Teisėjų garbės teismas atnaujino N.Venckienei iškeltą drausmės bylą

Teisėjų garbės teismas, penktadienį turėjęs skelbti sprendimą Kauno apygardos teismo teisėjai Neringai Venckienei iškeltoje byloje, pranešė, jog bylos nagrinėjimas atnaujinamas, nes yra pradėta dar viena byla minėtos teisėjos atžvilgiu ir visos bylos bus sujungtos.

Teismo pirmininkas Antanas Simniškis žurnalistams pranešė, kad atnaujinta byla bus nagrinėjama rugsėjo 28 dieną.

Teisėjų garbės teismas verdiktą turėjo skelbti byloje dėl dviejų epizodų –N.Venckienės raginimo nevykdyti teismo sprendimo ir netinkamo elgesio Garliavos šeimos klinikoje. Generalinė prokuratūra savo ruožtu yra paprašiusi Seimo panaikinti šios Kauno teisėjos neliečiamybę.

Gegužės 16 dieną N.Venckienei buvo iškelta dar viena drausmės byla dėl jos viešų pasisakymų, raginančių gyventojus patiems vykdyti teisingumą, nesikreipiant į teismus.

„Teisėjų garbės teismas daro išvadą, kad šio bylos yra iš esmės dėl to paties dalyko, t.y. dėl N.Venckienės elgesio, susijusio su teismo sprendimo vykdymu – nevykdymu. Antroji iš bylų, t.y. naujai iškelta drausmės byla apima šituo aspektu platesnį kontekstą“, – sakė A.Simniškis.

„Teisėjų garbės teismo vertinimu, esant tokiai situacijai, kai šioje drausmės byloje ir naujai gautoje drausmės byloje nagrinėjamo dalyko dalis iš esmės sutampa, jų nagrinėjimo dalykas yra tarpusavyje susijęs kaip vienos visumos sudedamosios dalys, išsamiam visapusiškam ir objektyviam faktinių aplinkybių nustatymui bei įvertinimui, teisingam bylų išnagrinėjimui ir tinkamam drausminės atsakomybės priemonės, esant pagrindui ją taikyti, parinkimui yra tikslinga šias drausmės bylas nagrinėti kartu viename teismo posėdyje“, – motyvus sujungti bylas vardijo teismo pirmininkas.

Paklaustas, kodėl sujungtos bylos nagrinėjimas nukeltas trims mėnesiams, A.Simniškis teigė, jog tai bus pirmoji diena, kai bus galima surinkti būtiną kvorumą nagrinėti bylą.

„Teisėjų garbės teismas negali organizuoti tinkamo posėdžio, nes nesurenka kvorumo tam, kad posėdis galėtų įvykti. Pagal įstatymą teisėjų garbės teismą sudaro devyni nariai, tam, kad posėdis galėtų įvykti, kvorumui reikia septynių narių. Teisėjų garbės teismas, kaip jums žinoma, posėdžiauja kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį. Prognozuojant, ar galima surinkti kvorumą liepos, rugpjūčio mėnesį buvo prieita prie išvados, kad nei paskutinė liepos, nei paskutinį rugpjūčio penktadienį Teisėjų garbės teismas negali surinkti kvorumo“, – aiškino teisėjas.

„Teisėjai taipogi yra žmonės, turintys teisę į atostogas, tos atostogos suplanuotos“, – pridūrė A.Simniškis.

Į klausimą, kodėl teismas bylų nesujungė anksčiau, jis atsakė, kad Teisėjų garbės teismas su Teisėjų etikos ir drausmės komisija „informacija nesikeičia“.

„Byla buvo iškelta gegužės 16 dienos sprendimu. Aš noriu atkreipti dėmesį, kad Teisėjų garbės teismas naujai iškeltą bylą gavo birželio 6 dieną. Teisėjų etikos ir drausmės komisija informacija nesikeičia. Teisėjų etikos ir drausmė komisija, priėmusi sprendimą, visų pirma turi tą sprendimą surašyti, paruošti bylą ir po to oficialiai ta byla yra perduodama Teisėjų garbės teismui“, – sakė jis.

Jis pažymėjo, kad norint sumažinti kvorumo dydį arba padidinti teismo narių skaičių, reikia keisti Teismų įstatymą.

Teisėjų garbės teismas gali skirti pastabą, papeikimą, griežtą papeikimą ir turi galimybę kreiptis į prezidentę, kad pažeidimą padaręs teisėjas būtų atleistas iš pareigų.

Teisėjų garbės teismas pernai balandį jau siūlė Daliai Grybauskaitei atleisti N.Venckienę už teisėjų etikos pažeidimus. Tačiau tada prezidentė atsisakė tai padaryti, sakydama, kad nuobauda nebuvo adekvati pažeidimui.

„Ačiū garbės teismui už rūpestį ir neskubėjimą manęs bausti. Anksčiau esu pati prašiusi sujungti tas mano bylas, bet tada tas prašymas buvo atmestas. O dabar situacija gerėja“, – ironizavo N.Venckienė.

Portalui 1kaunodiena.lt N.Venckienė minėjo, kad jai greitai bus keliama ir šeštoji drausmės byla. „Surašytas patikslinimo aktas ir pateikta rekomendacija kelti bylą. Ji keliama dėl dviejų apeliacinių skundų, kur neva padariau klaidą ir kurie prieš daugiau kaip dvejus metus buvo išnagrinėti. Keista tai, kad tada bylą nagrinėjau ne viena, o teisėjų kolegijoje, sudarytoje iš trijų teisėjų. Bet bylą pasiūlyta kelti tik man vienai“, – stebėjosi ji.

N.Venckienė taip pat minėjo, kad šiuo metu jai su dukterėčia neleidžiama bendrauti jokia forma. Tik mergaitės močiutė Laimutė Kedienė gali rašyti laiškus elektroniniu būdu, o juos kartą per savaitę perduoda apsilankiusi pas mergaitę specialistė. „Tačiau atsakymo į šiuos laiškus ji negauna ir nežinome, ar tie laiškai išvis pasiekia mergaitę“, – sakė N.Venckienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

kur tas teisingumas

kur tas teisingumas portretas
kad nera to teisingumo ant tos Lietuveles!!! Ot tai "kaltininke" gal uz save pastovedama pakele tona Garliavos poliklinikoje, gal... bet vedeja tei L. Stankunaites palaikytoja gi.... kad cia raginti nereikia nevykdyti teismo sprendimo... visi mato, kad vyksta kazkas ne taip............ ir kitoniskai...... Tai, kad be raginimu patys zmones teisinguma suranda.......... zmoniskai issprezdami priestaringas situacijas.............. Nes tiems teisejasm pinigus reikia didziulius moketi......ir is kur ju ima tie, kas teisminejasi?????????? Zmoniskumas geriausia Tiesa ot taip!!!!!!!!!!!!!!

O

O portretas
Įdomu, o ką mano tas teisėjų garbės teismas apie kondratjevo nutartį perduoti mergaitę prievarta kaltinamojo draugužei prieš pedofilijos bylos nagrinėjimą ir dar skubiai, ar tai nėra akivaizdus nusikaltėlių dangstymas, ar neturėtų tas garbės teismas pirmiausia nagrinėti šį atvejį.

vida

vida portretas
garbes teismas be garbes jei vagi tylia tai nieko tik nekalbek imk kysy tylek padesim ir islipt
VISI KOMENTARAI 42
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių