Sukčiams talkinusiam VMI darbuotojui pareikšti įtarimai

Tirdami organizuotos grupuotės bylą sukčiaujant dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM), teisėsaugos pareigūnai Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vyresniajam specialistui pareiškė įtarimus dėl sukčiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo.

Tai pirmadienį patvirtino Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė.

Tuo tarpu kita mokesčių inspekcijos darbuotoja teisme buvo apklausta specialiąja liudytoja.

VMI dėl darbuotojo pradėjo tarnybinį patikrinimą.

VMI atstovas spaudai Darius Buta sakė, kad šiam darbuotojui turint nedarbingumo pažymėjimą, pradėtas tarnybinis patikrinimas buvo sustabdytas. Įstatymas reikalauja, kad pradėjus tarnybinį tyrimą dėl darbuotojo veiksmų, darbuotojas apie tai turi būti informuotas pranešimu. VMI laukia specialisto grįžtant į darbovietę, kad galėtų įteikti pranešimą ir tęsti tyrimą.

Nedarbingumo pažymėjimą vyresnysis specialistas turi nuo lapkričio 21 dienos.

Nusikaltimais įtarto VMI darbuotojo darbo vietoje buvo atliktos kratos. Vyriškis ėjo specialisto pareigas nuo 2009 metų. Daug anksčiau jis yra dirbęs ir VMI skyriaus poskyrio vadovu.

FNTT skelbia, kad Kaune įkliuvo organizuoti sukčiai, kurių apyvarta iš nusikalstamos veiklos siekė apie 10 mln. litų.

Pareigūnų išaiškintoje 19 asmenų organizuotoje grupėje veikė ir Kauno apskrities VMI darbuotojas.

Pirminiais duomenimis, kauniečių organizuota grupė į pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo schemą buvo įtraukusi kelias dešimtis bendrovių, o apyvarta iš nusikalstamos veiklos siekė apie 10 milijonų litų.

Operacijoje dalyvavo 50 FNTT, Kauno apygardos prokuratūros ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų, kurie vienu metu įvairiose miesto vietose atliko kratas įtariamųjų butuose, namuose, automobiliuose, darbo vietose ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojų darbo vietose.

Kratų metu rasti reikšmingi įkalčiai: fiktyvių ir legaliai veikiančių įmonių apskaitos dokumentai, fiktyvių įmonių antspaudai, kompiuterinė technika ir kompiuterinės laikmenos su juodąja buhalterija. FNTT tyrėjai įtariamųjų namuose, bankų seifuose rado ir paėmė 1,4 mln. litų įvairia valiuta. Banko sąskaitose areštuota 2,4 mln. litų, o nekilnojamojo turto - už daugiau kaip 1,7 mln. litų.

Pirminiais duomenimis, organizuotą grupę, į kurios veiklą įtraukė dar 17 asmenų, subūrė 49-erių metų D.K. kartu su 40-mečiu K.Ž. Organizuota grupė naudojosi nusikalstamai veiklai nuslėpti Kaune įregistruotos uždarosios akcinės bendrovės dokumentais.

Preliminariais duomenis, per tiriamą laikotarpį organizuota grupė apgaule įgijo ne mažiau kaip 2 milijonus privalomo mokėti PVM bei padėjo juridiniams asmenims apgaule išvengti dar ne mažiau kaip 2 mln. litų PVM mokesčio.

Kaip praneša FNTT, į organizuotos grupės veiklą buvo įtrauktos daugiau kaip 40 įmonių, tarp jų ir gerą vardą turinčios Kauno miesto įmonės, siekdamos išvengti PVM ar jį įgyti.

 

Nustatyti, kad tarp organizuotos grupės narių yra ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojas, FNTT Kauno apygardos tyrėjams padėjo glaudus bendradarbiavimas su VMI vadovybe, teigiama pranešime.

Grupės organizatoriai, vykdydami nusikalstamą veiklą, iš vieno buvusio Kauno apskrities VMI skyriaus vadovo, kuris šiuo metu dirba vyresniuoju specialistu, gaudavo visą informaciją apie organizuojamus patikrinimus ar mokesčių inspekcijos darbuotojų planuojamus veiksmus.

FNTT tyrėjų atskleistos organizuotos grupės organizatoriai realiai niekur nedirbo, gyveno prabangiuose Kauno centre esančiuose apartamentuose, namuose, važinėjo prabangiais automobiliais, keliaudavo po egzotiškus kraštus.

Atliekant ikiteisminį tyrimą ir pareiškus įtarimus įmonių vadovams, bendrovės suskubo geranoriškai atlyginti valstybei padarytą žalą, tikslinti PVM deklaracijas. Į VMI sąskaitą įmonės jau pervedė dalį apgaule įgyto PVM, t.y. daugiau kaip 200 tūkst. litų, kitą dalį įsipareigojo sumokėti per kelis mėnesius.

FNTT Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra toliau tęsia ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, neteisėto praturtėjimo, neteisėtos įmonės veiklos ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Aiškinamasi įtariamųjų ankstesnė veikla naudojant fiktyvias įmones, tikrinamas organizuotos grupės narių turto įsigijimo teisėtumas, atliekami veikiančių įmonių objektų tyrimai.


Šiame straipsnyje: FNTTPVMsukčiavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

mentas

mentas portretas
ot gerai,teist ir sodint isgamas kokia20 metu su visa turto konfiskacija

nuomone

nuomone portretas
straipsnis apie nieka - jokiu pavadinimu , jokiu pavardziu , jokiu ivykiu ! Greiciausiai - viskas isgalvota ?

rolkis

rolkis portretas
Suma nemaza,bet kai isdalini ant visu veikeju...., tai supranti,kad varguoliu darbas :) Rimti dedes tokiuose reikaluose neikliuna,ten yra atkatai,...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių