Stringa aukštų pareigūnų byla dėl žudynių Kaune

Nužudyto Kauno teisėjo Jono Furmanavičiaus motina Anelė Furmanavičienė pripažinta nukentėjusiąja buvusių aukšto rango policijos pareigūnų byloje, kurioje jie kaltinami dėl netinkamo pareigų atlikimo, reaguojant į planuojamus J.Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymus.

Motinos prašymą pripažinti ją nukentėjusiąja patenkino Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismas. Procese leista dalyvauti ir nukentėjusios advokatui.

Tačiau penktadienį pradėti bylos nagrinėjimo nepavyko, nes proceso dalyviams susirinkus į posėdį, paaiškėjo, kad vieno iš kaltinamųjų, Kriminalinės policijos biuro pareigūno Vitalijaus Vitkovskio, advokatas dar serga ir negali dalyvauti teisme. Posėdis buvo atidėtas gruodžio 21 dienai.

Šios bylos teismui nepavyksta pradėti nagrinėti antrą kartą iš eilės – lapkričio 16 dieną į teismą atvykę trys kaltinamieji pareiškė, kad neturi advokatų.

Teismui perduotoje byloje penki asmenys kaltinami netinkamu pareigų atlikimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimu. Tarp kaltinamųjų – buvęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas, buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro vado pavaduotojas Tomas Ulpis, Kriminalinio policijos biuro pareigūnai, operatyvinius veiksmus atlikę Dariušas Sinkevičius ir V.Vitkovskis bei jų vadovas, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Emilijus Damukaitis.

Žiniasklaidoje skelbta, kad prieš žudynes apie planuojamus Drąsiaus Kedžio veiksmus buvo įspėta policijos vadovybė, tačiau priekaištauta, kad pareigūnai nesiėmė veiksmų užkirsti kelią nusikaltimui.

Apie tai žiniasklaidai pranešė Mindaugas Žalimas. Jo teigimu, prieš žudynes Kaune 2009 metų spalį, kai buvo nužudytas Kauno apygardos teismo teisėjas J.Furmanavičius ir V.Naruševičienė, apie planuojamus Drąsiaus Kedžio veiksmus jis esą įspėjo Policijos departamento vadovybę. Tačiau pareigūnai esą nesiėmė jokių veiksmų, kad užkirstų kelią žudynėms.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai lapkritį Kauno rajono apylinkės prokuratūroje ir tuoj pat perduotas tyrimo organizavimui Generalinei prokuratūrai. Tyrimą atliko pareigūnų grupė, sudaryta iš Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorų, Policijos departamento Imuniteto valdybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrėjų.

Prokurorai sako nustatę, kad du žmones nužudė kaunietis D.Kedys, kurio buvusi sugyventinė Laimutė Stankūnaitė yra V.Naruševičienės sesuo.

D.Kedys kaltino V.Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L.Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, pačios V.Naruševičienės mažametę dukrą.

Teismas penktadienį skelbs nuosprendį dėl galimo D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters tvirkinimo.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Temide

Temide portretas
Juk aiskiai buvo pasakyta, kad a.a. Kedys nezude. Tam nerasta jokiu irodymu, o pirstu anspaudai ant ginklo - ne Kedzio. Dabar teismas vyksta del "Kedzio zudyniu". Tai ar cia ne marazmai? Aiskus tik noras atsikratyti pareigunais, kurie galimai zino per daug.

liūdna

liūdna portretas
Ir vėl teismų vilkinimas,negi negalima patikrtinti tuos "ligonius" ir priversti dalyvauti teismuose.Nebūtų juokinga jei nebūtų liūdna.Ką norim tą darom,betvarkė ir tiek.

V.Ladas

V.Ladas portretas
Byla negali nestrigti, nes ji siūta baltais siūlais, paremta suinteresuoto išsisukti nuo bausmės provokatoriaus galimai melagingais liudijimais, kurie labai pritinka tam tikroms jėgoms. Manau, aukšti pareigūnai yra tapę atpirkimo ožiais, kuriems bus pritaikytas koks nors BK straipsnis, kad teisėsaga nesusimautų. Štai nuo pritemptų kaltinimų pareigūnai ir sukasi, kaip išmano. Gumos tempimas naudingas ir jiems, ir jų teisėjams. Galų gale byla subliūkš...
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių