Užsienio studentai už buto nuomą Kaune negaili tūkstančių

 • Teksto dydis:

Paaiškėjus paskutiniams stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatams, prasidėjo nekilnojamojo turto nuomos bumas. Studentai nori išsinuomoti pigius ir tvarkingus butus, kuriuose galėtų gyventi be šeimininkų.

Paaiškėjus paskutiniams stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatams, prasidėjo nekilnojamojo turto nuomos bumas. Studentai nori išsinuomoti pigius ir tvarkingus butus, kuriuose galėtų gyventi be šeimininkų.

Išsinuomoti būstą vis sunkiau

Naują būstą besinuomojantys studentai renkasi visiškai apstatytus butus, esančius strategiškai patogioje vietoje – netoli studijų vietos ir miesto centro, didelis dėmesys skiriamas ir susisiekimui viešuoju transportu.

„Ieškau trijų ar keturių kambarių buto Kaune su visais buityje reikalingais baldais, kuriame negyventų buto šeimininkas. Planuoju gyventi su draugais, taip žymiai patogiau ir lengviau susirasti gyvenamąją vietą nei ieškant vienai. Peržiūriu skelbimus, kuriuose nuomojamų būtų kaina svyruoja nuo 300 iki 500 litų. Manau, kad nuomai išleisti didesnę sumą – neverta,“ – pasakoja  antrus metus Vytauto Didžiojo universitete studijuojanti Dovilė.

Teiginiui, jog keliems žmonės butą didžiuosiuose miestuose susirasti žymiai lengviau nei vienam, pritaria ir nekilnojamo turto agentūros „011” vadovas Mantas Jaruševičius. Pasak, nekilnojamojo turto tarpininko, būtent dėl šios priežasties iš toliau atvažiavę studentai renkasi didesnius būstus. Visgi didžiausią paklausą turi nedidelio ploto butai.

„Tarp studentų populiariausi vieno – dviejų kambarių butai. Naujai suremontuoto dviejų kambarių buto kaina Kauno miegamajame rajone svyruoja tarp 500 – 700 litų. Keturių kambarių – tarp 400 – 800 litų. Kaina panaši dėl aukštų šildymo kainų didelio ploto bute. Buto, kurio plotas apie 50 kv.m., nuoma miesto centre kainuoju nuo 800 iki 1100 litų.“ – sako M. Jaruševičius.

„Šiuo metu rasti gerą variantą: su plastikiniais langais, nelabai senu remontu ir kainuojantį iki 500 litų – sudėtinga. Toks butas išnuomojamas vos skelbimui pasirodžius nekilnojamojo turto portaluose“, – patirtimi dalijasi studentė Dovilė.

„Butų paklausa rugpjūčio mėnesį visada šokteli aukštyn. Šis pikas pasibaigia tik rugsėjo pabaigoje. – teigia M. Jaruševičius. – Kai paklausa tokia didelė – pasiūla ima mažėti automatiškai, studentų kiekis neretai viršija nuomojamų būtų skaičių. Dėl to geriausias laikas pradėti naujo buto paieškas yra birželio mėnuo. Tuomet baigiasi didelė dalis nuomos sutarčių, kurios vidutiniškai pasirašomos metams, sudarant galimybę pratęsti sutartį.“

Užsieniečių pasirinkimas – butai centre

Kaune gausu kitataučių, dažniausiai besimokančių medicinos mokslus. Nuomai jie pasiryžę išleisti dvigubai didesnę sumą nei lietuviai ir renkasi butus miesto centre ar senamiestyje.

Pasak M. Jaruševičiaus, užsieniečiai studentai buto paieškas Kaune pradeda daug ankščiau nei lietuviai.

„Užsieniečiai būstą išsinuomoja dar vasaros pradžioje, o jame apsigyvena tik rugpjūčio gale. Ypač nori gyventi miesto centre. Dviejų kambarių buto nuomai jie vidutiniškai skiria 1000 litų. Pasitaiko netgi tokių atvejų, kai išsinuomojamas keturių kambarių butas, kainuojantis 2500 litų,“ – sako jis.

Studijuoti į Lietuvą iš Egipto atvykęs Mohamedas patvirtina M. Jaruševičiaus teiginį.

„Nuomai per mėnesį išleidžiu 1000 litų. Šiuo metu gyvenu senamiestyje esančiame bute, kuriame yra visi reikalingi patogumai. Labai svarbu, kad bute, kurį nuomojuosi, būtų internetas. Taip pat nenoriu gyventi su butą nuomojančiu žmogumi, tai tik sukeltų papildomų nepatogumų, nes lietuviams atrodo, kad visiems studentams terūpi linksmybės ir jie yra labai triukšmingi,“ – pasakoja studentas.

Mohamedas pasakoja, kad Egipte, kitaip nei Lietuvoje, studentai nuomojasi namus, kuriuose įsikuria daugybė jaunuolių. Vieno kambario nuoma tokiame name kainuoja maždaug 200 litų. Šis pasirinkimas – žymiai pigesnis nei gyvenimas bendrabutyje.

Nenori nuomininkų su gyvūnais

M. Jaruševičius paneigia gyvuojantį stereotipą, jog nuomotojai nenori į savo butus įsileisti studentų. Anot jo, studentai laukiami paprastai ir tvarkingai įrengtuose būstuose.

Štai keturių kambarių butą miegamajame Kauno rajone nuomojantis Audrius pirmenybę teikia studentams – su jais esą lengviau susitarti nei su šeimomis, kurios paprastai augina gyvūnus ir nenori įsikurti dideliame, 84 kv.m. ploto bute.

„Mano nuomojamas butas – tvarkingas, jame yra visi reikalingi baldai, kambariai nepereinami. Studentams keliami tik du reikalavimai – prieš išnuomodamas butą noriu susipažinti su visais jame gyvensiančiais žmonėmis ir tikiuosi, jog jie neaugins naminių gyvūnų. Sutarties pasirašymą, žinoma, patikiu tėvams,“ – tvirtina nuomotojas.

Tokio buto nuomos kaina Kaune – 500 litų. Nuomotojas nenori, kad žiemą butas liktų negyvenamas ir per metus tikisi uždirbti sumą, kuri leistų vasarą suremontuoti nuomojamas patalpas.


Šiame straipsnyje: būstasbuto nuomastudentai

NAUJAUSI KOMENTARAI

jėgelė

jėgelė portretas
žinoma, ką čia kokiam užkampy gyvensi. centre viskas šalia. ir kontrolė nevargina, ir tvarkaraščiai nerūpi, ir klube gali užsibūt.

hmm

hmm portretas
pats supratai ką čia pripaistei?

w

w portretas
Jeigu buta nuomoja uz 500 lt menesiui ir po metu tikisi uz ta suma *(500x12=6000 lt) susiremontuoti ta buta,tai kazin ar tokios sumos uztektu,nes kainuoja ne tik medziagos,bet ir darbas meistrui. Bet siaip tai geriau negu nieko.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių