Taupymo vėjai įsisuko į Kauno teatrus

Kauno tarybos kolegija antradienį pritarė siūlymui sujungti Kauno pantomimos ir plastikos teatrą su Kauno šokio teatru „Aura“ bei Kauno mažąjį teatrą su Kauno kino studija.

Kauno miesto savivaldybė šiuo metu yra įsteigusi keturis teatrus: Kauno šokio teatrą „Aura“, Kauno pantomimos ir plastikos teatrą, Kauno kamerinį teatrą ir VšĮ Kauno mažąjį teatrą. Planuojama pertvarka nepaliestų vienintelio Kauno kamerinio teatro.

„Sujungus šokio teatrą „Aura“ su Pantomimos ir plastikos teatru būtų užtikrintas racionalesnis šioms biudžetinėms įstaigoms išlaikyti skiriamų lėšų panaudojimas, sumažinant išlaidas teatrų veiklos administravimui", – argumentus dėstė Administracijos direktoriaus pavaduotojas Dainius Ratkelis.

Pasak jo, skelbiant konkursus Pantomimos ir plastikos teatro vadovo pareigoms užimti, neatsirasdavo nei vieno pretendento, teatras neturi nuolatinio vadovo, o tai neigiamai atsiliepia teatro vadybinei veiklai.

Kolegijos posėdžio metu taip pat pritarta Kauno mažojo teatro ir Kauno kino studijos sujungimui. Šiuo metu šių įstaigų veikla iš dalies yra finansuojama iš miesto biudžeto lėšų. Atlikus reorganizaciją, Kauno mažasis teatras būtų prijungtas prie Kauno kino studijos ir veiktų kaip šios įstaigos padalinys. Kaip teigiama savivaldybės pranešime, tai padėtų sumažinti šių įstaigų veiklos administracinę naštą, būtų racionaliau panaudotos savivaldybei priklausančios patalpos ir biudžetos lėšos.

„Teatrą jungti su kinu yra nelogiška, juk tai dvi skirtingos įstaigos. Nematau prasmės jų sujungti, nes kažkas turės paskęsti, ir tai greičiausiai bus mažasis teatras. Aš niekur nesu girdėjęs, kad kino studija kur nors kurtų teatrą. Tai turbūt būtų pasaulyje pirmas ir unikalus reiškinys. Šiuose veiksmuose aš įžvelgiu tik mažojo teatro naikinimą“, – nusivylęs sprendimu kalbėjo Kauno mažojo teatro direktorius Audrius Baniūnas.

Tuo metu Kauno kino studijos direktorius Edvinas Bindokas padėties nedramatizuoja.

„Aš jokios tragedijos neįžvelgiu, veiklas galima derinti, jos išliks nepriklausomos viena nuo kitos. Didelių bėdų tame nematau", – portalui 1kaunodiena.lt sakė E.Bindokas.

Valdininkai tikina, kad sujungus menininkų kolektyvus, veikusius keturiose skirtingose įstaigose, į dvi įstaigas, nesikeis nei meno kolektyvų pavadinimai, nei jų veiklos žanras. Anot savivaldybės, šiuose kolektyvuose neplanuojama mažinti meno vadovų, artistų bei atlikėjų skaičiaus.

„Tačiau neliks dviejų direktorių, dviejų buhalterių, aptarnaujančio personalo, kuris dubliuojasi. Taip pat svarstytinas klausimas dėl Kauno pantomimos ir plastikos teatro bei Kauno šokio teatro „Aura“ turimų dviejų atskirų repeticijų salių. Vienos salės reikia atsisakyti – nereikės mokėti už komunalinius mokesčius, mažės administracinė našta“, – aiškino D.Ratkelis.

Tokiu būdu tikimasi per metus sutaupyti daugiau nei 100 tūkst. litų. Šiuo metu bendra metinė šių įstaigų išlaikymo sąmata viršija 2,1 mln. litų.

„Ką savivaldybė žada sutaupyti? Mums tai yra nesuprantama. Sujungimo atveju jie nesutaupo nė vieno etato, nes Pantomimos ir plastikos teatras neturi administracijos. Ką reiškia šitas sujungimas? – piktinosi Kauno šokio teatro „Aura“ direktorė Birutė Letukaitė.

Anot B.Letukaitės, Pantomimos ir plastikos teatro patalpos „Aurai" yra visiškai netinkamos, nes yra mažesnės.

„Mes neturime jokių spektaklių, kuriuos galėtume jų patalpose rodyti. Be to, jie neatleis nė vieno žmogaus, nes neturi ką atleisti. Mums trūksta žmonių", – sakė teatro vadovė.

Dėl šių savivaldybės įstaigų reorganizavimo dar turės apsispręsti Kauno miesto savivaldybės taryba.


Šiame straipsnyje: kaunasteatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

ramunas.simukauskas

ramunas.simukauskas portretas
mazajam teatrui tai tik i nauda . gana to baniunisko valdymo :D

gandras

gandras portretas
jungti atjungti sujungti perjungti išjungti perjungti - veiksmų užteks šešiems kitems merams. Puikus sumanymas daryti kažką dėl darymo, bet ne dėl kultūros. stebėtinas išradingumas ir proto galia. Tegyvuoja Regbis!

apablūdot

apablūdot portretas
Čia kam galvom negerai?Koks dar "miręs pantomimos teatras"?Ar jis dar egzistuoja ar tik pinigus ima?Rado kažkokią tai pantomimą jungti su Aura?Tai tas pats kas karvę su gulbe sukergti.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių