V. Romanovo turtas slysta į EBSW palikuonių rankas?

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Subyrėjus Vladimiro Romanovo verslo imperijai, su Ūkio banku siejamų kai kurių įmonių turtas tapo pageidaujama preke, kurį galima įsigyti už patrauklią kainą. Vieną iš tokių objektų nusipirko ir skandalingojo EBSW veikėjo dukra.

Naujas žaidėjas

Bendrovė "Kauno tiekimas" Palemono gatvėje viena iš daugelio po Ūkio banko sparnu atsidūrusių ir dėl bankroto geidžiamu kąsneliu tapusių V.Romanovo įmonių. Tiksliau, "Kauno tiekimo" didžiausiu akcininku buvo Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG), tačiau, jai tapus nemokia, "Kauno tiekimas" perėjo Ūkio banko bankroto administratoriaus žinion.

Šiuo metu "Kauno tiekimas" labiau popierinė nei realiai egzistuojanti ŪBIG valdyta įmonė. 2013 m. gegužę Kauno apygardos teismas iškėlė bendrovei "Kauno tiekimas" bankroto bylą, o 2015 m. gruodį pripažino bendrovę bankrutavusia.

"Kauno tiekimas" užsiėmė nekilnojamojo turto nuoma, prekiavo taip pat bankrutuojančios molžemio gamyklos Bosnijoje "Birač" produktais, beveik 10 ha teritorijoje veikė muitinė. Bendrovės turtas buvo įkeistas Ūkio bankui kaip užstatas, kad "Birač" grąžins skolas žlugusiam bankui. Išeitų lyg ir sviestas sviestuotas, kadangi visi minimi verslo subjektai susiję su žymiuoju, Rusijoje pasislėpusiu bėgliu V.Romanovu.

Greičiausiai dar šiemet "Kauno tiekimo" neliks verslo pasaulio sąraše, o štai įmonei priklausę pastatai neseniai tapo tik pernai įsteigtos bendrovės "Toneda" turtu. Beveik metus praktiškai jokios veiklos nevykdžiusi bendrovė iššovė per buvusių "Kauno tiekimo" pastatų komplekso varžytines ir įsigijo milijoninės vertės pastatus.

Mohikano dukra

Kas gi ta rinkos naujokė bendrovė "Toneda", iš atkaklios varžytinių kovos išstūmusi net du konkurentus. "Buvo rimtos varžytuvės, iki anksčiau buvusios kainos, kai nedalyvavo nė vienas pirkėjas, trūko vos 50 tūkst. eurų. Kainos kėlimų intervalas buvo 3 tūkst. eurų. Mes, kaip pardavėjai, labai džiaugiamės tokia kaina pardavę objektą", – teigė Ūkio banko administratorius Gediminas Adomonis.

Verslo rinkos naujokė, tik pernai lapkritį užregistruota bendrovė "Toneda" už "Kauno tiekimo" pastatų kompleksą paklojo daugiau nei 2,3 mln. eurų. Viešai prieinamoje erdvėje informacijos apie "Tonedą" praktiškai nėra.

Skelbiama tik tiek, kad jos vadovu buvo Raimundas Budnikas.  Registrų centro duomenimis, vos keletą dienų "Toneda" direktoriumi padirbėjęs R.Budnikas, pasitraukė nuo bendrovės vairo. Rinkos naujokės vadovų sąrašą papuošė nauja pavardė – Ieva Sliteris.

Tačiau naujoke ar mažai patirties turinčia naujųjų pastatų komplekso Palemono gatvėje direktore I.Sliteris būtų per drąsu vadinti dėl paprastos priežasties.

34-erių moteris, už daugiau nei 2,3 mln. eurų įsigijusi buvusius "Kauno tiekimo" pastatus, gali atsiremti į didelę patirtį turintį konsultantą – tėtį Algirdą Pašukevičių. Tai to paties Lietuvos nepriklausomybės pradžioje klestėjusio EBSW koncerno, supirkusio daugybę šalies įmonių, kurios ilgainiui bankrutavo, vadovas.

Lėšų kilmė neaiški

"Norėtumėte sudaryti sutartį?" – į buvusias "Kauno tiekimo" administracijos patalpas užsukusių "Kauno dienos" žurnalistų iškart paklausė darbuotoja. Tuščios sekretoriato patalpos, styrantys laidai bylojo apie pokyčius, iš tolimesnio kabineto sklido moteriško ir vyriškų balsų diskusija. Greičiausiai "Toneda" darbuotoja informavo, kad vyksta susitikimas.

Jau vėliau naujoji milijoninės vertės pastatų savininkė į klausimus "Kauno dienai" atsakinėjo itin santūriai. Praktiškai į visus klausimus – apie ankstesnę įmonės "Toneda" veiklą, lėšų pastatų kompleksui įsigyti kilmę, planus, įsigytuose objektuose patalpas nuomojusių bendrovių ir darbuotojų ateitį ji atsakė itin lakoniškai:"Dar nenoriu nieko sakyti. Duokite laiko pasižiūrėti objektą. Kol kas nenoriu nieko atskleisti. Nenoriu apie tai šnekėti."NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
la.labai nera ko sukti galvos,kas ka perka ar parduoda,juk taip turi būti ,nes mes jau gyvename kapitalistines santvarkos sistemoja,kur viskas perkama ir parduodama(jai tai atnesa nausos)vienas Amerikos bankinin ku yra pasakes,jai nusipirkai preke uz 100 doleriu,o rytojaus diena tau siulo 110doeriu-parduok,nes dar palaukes tu tegausi 90dol. kaip pavyzdys, tad nera ko stebetis EBSW koncerno veikla,tai kapitalistineės santvar kos epicentras,jau reikia prie to priprasti............

vyriausias

vyriausias portretas
komisaras kauna paliko jau?

klausimas

klausimas portretas
Citata iš straipsnio: "Apie penkerius metus teisme nagrinėtoje baudžiamojoje byloje šie asmenys kaltinti nuo 1993 iki 1995 m. pasisavinę ir iššvaistę daugiau nei 80 mln. litų, kuriuos skolinosi iš gyventojų už palūkanas. Anuomet EBSW strategu vadintas A.Pašukevičius ilgą laiką prisistatydavo kaip verslo konsultantas. Tačiau ne tik verslo įžvalgos garsina A.Pašukevičių. Jo atžvilgiu Kauno apygardos teismas nutraukė garsiąją Kauno holdingo kompanijos (KHK) bylą ir atleido nuo baudžiamosios atsakomybės". Pasisavinta ir iššvaistyta daugiau nei 80 milijonų litų (!), bet kaltų nenustatyta, byla nutraukta, yra atleista nuo baudžiamosios atsakomybės. Perskaičius tai, ką nustatė žurnalistai, retorinis klausimas visiems: Ar mes esame teisinė valstybė????
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių