Vaikų darželiuose akis bado išlūžusios tvoros ir perpildytos grupės

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai šiemet patikrino 71 miesto ir rajono vaikų darželį, iš kurių 21-o vadovams skirtos nuobaudos. Dažniausiai pasitaikęs pažeidimas – perpildytos grupės.

Perpildytos grupės

Kauno mieste veikia 94 valstybiniai ir privatūs vaikų darželiai, Kauno rajone – 29.

„Per didelės grupės yra darželiuose “Smalsutis„, “Sadutė„, “Kūlverstukas„, “Pagrandukas„, “Vilnelė„, “Vaikystė„, “Etiudas„, 1-asis darželis, Šančių darželis“, – vardijo Kauno visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos centro saugos kontrolės skyriaus vedėja Romutė Filomena Smolskienė.

Lopšelio grupėje (1–3 metai) vaikų turėtų būti 15, o darželinukų grupėje (3–7 metai) – 20 vaikų. E.Smolskienė įsitikinusi, kad perpildytose grupėse susiduriama su rimtomis problemos.

„Vaikams trūksta vietos žaidimams, ne visada užtenka lovų. Ugdymo įstaigos teisinasi, kad dažniausiai visi vaikai į darželį nesusirenka. Bet juk taip gali nutikti ir kaip tada būtų laikomąsi reikalavimų?“ – retotiškai klausė R.F.Smolskienė.

Priekaištai supykdė

Lopšelio-darželio „Sadutė“ direktorė Dalia Žemonienė neslėpė pykčio, kad Visuomenės sveikatos centras juos apkaltino dėl perpildytų grupių.

„Kituose Kauno darželiuose grupėse yra daugiau vaikų nei pas mus“, – sakė D.Žemonienė.

Direktorė patvirtino, kad jų darželyje yra dvi grupės, kuriose 1–2 vaikais viršyta leistina norma.

„Į priešmokyklines grupes vaikus privalau priimti prioritetine tvarka. Be to, juk negalima į gatvę išmesti vaikų“, – teisinosi direktorė.

Išlūžusios tvoros

Visuomenės sveikatos centro specialistai įvardijo ir daugiau vaikų darželiuose užfiksuotų pažeidimų: vaikai maitinami ne pagal sudarytą valgiaraštį, patalpose šildymo prietaisų aštrios briaunos neapsaugotos nuimamomis grotelėmis, patalpų sienos, grindys nėra lygios.

„Dešimties darželių teritorija yra aptverta žemesne nei 1,5 m tvoromis, kai kur jos išlūžusios. Vaikų saugumas neužtikrinamas“, – pastebėjo Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja R.F.Smolskienė.

Išlūžusios ar per žemos tvoros rastos darželiuose: „Etiudas“, „Rokutis“, „Židinėlis“, Šančių darželis, „Vaidilutė“, „Pagrandukas“, „Gandriukas“, „Šermukšnėlis“, „Sadutė“, „Spindulys“.

Trūksta pinigų

Kalbintos vaikų darželių direktorės apgailestavo dėl tokios situacijos, tačiau tvoroms tvarkyti tiesiog nėra pinigų.

„Buvo pažadėta, kad šiais metais atsiras pinigų tvoroms, bet taip nenutiko“, – sakė lopšelio-darželio „Gandriukas “ direktorė Regina Kulbokienė

Lopšelio-darželio „Sadutė“ direktorė D.Žemonienė teigė, kad jau dešimt metų iš savivaldybės prašo skirti lėšų, kad būtų galima sutvarkyti tvorą, tačiau pinigų neatsiranda. „Viskas remiasi į lėšas – aš jų nepagimdysiu“, – rėžė direktorė.

Vaikų gerove nepamiršta rūpintis ir patys tėvai, kurie, pastebėję pažeidimų, kreipiasi pagalbos. „Šiais metais iš tėvų sulaukėme šešių skundų“, – sakė Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja.

Tėvai dažniausiai skundžiasi, kad įstaigose nėra šilto vandens, per šalta patalpose.

Dirba be higienos pasų

Nors vaikų darželiams privaloma turėti higienos pasą, patvirtinantį, kad vaikams sudaryta tinkama ir saugi aplinka, Kauno mieste šešios įstaigos, o rajone – penkios veikia neturėdamos šios dokumento.

Visuomenės sveikatos centras dėl to Kaune įspėjo darželį „Medutis“, kūrybinės raiškos centrą „Uniqum“, lopšelius-darželius: „Vaikystės kiemas“, „Radastėlė“, „Giliukas“, „Klevelis“, projektą „Kolpingo mokyklėlė“.

Rajone įspėjimų sulaikė Karmėlavos lopšelis-darželis „Žilvitis“, Čekiškės ir Kačerginės vaikų darželiai, Vilkijos lopšelis-darželis „Daigelis“, Panevėžiuko pagrindinė mokykla.

„Šiose įstaigose rasta trūkumų, todėl jos ir negauna higienos paso. Per mėnesį situaciją privaloma ištaisyti“, – perspėjo R.F.Smolskienė.

Lopšelio-darželio „Giliukas“ direktorė Jūratė Stakeliūnienė neslėpė, kad jų įstaiga jau seniai neturi higienos paso.

Anksčiau specialistai šio dokumento neišduodavo dėl nesuremontuotos skalbyklos. Dabar ji sutvarkyta, tačiau tikrintojai rado aibę kitų pažeidimų.

„Nėra karšto vandens specialistų kabinetuose, miegamose grupėse grindų danga neatitinka normų. Grindys senos, nušiurusios, sunku jas valyti. Tai nėra labai dideli pažeidimai, bet kol nesutvarkysime visko, higienos paso negausime“, – apgailestavo darželio direktorė.NAUJAUSI KOMENTARAI

ONA

ONA portretas
ne visus patikrino.... panemunėje nebuvo

aleksotas

aleksotas portretas
nebuvo ir aleksoto lopsely darzely. Ten po 23 2-5 metu vaikus grupej.

Vitalija

Vitalija portretas
Mes lankome " Spindulio" darželį. Po truputį direktorė aplinką gražina. Pagaliau panaikino tas senas sovietines betonines pavėsines, Pristatė vaikams naujų įrengimų. Ir tikiuosi artimoj ateity pasikeis ir tvorą. Šiaip priekaištų tikrai neturiu, kažkada kai pati lankiau šį darželį tai situacija buvo tragiškesnė nei dabar
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių