Trokštamos knygos bibliotekoje gali tekti laukti ilgiau nei metus

Kovo16-ąją – Knygnešio dieną – prasminga praleisti su knyga. Neįperkantys neseniai pasirodžiusių įdomių knygų, bet norintys jas perskaityti kauniečiai dėl tokios galimybės pasiryžę laukti nors ir pusantrų metų.

Ateina paskaityti lakraščių

Į Kauno V.Kudirkos viešosios bibliotekos Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrių pirmieji skaitytojai įgriūva vos bibliotekininkės ryte atveria duris.

Vienas prisiekusių lankytojų – buvęs ilgametis Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius Juozapas Jurevičius. Jis kiekvieną dieną bibliotekoje įsitaiso su spaudos leidiniais rankose, knygos nelabai domina.

„Į namus užsisakau tik „Kauno dieną“, kitiems laikraščiams nelieka pinigų. Čia lankausi tiksliai pagal grafiką. Būnu maždaug pusantros valandos. Ilgiau negaliu skaityti – akys pavargsta“, – sakė J.Jurevičius.

Biblioteka laikraščių užsisako vos po kelis egzempliorius, tad norimas leidinys kartais būna užimtas. „Mes visi čia jau pažįstami iš matymo. Susirandam, kas skaito laikraštį, kurio norim, ir susitariam“, – kalbėjo pensininkas.

Prie knygų – didžiulės eilės

„Ryte daugiausiai sulaukiame periodikos skaitytojų. Per pietus pasipila lankytojai, kuriuos domina knygos“, – sakė Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Virginija Matiušonienė.

Prie kai kurių knygų yra susidariusios didžiulės eilės. Pavyzdžiui, net 18 žmonių šiuo metu laukia galimybės paskaityti Kristinos Sabaliauskaitės romaną „Silva Rerum“. Pagal bibliotekos taisykles, vienas skaitytojas ilgiausiai knyga mėgautis namuose gali 30 dienų. Jeigu visi K.Sabaliauskaitės gerbėjai jos kūrinį nuspręstų taip ilgai skaitinėti, paskutinis eilėje esantis skaitytojas šį romaną į rankas paimtų po pusantrų metų.

Valdo Adamkaus „Paskutinė kadencijos“ šiuo metu laukia keturi skaitytojai. Tarp itin populiarių knygų taip pat yra leidiniai apie vadybą, marketingą, sociologiją, psichologiją. Juos graibsto studentai.

Traukia musulmoniški kraštai

V.Matiušonienė pastebėjo, kad dabar itin paklausūs romanai apie musulmoniškus kraštus. „Iš pradžių turėjome kelias tokias grožines knygas, vėliau užsisakėme daugiau knygų panašia tematika. Dabar turime 20 skirtingų knygų. Ir visos jos nuolat būna skaitomos”, – pasakojo vedėja.

Pagrindinės šių knygų populiarumo priežasties bibliotekininkė įvardyti nesiėmė, tačiau, jos nuomone, prie sėkmės galėjo prisidėti tai, kad romanai yra labai gerai parašyti ir išversti.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Lina Povilaitienė teigė, kad ir jų skaitytojai labai dažnai ieško knygų apie musulmoniškus kraštus, tenykščius papročius.

„Šiuo metu tokių knygų labai daug išleidžiama – jos yra ant bangos. Tačiau populiariausi vis dėlto išlieka detektyvai, meilės ir psichologiniai romanai“, – teigė L.Povilaitienė.

Grožinė literatūra šioje bibliotekoje užima apie 20 proc. visų knygų. „Daugiausiai yra mokslui, savišvietai reikalingos literatūros, pavyzdžiui, apie asmenybės ugdymą, sveiką gyvenseną“, – atskleidė bibliotekos darbuotojos.

Kasdien – šimtai lankytojų

Vienus į bibliotekas gena žinių troškulys, kiti ten lekia pabaidyti leidinių kainų knygynuose – net ir šiais laikais, kai daug informacijos ir net elektroninių knygų galima rasti internete, bibliotekos lankytojų stygiumi nesiskundžia.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos paslaugomis kasmet naudojasi apie 20 tūkst. registruotų vartotojų, kasdien apsilanko per 700 lankytojų.

V.Kudirkos viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Nomedos Domeikienės duomenimis, 33 šios bibliotekos filialai per dieną sulaukia apie 2 tūkst. skaitytojų. Viso yra užregistruoti 41 805 vartotojai, kurie per metus apsilankė 530 191 kartą.


Šiame straipsnyje: bibliotekaknygos

NAUJAUSI KOMENTARAI

nusenusioms kriosenoms

nusenusioms kriosenoms portretas
uztat internete gali rast greitai, kartais net akimirksniu, o ir parsisiusti ilgai netrunka, daznai nemokamai.

Kęstas

Kęstas portretas
Naudokimės laisve. Yra pasaulyje pakankamai knygų. Pagal kokį kriterijų Paryžius Londonas ir Bostonas yra geriausi miestai studentams? Tai nustato kompanija QS Intelligence Unit, kasmet išrūšiuojanti pasaulio universitetus. Paryžius užsitarnauja šią poziciją, nes turi tyrimų institucijas École Normale Supérieure Paris ir École Polytechnique. Londonas yra antroje vietoje dėka tyrimų institucijų University College London ir the London School of Hygiene and Tropical Medicine. Bostonas iš Massachusetts yra trečioje vietoje, nes turi Harvard University and Massachusetts Institute of Technology. Jei miestas turi mokslo centrą-pasaulinį lyderį, tai tame mieste geriausia studijuoti.

Pirmam

Pirmam portretas
Vagiliauji po biškį, ane? Plius internete anaiptol ne kiekvieną knygą rast galima.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių