Tradicinis sąskrydis: tremtiniai susirinko ne guostis

Ne guostis dėl gyvenimo sunkumų, o pasidžiaugti, pabūti drauge, pasilinksminti šeštadienį į Ariogalą suvažiavo keli tūkstančiai tremtinių, laisvės kovų dalyvių, jų vaikų ir vaikaičių.

Tradicinis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis Dubysos slėnyje „Su Lietuva širdy“ prasidėjo skambant Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestro instrumentams. Po to iškilminga šventės dalyvių eisena nusileido į upės slėnį, kur Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius aukojo šv. Mišias.

„Buvę tremtiniai mažiausiai aimanuoja dėl nūdienos bėdų, nes jos vaikiškos, palyginus su tuo, ką jiems teko iškentėti“, – per pamokslą sakė S.Tamkevičius.

Šiandieniniu pavyzdžiu jis įvardijo naująją olimpinę čempionę Rūtą Meilutytę: „Lietuvoje užaugusios plaukikės Rūtos gyvenime buvo labai didelių praradimų. Tai motinos žūtis, kai jai buvo tik ketveri. Sunkumai žmones užgrūdina ir paruošia priimti iššūkius“, – pastebėjo arkivyskupas.

Susirinkusieji tremtiniai apgailestavo, kad daug jų likimo brolių ir seserų jų iškeliavo Anapilin, dalis sunkiai serga ir nebegali keliauti. Anksčiau į sąskrydžius suvažiuodavo keliasdešimt tūkstančių žmonių.

Tačiau atvykusieji nestokojo optimizmo, šiandieninį gyvenimą jie vadina „rojumi“, lyginant su tuo, kad jiems teko išgyventi.

Ant šventės aukuro uždegus Laisvės ugnį ir nuskambėjus sveikinimams, sąskrydyje priimtos kelios rezoliucijos. Renginio dalyviai pritarė, kad turi būti reikalaujama okupacijos žalos atlyginimo iš Rusijos. Taip pat manoma, kad Rusijos Federacija tremtiniams turėtų mokėti pensiją už priverstinį darbą bei kompensacijas už sužalotą sveikatą.

Šventę tęsia koncertas, truksiantis iki vakaro.


Šiame straipsnyje: tremtiniaisuvažiavimasAriogala

NAUJAUSI KOMENTARAI

Copy

Copy portretas
Jau konservatoriai pradeda savo rinkimine kompanija nuo tremtiniu pensininku kas juos daugiau rinks jei ne sie zmones.

Staska

Staska portretas
Kai išmirs visi tremtiniai, miškiniai ir megztosios beretės koncervatoriams ateis labai liūdnos dienos :)

   portretas
Tremtiniai sąskrydyje skaitinėjo konservatorių rinkiminę medžiagą Dėmesio! Jūs skaitote komentarų skiltį. Komentarus rašo DELFI skaitytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami. Komentarų turinys neatspindi DELFI redakcijos nuomonės. Geriausi 1-20 21-40 41-60 ... 81-100 [kitas] Grupuoti pagal pagal autorius geriausi naujausi seniausi ... 2012-08-04 18:36 Manau, kad beretes nusipelne tokios valdzios, kokia turi. Stebina kiti dalykai. Na, jei nori buti kankiniu amzinai, kam ir kita tautos dali paskui save i mesla traukti? Siūlau šalinti10 Cituoti komentarą Ignas 2012-08-04 18:34 Užkniso juodai tie konservatoriai. Siūlau šalinti20 Cituoti komentarą to 2012-08-04 18:24 Stalinistai nerimsta...rašė: ...dar priminkit, kad "kolūliukius sgriovė". yra 1 atsakymas Gal nesugriovė, patys sugriuvo ir buvo išvoggti, ane? Siūlau šalinti00 Cituoti komentarą to prazudys Lietuva 2012-08-04 18:24 Nepergyvenk labai - tremtiniams ismokos sumazintos, NES TRUKO LESU STANKES ISLAIKYMUI, APSAUGAI NEAISKU NUO KO... Kiti to paties skaitytojo komentarai Siūlau šalinti10 Cituoti komentarą gal 2012-08-04 18:23 nors tremtiniai uzkibs ant kabinamu makaronu. Siūlau šalinti00 Cituoti komentarą V.Šiaurė 2012-08-04 18:21 Ir jūs man pasakykit kuo dabar ta Ariogala nusikalto .Toks gražus žemaitijos miestelis ,o dar gražesnis jos Dainų slėnis. Juos ir Maironis apdainavo .. Už Raseinių ,ant Dubysos.... Bet Maironis dabar kepe apsiverstų sužinojęs kas ten dabar sąskrydžius daro. Geriau tie taip vadinami buvę tremtiniai savo susibūrimus darytų ten ,kur jie darė savo juodus darbus ,t.y. prie dar likusių ir atrestauruotų bunkierių miško glūdumoj,arba prie dar likusios buvusios kaimo mokyklos pastato per kurio langus jie metė granats kai ten vakarėlio metu šoko Lietuvos jaunimas,arba kokiam nors pamiškyje kur jie laukė kad nušauti kolūkio pirminiką arba jauną mokytoją. Juk daugumas tų didvyrių viską gerai atsimena ir žino kur jie tuos savo kruvinus reikalus vykdė. Taigi palikit sekančiais metais tą Ariogalą ramybėj ir traukit mitinguoti prie savo miškų bunkerių. Siūlau šalinti72 Cituoti komentarą
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių