Už smūgį krepšinio žvaigždei N. Maciui skirta 1,3 tūkst. litų bauda

Kauno apylinkės teismas, išnagrinėjęs Kauno apylinkės prokuratūros pareiškimą, nusprendė Rygoje gyvenantį Lietuvos pilietį Naurį Macių pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą LR BK 284 str. 1 d. ir skirti jam 10 MGL (1300 Lt) baudą.

Taip baigėsi 2013-ųjų kovo 7-osios incidentas „Žalgirio“ arenos prieigose, kai Kauno komandos gerbėjas N. Macius prie išėjimo į automobilių stovėjimo aikštelę tyčia vieną kartą kumščiu smogė į galvą Madrido „Real“ žaidėjui Rudy Fernandezui, tuo jam sukeldamas fizinį skausmą. Teismas pripažino, kad viešoje vietoje krepšinio aistruolis elgėsi įžūliai, demonstravo savo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką.

„Tačiau skirdamas bausmę kaltinamajam, teismas atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą, padarytos nusikalstamos veikos motyvus ir tikslus, kaltinamojo asmenybę, jo atsakomybę lengvinančią ir sunkinančią aplinkybę. Kaltinamojo padaryta nusikalstama veika priskiriama prie nesunkių tyčinių nusikaltimų. Nauris Macius anksčiau neteistas, nebaustas administracine tvarka. Atsižvelgiant į tai, jog už kaltinamojo padarytą nusikalstamą veiką gali būti skiriama prokurorės siūloma bausmė, nusikaltimo padarymo aplinkybės yra pakankamai aiškios, turtinė žala nepadaryta, procesas užbaigtinas teismo baudžiamuoju įsakymu", – teigiama teismo baudžiamajame įsakyme.

Kartu su Nauriu įvykio vietoje buvusiam broliui dvyniui Normundui nebuvo pateikti kaltinimai, nes jis nepažeidė viešosios tvarkos. Tačiau Nepriklausoma Eurolygos drausmės komisija, net netyrusi įvykio, Kauno „Žalgirio“ klubui skyrė 25 tūkst. eurų (86,3 tūkst. litų) piniginę baudą, o broliams Maciams visiems laikams uždraudė įžengti į „Žalgirio“ areną. Apie tai išgirdusi viena garsi Latvijos advokatų firma, turinti savo atstovybes įvairiose Europos šalyse, pasisiūlė nemokamai padėti broliams dvyniams, ginant jų garbę ir orumą.

„Su Latvijos advokatu Kasparu Freimaniu šiandien Rygoje pasirašėme mūsų atstovavimo būsimoje byloje sutartį, – informavo Normundas Macius. – Prityręs teisininkas, su kuriuo sekmadienį atvykstame į Vilnių, su kolegomis lietuviais advokatais pradės ruošti dokumentus Eurolygai, Eurosport TV, „Žalgiriui“, o paskui ir prašymą teismui. Aš niekuo nenusikaltęs, ir brolis, kuriam teismas skyrė minimalią bausmę, nesame tarptautiniai teroristai ar banditai Europoje, kaip mus tada įvardijo pareigūnai ir žiniasklaida".

Latvijos teisininkų nuomone, broliai N. ir N. Maciai laimės bylą dėl jų garbės ir orumo įžeidimo, taip pat jie sieks, kad būtų sumažinta ar net panaikinta „Žalgirio“ klubui skirta piniginė bauda.

Rygoje gyvenantys lietuviai  iš Eurolygos ir Eurosport TV prisiteistus pinigus, o jie gali siekti ne vieną šimtą tūkstančių eurų, perves į savo mylimos Kauno komandos sąskaitą. Be to, dvyniai Maciai jau ruošia dokumentus fondo „Broliukai“ steigimui. Įvairiose šalyse surinktas lėšas jie taip pat skirs Lietuvos  krepšinio puoselėjimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietė

Kaunietė portretas
Kaip čia suprasti? Davė į galvą nieko nekaltam žmogui ir dabar dar bylinėsis, kad jų ( to kur davė į galvą )garbė ir orumas pažeistas? O sumušto žmogaus orumas ( o galbūt ir sveikata ) tai nepažeistas?

ginte

ginte portretas
nesuprantu uzka jiems pilietybe dave? uztokius bairius atimti ir net neileisti I LT. ciuozeja kuri nori atstovauti lietuva neduoda, o kazkokies,net nezinia kokie nuopelnai ju LT,duoda. truksta zodziu

Gintas

Gintas portretas
Raseivos! Krepsinio zvaigzde V.Macius! Isties! blyn,kokiu dar nuopelnu reikia,kad tapti DIDZIOSIOS,TEISINGIAUSIOS,TURTINGIAUSIOS,tiesiog,dievo bambos pilieciu?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių