Užgavėnės Palemone – su policija

Palemono bendruomenė jau penktą kartą Užgavėnių šventę rengia su Petrašiūnų policijos nuovada. Mokyklos stadione vykusi šventė buvo bene vienintelė mieste, kurioje bendrą kalbą rado ir bendruomenė, ir policija, ir kariai.

Iš tolo pasitiko lietuviškas folkloras ir dūmų kvapas. Palemone tradiciniai Užgavėnių blynai konkuravo su kareiviška koše. Lauko virtuve rūpinosi Vidaus tarnybos 1-asis pulkas.

Palemono bendruomenės centro ir Petrašiūnų nuovados draugystė prasidėjo prieš aštuonerius metus. Jau penktą kartą abi organizacijos kartu rengia Užgavėnių šventę. „Geras tarpusavio ryšys – svarbiausias, o bendros šventės tą ryšį stiprina“, – linksmai porino Petrašiūnų policijos nuovados viršininkas Gintautas Kvietkauskas.

Nuovados viršininkas neslėpė, kad bendradarbiavimas su bendruomene duoda naudos ir žabojant nusikalstamumą jų prižiūrimoje teritorijoje.

„Mes žinome, kad žmonės nori, jog bet kuriuo paros metu mes atvažiuotume taip greitai, kaip rodo per televiziją. Bet tolimiausią mūsų gyvenamojo rajono tašką ir policijos nuovadą skiria trys pervažos. Nepaskubėsi, kai traukinys lekia“, – kasdienybės rūpesčiais dalijosi G.Kvietkauskas.

Nuovados viršininkas neabejojo, kad bendros policijos ir bendruomenės šventės naudingos. Kriminogeninė situacija Palemone mažai kuo skiriasi nuo kitų Kauno rajonų. „Žmogui reikia realios pagalbos arba žmogiško dėmesio. Bendruomenė tampa tarsi amortizatoriumi tarp policijos ir gyventojų“, – sakė G.Kvietkauskas.

Užgavėnių linksmybių ratelyje sukosi vaikai, seneliai, policininkai. Jokių replikų pareigūnams nebuvo girdėti.

Šventės nuotaiką buvo galima pajusti ne viename gyvenamajame Kauno rajone. Žmonės noriai rinkosi į vieną mėgstamiausių etninių lietuviškų švenčių, kurioje Kauno bendruomenės visada aktyviai dalyvauja.


Šiame straipsnyje: Užgavėnės

NAUJAUSI KOMENTARAI

juokdariai

juokdariai portretas
Važiuodamas pro šalį mačiau tą durnių laivą...10 žmogelių ir dvi policijos mašinos,palemone jeigu susitinka du pijokai tai ir pliekiasi nes visi teisti,ten gyvena tik gryžę iš Pravieniškių.

Vilė

Vilė portretas
Aš manau, kad yra šaunu. Kai tęsiamos tautos tradicijos, bendruomenė draugiška, susirenka kartu „išvaryti“ žiemos.

Gavėnas

Gavėnas portretas
Užgavėnių balaganas Keršas kailis, bet nagu muša būgną: - Bus smagu! - barzdą krato, - Šok į ratą, budink žemę! - trinkt ragu, - „Ožys“ tirpdo sniego plutą ir žiemos, žiū, kaip nebūta! Apšilau vos, jau - meška, glėbyje - tuščia bačka. - Aus baus krėsk medaus! - pasistiprins, šalčius griaus. Na, širdis - ne kiauras rėtis, einam dviese galynėtis! Vengras kiša termometrą apie pusę kilometro: - Paltis lašinių, geruoju, įšalą ir išmieruoju! Už parankės garbų svečią vedu trobon - gydys pečių. Iš paskos gi tekina gervė, plunksna nešina, Žnybia dukrą, lesa sūnų: - Žalty rains, ko užsibūnat? Kloju kapą vėdarų... marčią, žentą - ir turiu! Čigonėlių margos jupos, o vaikų tai jau - lyg pupų! Kniaukia man nuo stalo „čirvą“, šmotą kugelio... Bet pirmą vietą laimės finiše buria - dalia išnašia! Lenda kipšo uodega, nuodėmių po ja - spraga! Ką darysi, teks pakloti ilgį kugelio ir plotį! Te nekušins, neberušins ir nepurtys sielos grūšios! Kumpį rankoje patrynęs Lašininis Kanapinį bubina. Nepasiduoda! Grūda nuo spirgų aruodo. Kotrė ropščiasi į lovą, čiulpia blyną, stebi kovą. O tai merga besarmatė, akys dar - tokios nematė! Ėda tik ir migy pindi, tinginė - ji, pečelinda! Turiu margą, gražią svitą - padės degint laumę šitą. Laužas traška, liepsnos kyla, te smagiai padurkai svyla! Žiema tinginę kai mato, spigina speigais ir ką tu?! Imu gerą šiaudų gūžį: grieb Perkūns te josios dūšią! Užgavėnės - švents dalykas, eis Adventas, bus Velykos. Per jas Dievo meilė groja kankliais: duona parvažiuoja, Jonas sėja, Ona kepa ir dar sviestu riekę tepa!
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių