Vaikų švietimo įstaigoms valdžia siūlo užsidirbti pačioms

Kauno valdžia pribloškė savo nauju pasiūlymu – neformaliojo vaikų švietimo įstaigoms ji siūlo užsidirbti pačioms.

Tokių ugdymo įstaigų mieste yra ne viena: Kauno tautinės kultūros centras, Moksleivių techninės kūrybos centras, Vaikų ir jaunimo teatras „Vilkolakis”, Choreografijos mokykla, Jaunųjų turistų centras, A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla, muzikos mokyklos.

Dėl kiauro miesto biudžeto savivaldybė esą negali skirti pakankamai lėšų neformaliojo vaikų švietimo įstaigų išlaikymui, todėl nuspręsta leisti užsidirbti – jos esą galėtų teikti papildomas paslaugas.

„Šis sprendimas leis įstaigoms padidinti savo pajamas, taip pat vaikų ugdomąją veiklą susieti su praktika“, – sprendimą aiškino Švietimo ir kultūros reikalų  valdybos direktorius Virginijus Mažeika.

Neformaliojo švietimo įstaigoms savivaldybė siūlo pardavinėti suvenyrus, vaikų tapytus paveikslus, užaugintas gėles. Be to, valdžios teigimu, papildomų lėšų įstaigos galėtų gauti imdamos mokestį iš žiūrovų už koncertus ir renginius, apmokestinusios įvairiausių konkursų dalyvius, nuomodamos turimą techniką, muzikos instrumentus, tautinius drabužius, automobilius.

Kai kurios įstaigos ir anksčiau užsiimdavo papildoma veikla, nuomodavo savo įrangą, prekiaudavo vaikų darbais.

„Mes ir dabar patys užsidirbame rodydami spektaklius. Žinoma, mūsų uždirbami pinigai priklauso nuo žiūrovų lankomumo. Palyginti su kitomis įstaigomis, užsidirbame pakankamai, netgi daugiausiai iš visų“, – tvirtino Kauno vaikų ir jaunimo teatro „Vilkolakis” direktorius Algis Kybartas.

Direktorius nerimauja tik dėlto, kad šiemet teatrui reikės stengtis užsidirbti daugiau lėšų.

„Kiekvienais metais iš miesto biudžeto gauname finansinę paramą, bet šiemet neaišku, kaip bus. Liepė vėl mums sumažinti išlaidas 10 proc. Pinigų gauname mažiau, mokesčiai tik didėja, todėl turim stengtis užsidirbti – miestiečiams rodysime daugiau spektaklių“, – rankų nenuleidžia teatro vadovas.

Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos direktoriaus Arūno Kigo nuomone, politikų siūlymas yra nelogiškas ir šiai ugdymo įstaigai nepagelbės.

„Papildoma veikla trukdys pagrindinei mūsų funkcijai – vaikų  ugdymui. Mūsų tikslas yra mokyti, o ne koncertus organizuoti, vaikai – dar tik pradedantys muzikantai“, – sakė muzikos mokyklos direktorius A.Kigas.

Direktorius įsitikinęs, kad mokyklos auklėtiniai negalėtų konkuruoti su profesionaliais muzikantais ir suburti pilnas sales klausytojų.

„Jeigu klausytojai neina į aukštos kokybės koncertus, kaip mes juos galėtume privilioti? Žinoma, galėtume apmokestinti moksleivių pasirodymus, bet tada jų tėveliai turėtų mokėti po 1-2 litus už įėjimą. Papildomai pinigų taip neužsidirbsime“, – valdžios siūlymu stebėjosi mokyklos vadovas.


Šiame straipsnyje: Kauno valdžia

NAUJAUSI KOMENTARAI

BET UŽTAT

BET UŽTAT portretas
TURI mokesčių mokėtojų PINIGŲ skirti PRIVAČIAM SPORTO KLUBUI žalgiriui. Ar normalūs žmonės šito gali siūlyti????????????

saule

saule portretas
turbut BUSKEVICIUS savo didijy debloMaizeri ijunge ir sugalvojo nes naslaciui Kupcinskui neuztektu proto dasigalvoti

o kodėl

o kodėl portretas
švetimo ministerijos ir jos armija valdininkų pačios neužsidirba pinigų išlaikymui, o išlaikomos iš mokesčių mokėtojų pinigų,o siūlo vaikų švietimo įstaigoms užsidirbti pačioms. Kas svarbiau ar armija lodarių ministerijų valdininkų išlaikymas ar mūsų mokesčių mokėtojų vaikų švietimas.?
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių