezinformacijos skleidimą. Jei Seimo Antikorupcijos komisija paklustų šiam neteisėtam Generalinės prokuratūra reikalavimui ir suteiktų jai prašomą komisijos medžiagą, tai toliau sektų prokuroro sprendimas prijungti prie ikiteisminio tyrimo medžiagos visas AK stenogramas, bei dokumentus, o tada tokią medžiagą skelbti galima būtų tik ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro sutikimu. Kadangi LT prokurorai ikiteisminius tyrimus atlieka tol, kol visi užmiršta tą bylą, tai reikštų visišką įslaptinimą. Todėl Seimui reikia visuomenės pagalbos: susirinkime visi Vilniuje prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje 2012 03 17 d. 14.00 į mitingą-pilietinę akciją "Už Lietuvą, už teisingumą". N.Puteikis
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių