Sūnus atpažino tėvo profesoriaus V.K.Gronsko palaikus

Kauno rajone praėjusią naktį rasti smarkiai suirę žmogaus palaikai. Jau beveik neabejoma, kad tai pernai dingusio profesoriaus Vlado Kazio Gronsko kūnas.

Nenustatytos tapatybės vyro lavonas aptiktas apie 00.34. val. Ringaudų seniūnijoje, Nemuno upėje, apie 5 metrus nuo kranto. Lavonas buvo be batų, su drabužiais, juose rasta 190 litų, ir banko SEB kortelė, išduota V. K. Gronsko vardu.

Ketvirtadienio vidurdienį profesoriaus V.K.Gronską atpažino sūnus. Jis pažino tėvo daiktus, išlikusius drabužius.

Prokurorai dar turi apsispręsti dėl DNR tyrimų, kad neliktų jokių abejonių, kad tai garbaus profesoriaus palaikai.

Kūnas išvežtas į morgą mirties priežasčiai nustatyti. Paiešką vykdę pareigūnai linkę pasilikti prie jau anksčiau keltos versijos, kad V.K.Gronskas galėjo nusižudyti.

Netrukus po profesoriaus dingimo Neries pakrantėje buvo rasti kai kurie jo daiktai. Viskas buvo sudėta ir palikta tvarkingai. Pasak pareigūnų, atsitiktinio apiplėšimo atveju daiktai būtų buvę išmėtyti.

Primename, kad pernai Kauno akademinę visuomenę labai sukrėtė žinia apie be žinios dingusį habilituotą ekonomikos mokslų daktarą V. K. Gronską.

„Mes užaugom su šituo dėstytoju. Žinia apie jo dingimą mus pribloškė“, – prieš metus kalbėjo Živilė Grundienė.

Prieš dvejus metus Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete ekonomiką dėstęs 70-metis profesorius V. K. Gronskas be žinios dingo 2010-ųjų lapričio pavakarę. Apie 16 val. mokslininką iki jo namų Baltijos gatvėje parvežė jo sūnus. Paskutinį kartą profesorius buvo pastebėtas einantis nuo savo namų Vėjo gatve.

 

Profesoriaus kolegos teigia negirdėję, kad profesorius būtų skundęsis sveikata. „Paskutinį kartą su juo mačiausi prieš porą savaičių. Lyg ir užsiminė apie suprastėjusią sveikatą, bet nesureikšmino“, – paskutinio pokalbio detales pasakojo docentas Donatas Pilinkus.

„Priminiau profesoriui mūsų bendrus planus parašyti makroekonomikos vadovėlį. Tačiau jis šią mintį jau mėgino perleisti kitiems, esą tai jaunų darbas“, – tęsė buvęs mokinys ir vėliau kolega tapęs docentas.

Vilniaus universiteto Kauno fakultete profesorius pradėjo dirbti nuo pirmųjų įkūrimo dienų. „Lietpaltis ir lagaminas“, – kolegos minėjo neatsiejamas profesoriaus įvaizdžio detales. „Lagamine – popieriai, studentų darbai, knygos, užrašai“, – pasakojo kolegos.

„Profesorius mylėjo ir myli savo discipliną. 2010-ųjų vasarį mes pakvietėme pašvęsti jo jubiliejų. Bet jis atėjo kaip profesorius ir matėsi, kad tribūna jam yra šventė, jo gyvenimo dalis. Jis dalinosi su mumis savo paskutiniais moksliniais tyrinėjimais, įžvalgomis. Žiūrint į tą žmogų pagarba yra neatsiejama“, – profesoriaus paveikslą piešė Universiteto viešųjų ryšių atstovė Neringa Radžiuvienė.

„Ko gero, visi ekonomistai yra girdėję profesoriaus V.K.Gronsko paskaitas. Jis ne tik mūsų universitete dėstė. Mūsų fakultete kartų kartos su juo užaugo“, – sakė kolegos.

Jie žavėjosi, kad sudėtingą ekonomikos discipliną profesorius sugebėjo taip pateikti, kad šalia profesinių žinių visada buvo ir žmogiškasis faktorius.

Šiltas, mielas, profesionalus. Inteligentas, kokių reta. Puikus. Atsidavęs. Išlaikytas. Tokie ir panašūs, bet tik patys geriausi žodžiai liejosi apie V.K.Gronską.


Šiame straipsnyje: dingo žmoguspaieška

NAUJAUSI KOMENTARAI

Smalsi

Smalsi portretas
Nemuno upė, Neries pakrantė?

as

as portretas
man tik kyla vienas klausimas, kodel visi dinge zmones randami vandenyje?? ir gan ilgai ten praguleje, apire ir t.t. manau klausimas retorinis..

vytis

vytis portretas
kazkaip nemunas nerim pavirto
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių