„Tiesos“ reikalavę kauniečiai išvežti į policiją (sulaikymo foto)

Po Vaikų gynimo dienos Kaune liko ne viena grindinio atkarpa, kreidelėmis išmarginta vaikiškais piešiniais ir užrašais. Tačiau paaugliai, norėję užrašyti žodį „Tiesos“, antradienį buvo sulaikyti ir nuvežti į policijos komisariatą.

Mįslingas skambutis

Aistros dėl Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters istorijos vėl gesinamos su policija. Šįkart Kauno pareigūnai užsimojo prieš visiškai taikią jaunuolių akciją. Tai pirmas atvejis mieste, kai sulaikyti ir policijos automobiliais į komisariatą nuvežti ant grindinio piešę vaikai ir jaunuoliai.

Kauno apskrities VPK Centro policijos komisariate vakar atsidūrė šeši jaunuoliai, trys iš jų – nepilnamečiai. Jie Nemuno krantinėje norėjo užrašyti žodį „Tiesos“.

Tokį pat užrašą Vilniuje prie prezidentūros yra parašęs menininkas Gitenis Umbrasas.

Kaunietis Edvinas Marčenkovas, fotografavęs akciją, pasakojo, kad policija pasirodė baltomis kreidelėmis spėjus užrašyti vos tris pirmąsias žodžio raides.

„Iš pradžių pareigūnai sakė, kad užsirašys dalyvavusiųjų duomenis ir visi galės skirstytis. Bet paskui jiems kažkas paskambino ir liepė žmones sulaikyti“, – pasakojo E.Marčenkovas.

Policija sulaikė tiek jaunuolių, kiek tilpo į du pareigūnų automobilius.

Su fotokamera nereikalingas

Pasak E.Marčenkovo, sulaikyti buvo patys jauniausi akcijos dalyviai. Iš viso žodį „Tiesos“ norėjo rašyti 12 žmonių.

„Aš irgi siūliausi, kad mane vežtų į komisariatą. Bet jie net mano duomenų neužsirašė. Pasakė, kad žmonių su kameromis jiems nereikia“, – pasakojo E.Marčenkovas.

Paklaustas, kodėl Nemuno krantinėje buvo nuspręsta užrašyti žodį „Tiesos“, kaunietis teigė, kad dabar yra labai daug melo.

„Ir anksčiau jo buvo. Bet dabar dar daugiau žmonių su melu susidūrė tiesiogiai. Manau, šis žodis gražiai atrodytų ant Nemuno krantinės prie užrašo “Lietuva", – tvirtino įvykio liudininkas.

Jauniausiam – 14 metų

Kauno apskrities VPK Centro policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko pareigas laikinai einantis Raimondas Zinkevičius „Kauno dienai“ patvirtino, kad dėl šio įvykio sulaikyti žmonės. Pasak jo, jauniausiam iš sulaikytųjų – 14 metų.

„Jaunuoliai sulaikyti dėl administracinės tvarkos pažeidimo“, – paaiškino laikinasis komisariato vadovas.

„Kauno miesto savivaldybė yra patvirtinusi miesto tvarkymo ir švaros taisykles. Jose nurodyta, kad viešoje vietoje paišyti draudžiama“, – aiškino R.Zinkevičius. Jis pabrėžė, kad už šių taisyklių pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda iki 2000 litų.

Jo teigimu, sulaikant jaunuoliai elgėsi normaliai.

Pareigūnas negalėjo pasakyti, ar tarp pristatytųjų į komisariatą yra tokių, kurie anksčiau susidūrė su teisėsauga. „Atrodo, vaikai tvarkingi“, – patraukė pečiais R.Zinkevičius.

Pasak jo, apie nederamą elgesį policiją informavo praeiviai. „Tokių skambučių sulaukiame nuolat. Ypač dažnai dėl grafitų piešėjų“, – sakė pareigūnas.

Tėvai buvo sukrėsti

Netrukus po vaikų sulaikymo į Kauno Centro policijos komisariatą atvyko sulaikytų nepilnamečių tėvai. Jie buvo sukrėsti, kai kurie, sprendžiant iš per stiklą matomų energingų rankų mostų, – įpykę.

Į policijos komisariato priėmimo kambarį su nešiojamuoju kompiuteriu įlėkęs Renaldas Ščiglinskas, prisistatantis kovotoju už teisybę, piliečiu visuomenininku, greitai buvo išprašytas į koridorių.

„Ten yra mano pažįstamų“, – mostelėjo ranka į patalpą, kurioje laukė sulaikyti jaunuoliai. Jis buvo pasipiktinęs, kad už bandymą parašyti žodį „Tiesos“ galima atsidurti policijoje. „Šitas žodis turi patikti ir Prezidentei, ir Kubiliui, ir apskritai visiems. Tai buvo pilietinė akcija“, – kalbėjo vyras.

Įvykių liudininkas E.Marčenkovas teigė, kad sulaikytiesiems jau bandoma inkriminuoti, jog šie iškeikė juos bandžiusią sutramdyti močiutę.

„Absoliutus melas, to visiškai nebuvo. Aš buvau ten nuo pradžių iki galo. Pravažiavo keli dviratininkai, prabėgo keli bėgikai, bet jokios močiutės krantine tuo metu tikrai nevaikščiojo“, – tvirtino E.Marčenkovas.


Šiame straipsnyje: Garliavos įvykiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Geda

Geda portretas
Geda policijai, geda BUKAI teisesaugai. Kur grafiti paiso, o kur su kreidelem vaikai papaiso ir lietus nuplauna po savaites... tai dar vaikur kur ant saligatviu su kreidelem geles piesia supakuosit??? Juk taip TEISINGUMAS reikalauja. BUKAGALVIAI.

TRUPUTI

TRUPUTI portretas
mentai perlenke lazda

Raimondas

Raimondas portretas
Tarybiniais laikais už trispalvės iškėlimą suiminėjo, dabar suiminėja už žodį TIESOS.Kur mes ritamės?
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kas Panemunės šilo laukia 2018-aisiais?
  Kas Panemunės šilo laukia 2018-aisiais?

  Mėgstama kauniečių pasivaikščiojimo vieta – Panemunės šilas – per kelis pastaruosius mėnesius pasikeitė neatpažįstamai. Atnaujinti takai, įrengtas LED apšvietimas bei poilsio aikštelės yra tik pokyčių prad...

 • Gal tai jūsų svajonių katinėlis?
  Gal tai jūsų svajonių katinėlis?

  Šis pusantrų metų katinėlis gali tapti nuostabia dovana šiuo šventiniu laikotarpiu kiekvienai šeimai, išsiilgusiai mielo, švelnaus murklio. Jūs galite taipti tuo žmogumi, kuris pavers jo gyvenimą rožiniu. ...

 • 2000 vaikų, kurie nesižudys
  2000 vaikų, kurie nesižudys

  Karas keliuose ar karas viduje? Kiekvieną dieną netenkame dviejų gyvybių dėl savižudybės. Kodėl mes žudomės? Kam tai rūpi? Ką gali vadybininkas nuveikti dėl savižudybių? Ar čia tik specialistų reikalas? Kodėl visuomenė šiai problemai ...

 • Kas nutylėta KTU gimnazijos skandale?
  Kas nutylėta KTU gimnazijos skandale?

  KTU gimnazijos skandalas suskaldė bendruomenę. Negana to, paaiškėjo, kad ne visi moksleiviai gina mokytoją, o direktorius viešai prabilo, kad suabejota ir pačiu nusirašinėjimo faktu. ...

  20
 • Kauniečių dovanos Kalėdų seneliui: nuo meilės iki lietuviškų lašinių
  Kauniečių dovanos Kalėdų seneliui: nuo meilės iki lietuviškų lašinių

  Kalėdinė nuotaika vis stipriau žengia į mūsų kasdienybę. Miestai pasipuošė šventinėmis dekoracijomis, pagreitį įgauna ir dovanų paieškos bei pasiruošimas Kalėdoms. O kaip šventėms ruošiasi kauniečiai? Ji...

 • LSU taps LSMU akademija?
  LSU taps LSMU akademija?

  Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša registravo Seimo nutarimo projektą, kad Lietuvos sporto universitetas (LSU) akademijos statusu būtų prijungtas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU). ...

  2
 • Vienybės aikštės rekonstrukcija: susijungs praeitis ir ateitis
  Vienybės aikštės rekonstrukcija: susijungs praeitis ir ateitis

  Pristatyta, kaip po rekonstrukcijos atrodys Vienybės aikštė. Investuotojai tikino, kad šioje erdvėje susijungs istorija ir modernūs sprendimai. ...

  17
 • Atsistatydino LSU rektorius: laikinąja vadove tapo D. Rėklaitienė
  Atsistatydino LSU rektorius: laikinąja vadove tapo D. Rėklaitienė

  Trečiadienį dėl netinkamo Lietuvos sporto universiteto (LSU) Tarybos įpareigojimų vykdymo pareikštas nepasitikėjimas rektoriumi Aivaru Ratkevičiumi, jis atsistatydino iš rektoriaus pareigų. ...

  7
 • Karininkų ramovėje atgaivinama tarpukario kalėdinių labdaros vakarų tradicija
  Karininkų ramovėje atgaivinama tarpukario kalėdinių labdaros vakarų tradicija

  Ketvirtadienio vakarą Kauno įgulos karininkų ramovėje vyks Kalėdinis labdaros renginys-koncertas, skirtas onkologinėmis ligomis sergantiems kūdikiams ir vaikams paremti. ...

  1
 • Kaunas perka Sabonių sporto kompleksą
  Kaunas perka Sabonių sporto kompleksą

  Kauno miesto savivaldybė perka „Oranžinio krepšinio kamuolio“ pastatus, kurie nuosavybės teise priklauso bendraturčiams Ingridai ir Arvydui Saboniams, praneša dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  7
Daugiau straipsnių