Vaikų pramogos: litas virto euru?

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Maži vaikai, maži rūpesčiai – byloja liaudies išmintis, o nūdienos realijos papildo: mažų vaikų išlaidos – didelės. "Kauno diena" paskaičiavo, kiek kainuoja mažųjų pramogos.

Sotūs kino spragėsiai

Tuomet paskaičiuokime, kiek šeimai, auginančiai du mažamečius vaikus, kainuoja pramogos po stogu: kino teatrai, žaidimų kambariai ir kitos atrakcijos.

Pradėkime nuo spalvotų animacinių personažų, mažuosius viliojančių įsitaisyti patogiose kino teatrų salių kėdėse. Bilietas vaikui iki 10 metų čia kainuoja nuo 3,8 iki 4 eurų. Suaugusiems kinomanams priklausomai nuo savaitės dienos ir paros meto pramoga atsieis brangiau – nuo 3,90 iki 6,50 euro. Viską sudėjus išeis maždaug 20 eurų. Tiesa, Kaune esantys komerciniai kino teatrai siūlo alternatyvą taupantiesiems – šeimos bilietą. Priklausomai nuo asmenų skaičiaus, raiškaus vaizdo, erdvinio garso, vaiko džiaugsmo ir jūsų ramybės sintezė kainuos nuo 12 iki 18 eurų. Kelionė po 3D pasaulį prie šios sumos pridės dar kelis papildomus eurus. Neatsiejama kino teatro kultūros dalis – saldūs arba sūrūs spragėsiai, kukurūzų traškučiai su padažais ir, žinoma, gazuoti gėrimai. Trypčiodami eilėje ir laukdami skrandžio užkalbėtojų, pasiruoškite dar vienam kainų smūgiui.

"Du vaikiški rinkiniai? Iš jūsų 8,40 euro", – įbėrusi saują karamelizuotų spragėsių ramiu veidu tars kasininkė. Neatsispyrę pagundai spragėsius triauškinti drauge su atžalomis, piniginę atversite dar plačiau – rinkinys su mega dydžio spragėsių pakuote ir tokios pat talpos gėrimu, vienam asmeniui atsieis ne mažiau kaip 10 eurų. Taigi, menkai peno sielai duodanti atrakcija iš jūsų šeimos biudžeto atrieks kone 50 eurų.

Trimetis kaip suaugęs

Panašiai tiek keturių asmenų šeimai savaitgalį atsieis ir artimesnė pažintis su gyvūnais. Klystate manydami, kad kalbame apie Lietuvos zoologijos sodą šalia Ąžuolyno. Kainos čia kur kas prieinamesnės, o bilietai keturiems asmenims nesieks nė 15 eurų.

Keliamės į prekybos ir laisvalaikio centrą "Mega". Maždaug prieš mėnesį duris atvėręs kontaktinis zoologijos sodas, čia pribloškė ne vieną lankytoją. Įėjimas į 470 kv. m erdves, kur apsigyveno maždaug 200 įvairiausių gyvūnų, nemokamas tik vaikams iki dvejų metų. Už vyresnes atžalas mokėsite tiek pat, kiek už suaugusįjį – darbo dienomis po 7, savaitgaliais po 9 eurus. Išvada: šeštadienio popietės pažintis su surikata, skunsais, voverėmis ar afrikiniais ežiukais keturių asmenų šeimai kainuos 36 eurus. Tuos, kurie niekaip neišbrenda iš lito laikų, skaičius turėtų nemaloniai nustebinti – 124,30 lito.

Mažųjų užgaida pamaitinti zoologijos sodo gyventojus, jums atsieis dar po kelis eurus už vieną plastikinę stiklinę, prikimštą pjaustytų daržovių. Viskas? Jei esate šaltų nervų – taip, tačiau jei savo vaikui nemokate pasakyti griežto "ne", už dėžėse šalia kasų sukrautas spalvas keičiančias apyrankes, raktų pakabučius ir kitus blizgius niekučius sumokėsite dar po kelis eurus.

Antrą kartą neitų

"Taip, daugumos žmonių labai panaši reakcija", – pamačiusi nuostabos kupinas akis ir darsyk išgirdusi klausimą "kiek kiek?", mergina prie kasos aparato nesutriko. Kainoraštis zoologijos sodo prieigose esą stebina dažną lankytoją, tačiau išėję visi kone vienbalsiu tikina, kad potyriai buvo verti tų pinigų.

"Ar gali darbuotojai ką nors kita suokti? – po keliolikos minučių ekskursijos dviejų vaikų mama Erika neslėpė nusivylimo. – Vos trijų metų pyplys – jau suaugęs, todėl jam taikoma visa kaina. Bilietai mums trims ir ėdalas ožkai – 28 eurai. Ar tai normalu? Manau, ne. Lygiai taip pat nėra normalu penkias vištas, tris avis ir tiek pat ožkų vadinti zoologijos sodu."

Bilietai mums trims ir ėdalas ožkai – 28 eurai. Ar tai normalu?

Jai antrino ir kaunietis Deividas, į zoologijos sodą kartu su dukra atvykęs iš Prienų. Vyrą šokiravo ne tik kaina, kuri, jo manymu, neatitiko lūkesčių, bet ir kai kurie atrakcijos sumanytojų sprendimai.

"Dukrai aštuoneri metai, tačiau vienos jos į kambarį niekas neįleido – privalėjau lydėti pats. Įėjome, nusifotografavome ir išėjome. Iš viso – 10 min.", – apie trumpalaikę dukros laimę, įvertintą 18 eurų su apmaudu kalbėjo svečias. – Kitąkart geriau kur nors pakelėje stabtelėsime ir ožką už barzdos patampysime. Bus tas pats efektas, tik už dyką."

Žaisti kartu – brangu

Fėjos, elfai ir nykštukai taip pat trina rankomis – anksčiau už spalvotais burbulais, šliuožyklomis ir karstyklėmis prikimštus vaikų kambarius prašę kelių litų, dabar jie į kišenes kraunasi kone tiek pat eurų.

Todėl nenustebkite, jei valanda žaidimų oazėje jums atsieis nuo 2 iki 4 eurų – kone tiek pat, kiek įvertintas valandinis samdomos auklės darbas. Norite palikti vaiką vieną? Už 6 eurus jūsų svajonei lemta virsti kūnu – kol su drauge gurkšnosite kavą ar tvarkysite verslo reikalus, jūsų mažuoju pasirūpins žaidimų kambario administracija.

Beje, pastaruoju metu atsirado vaikų kambarių, ne tik lavinančių mažųjų vaizduotę, įkvepiančią juos kūrybiškumui, žadinančių jų smalsumą, bet ir skatinančių tėvus bendrauti su savo atžalomis. Žinoma, ne už dyką.

Bilietas vaikams už valandą, priklausomai nuo amžiaus ir savaitės dienos svyruoja nuo 2,5 iki 6 eurų, o suaugusiesiems lakstymas paskui pramogaujančias atžalas įvertintas 2–3 eurais. Antrajai valandai taikoma nuolaida. Skaičiavę iki tol, skaičius sudėliokime darsyk – 2 valandos vaikų kambaryje keturių asmenų šeimai atsieis apie 20 eurų. Žinoma, tik tuo atveju, jei nesusigundysite cukriniais pabarstukais puoštais skanėstais žaidimų kambarių kavinėse. Jose kainos įprastai pakeliamos dvigubai, todėl šokoladinis keksiukas, kurį parduotuvėje įsigytumėte už 0,75 euro, vaikų žaidimų kambaryje pabrangs iki 1,5 euro.

Pusšimtis už pabėgimą

Sparčiai populiarėjanti intelektuali pramoga pabėgimo kambariai yra atviri ne tik brandiems kauniečiams. Čia laukiami ir mažieji galvosūkių mėgėjai, o kartu su jais – storos tėvų piniginės.

Antai pabėgimas iš Stebuklų šalies, į kurios labirintus kadaise pateko Alisa, arba Hario Poterio kambario pinklės šeimai atsieis kone septintadalį minimalios algos – 50 eurų. Savaitgaliais ar vakarais pabėgimų kambarių kainos dažniausiai šokteli dar 10 eurų.

"Suaugusiesiems – smagus užsiėmimas, vaikams – smegenų mankšta", – apie naujovę kalbėjo kaunietė Monika. Daugiau nei prieš du mėnesius mafijos kambarių mįsles moteris įveikė kartu su savo draugais, o prieš kelias savaites – su šeima. Pastaroji pramoga dviejų vaikų motinai atsiėjo net penkis kartus daugiau.

"Pabėgimas su draugais kainavo 100 eurų, tačiau ją dalijome į dešimt dalių – tiek mūsų buvo. Reiškia vienam žmogui pabėgimas atsiėjo 10 eurų. O už pabėgimą su vaikais mūsų šeimai teko pakloti 50 eurų. O kur dar tos dienos pietūs kavinėje? Tokios pramogos brangios, todėl negali būti dažnos", – be skrupulų rėžė moteris.NAUJAUSI KOMENTARAI

abrakadabra

abrakadabra portretas
Labai gaila, bet pramogos šiais laikais neprieinamos. Tarybiniais laikais kiekvieną savaitgalį eidavom į kiną, nuolat lankydavomės muziejuose, zoologijos ar botanikos soduose, karuselėse, cirkuose ir t.t. Dabar už šitokias kainas nenueisi absoliučiai niekur. "Nepriklausomos" lietuvos kinoteatruose nebuvau dar nė karto. Nes negaliu sau leisti tokios prabangos. Viskas ką gali sau leisti žmogus šiais laikais-tai sėdėti namuose ir džiaugtis lietuvos "laisve".

ww

ww portretas
Mama ir Kesa aiskina cia mums visiems,kad nera cia ko verkti. O cia visai ne verkimas, o straipsnis apie "verlininku" goduma. Su tokia jusu nuomone tie "verslininkai" ir toliau visur lups devinta kaili. Nera cia ko piktintis,esa - neikite,jei per brangu. Kainos turi buti adekvacios ir 3-ju metu vaikas tikrai negali buti prilygintas suaugusiam. Net autobusu ar marsrutiniu vaikas iki 7 metu vezamas nemokamai,o cia - 3-metis moka suaugusio kaina. Jus tikriausiai patys sukate panasu versla,kur plesiate paskutini kaili,todel ir pateisinate. Apie tai reikia ne tik rasyti,bet ir imtis atitinkamu veiksmu suvaldyti tuos parazituojancius "verslininkus".

Vika

Vika portretas
Pasikartosiu - Lietuva milijonieriu salis! Tokios kainos gali buti tik milijonieriu salyje. Jau geriau su vaiku pabuti gamtoje,negu kisti tiems "verslininkams" tokius pinigus i godzia gerkle! Kodel musu salyje nera instituciju,kurios imtusi tvarkyti tu godziu nevykeliu apetitus? Nuplesti keleta ar keliasdesimt euru is trimecio,kaip is suaugusio? Ar cia ne teisesaugininku reikalas pasidometi (arba kainu komisijos). Gal viena karta baikime ta kainu soki ir pradekime reguliuoti ta "rinkos ekonomika"? Laukiu nesulaukiu,kada Lietuvoje bus ivesta tvarka,o kiti nelaukia - mauna tiesiu taikymu i uzsieni. Paskaicius, o ir susidurus su tokia "aritmetika"v, visiskai suprantama,kodel Lietuva palieka tiek daug zmoniu ir,beje, jaunu,kurie turetu buti Lietuvos ateitis.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių