V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur

 • Teksto dydis:

Kauno miesto ir rajono savivaldybės per šešis šių metų mėnesius į biudžetus surinko daugiau lėšų, nei buvo planuota.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad Kauno miesto biudžeto surinkimo planas pirmąjį šių pusmetį ne tik įvykdytas, bet ir 17,8 proc. viršytas.

Į Kauno miesto biudžetą surinkta 101 255,3 tūkst. eurų pajamų – gauta 15 291 tūkst. eurų daugiau, nei planuota. Viršytas ir Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) surinkimo planas: gauta 70 671,4 tūkst. eurų – 5 217 tūkst. eurų (8 proc.) daugiau, nei buvo planuota.

Kauno AVMI duomenimis, 5,8 proc. viršytas ir Kauno rajono savivaldybės biudžeto surinkimo planas. Į rajono biudžetą surinkta 19 723,4 tūkst. eurų – 1 076 tūkst. eurų daugiau, nei planuota. Viršytas ir GPM surinkimo planas: gauta 17 465,9 tūkst. eurų – 1 233 tūkst. eurų (7,6 proc.) daugiau, nei planuota.

Į Kauno apskrities savivaldybių biudžetus šiais metais surinkta 167 036,5 tūkst. eurų mokesčių ir kitų įmokų, pajamų surinkimo planas įvykdytas 113,7 proc., t.y. gauta 20 135 tūkst. eurų daugiau, nei planuota, ir 16 397 eurai, arba 10,9 proc. daugiau nei 2016 m. I pusmetį.

"Biudžeto plano įvykdymui didelę įtaką turi GPM surinkimas, nes jis sudaro didžiąją dalį pajamų. Kadangi šių metų pirmąjį pusmetį viršyti ne tik gyventojų pajamų, bet ir turto bei kitų mokesčių surinkimo planai, biudžeto surinkimas įvykdytas daugiau nei 100 proc.", – pastebėjo Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė. Jos teigimu, tai lėmė padidėjęs vidutinis darbo užmokestis. Kauno apskrityje jis šiemet padidėjo 3,9 proc.

J.Stankienės teigimu, labiausiai prie gero mokesčių surinkimo prisideda tinkamas ir savalaikis mokesčių mokėjimas, todėl administruojant mokesčius itin svarbus bendradarbiavimas ne tik su mokesčių mokėtojais, bet su vietos savivaldybe.

"Kauno AVMI ir Kauno miesto bei rajono savivaldybės yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartis, nuolat keičiamasi mokestinėmis aktualijomis, informacija, kaip mokesčių mokėtojams sekasi mokėti mokesčius", – sakė J.Stankienė.

Kauno AVMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Iškilus neaiškumų pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus tel. 1882 arba (8 5) 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi penkerius metus.


Komentarai

Visvaldas Matijošaitis

Kauno miesto meras

Visus pinigus, kuriuos surenkame į biudžetą, skiriame ir toliau skirsime Kaunui tvarkyti.

Kaune pinigų visada buvo, tik jie anksčiau nueidavo nežinia kur. Savivaldybėje dirbanti komanda užtvenkė anksčiau tekėjusias pinigų upes. Apie atgimstantį Kauną liudija ne tik mieste dirbantys statybiniai kranai, bet ir šie biudžeto surinkimo skaičiai. Visus pinigus, kuriuos surenkame į biudžetą, skiriame ir toliau skirsime Kaunui tvarkyti. Dirbame tam, kad Kaune būtų patogu ir gera gyventi, o kauniečiai net negalvotų apie gyvenimą kažkur kitur.

Valerijus Makūnas

Kauno rajono meras

Kauno rajono savivaldybė šio pusmečio biudžeto surinkimo planą įvykdė 108,2 proc.

Deja, naujajame Finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme įtvirtintos 2,8 proc. gyventojų pajamų mokesčių ribos neleidžia pasidžiaugti šiuo augimu, nes dalis mūsų mokesčio nukeliauja kitoms, sunkiau besiverčiančioms savivaldybėms. Norėtųsi, kad biudžeto formavimo teisinė bazė būtų teisingesnė ir labiau motyvuojanti.

Nepaisant pasikeitusios situacijos, Kauno rajono savivaldybė stengiasi įgyvendinti savo pažadus gyventojams.

Ypač daug lėšų skiriame švietimui. Šiemet bus baigta rekonstruoti Domeikavos gimnazija, pastatyta laisvalaikio salė. Visas projektas kainuos daugiau kaip 5 mln. eurų. Netrukus pradėsime Čekiškės ir Piliuonos gimnazijų rekonstrukcijos darbus. Parengti ir jau šiemet bus įgyvendinti Ilgakiemio ir Voškonių vaikų darželių rekonstrukcijos projektai.

Daug dėmesio skiriame ir gyventojų saugumo programoms. Keliams tiesti ir remontuoti šiemet skirta 45 proc. daugiau lėšų nei pernai. 21 proc. padidėjo seniūnijų finansavimas. Biudžeto augimas leido padidinti darbo užmokestį švietimo, kultūros, socialiniams darbuotojams.

Sėkmingai mažiname skolas. Šiemet ji sumažėjo 8,2 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gina

Gina portretas
Mano vardas yra Gina Acampora, šiandien aš kalbėjau kaip laimingiausias žmogus visame laukiniame pasaulyje, ir aš pasakiau savimi, kad bet kuris skolintojas, kuris išgelbėtų mano šeimą nuo prastos situacijos, pavadinsiu visą laukinį pasaulį, ir aš taip labai džiaugiuosi galėdama pasakyti, kad mano šeima sugrįžta gerai, nes man prireikė 100 000 eurų paskolos, kad galėčiau pradėti visą gyvenimą dėl savo profesijos, nes aš esu viena mama, su 4 vaikais, o visas pasaulis atrodė, kad jis kabo manęs, kol susitiko su Dievu, išsiuntė paskolą, kuri pakeitė mano gyvenimą ir savo šeimos gyvenimą, Dievas, bijodamas įmonės, Nora Mildred, ji buvo išganytojas Dievas, išsiųstas išgelbėti savo šeimą su 100 000 eurų paskola, kreipkitės į noramildred.loan@hotmail.com

konservams amen

konservams amen portretas
oi springsta konservai ir ju beretes is pavydo. Prisimename garbaraviciu kupcinsk vadovavima, apsaugok D nuo tokiu meru. Saunuolis Meras, svekatos jam ir tvirtumo. O konservai , jums amen, daugiau i mero kede nepasodinsite savo konservo, jus uzsikonservavote visiems laikams ir nekaisiokit musu Merui pagaliu i ratus, neisdegs. Dar Matjosaiciui palinkesime but atsargiam ir apdairiam, bus dar tu konservu puolimu, kritioks, bendraukite su kaunieciais, tegul jus supa saziningi bendrazygiai, musu Kauno garbus, nusipelne zmones ir viskas bus gerai. Tokiais merais nesimetoma, kaunieciai bukite budrus ir palaikykite V.Matjosaiti.

JOSEF

JOSEF portretas
pinigu sako buvo ,,,,,deja nebuvo seimininko voge visi tai su aukso sikinyku,,,tarp kitko niekas uz tai nesedo sakau ACIU DIEVUI KA YRA TIKRAS MERAS DUOK DIEVE JAM SVEIKATOS IR I PREZIDENTUS TADA PARVARYCIAU IS EMIGRACIJOS ,,IR NE TIK AS DAUG TOKIU BUTU
VISI KOMENTARAI 123
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių