„Stiklainio“ istorijoje kaltųjų nerado

Paveldosaugininkai teigia iš Kauno savivaldybės sužinoję, kad ji nerado savo tarnautojų pažeidimų, susijusių su prieštaringai vertinamu stikliniu antstatu, vadinamu „stiklainiu“.

Kultūros paveldo departamentas (KPD) praneša, kad jo gautame savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Nesteckio pasirašytame rašte informuojama, jog savivaldybės komisija, daugiau nei metus tyrusi savo tarnautojų veiksmus antstato ant namo Laisvės alėjoje nr. 90 atsiradimo istorijoje, jokių pažeidimų nerado.

„Taigi, istorinį namą sudarkęs stiklinis antstatas Kauno savivaldybės pašonėje stūkso, tačiau miesto savivaldybė čia niekuo dėta“, – teigia KPD.

Paveldosaugininkų cituojamame A.Nesteckio rašte teigiama, jog administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija galimiems pažeidimams, padarytiems išduodant leidimus „stiklainio“ statybai, ištirti, praėjusią savaitę pateikė išvadą, kad statybos leidimai statinių, esančių kultūros paveldo objekto teritorijoje, rekonstrukcijai buvo išduoti pagal už kultūros paveldo apsaugą atsakingų asmenų išduotas projektavimo sąlygas bei institucijoms, atsakingoms už nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą, suderinus rekonstrukcijos projektą.

„Todėl konstatuoti Kauno miesto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, padarytus pažeidimus, derinant Laisvės al. 90, Kaune, rekonstrukcijos projektą ar išduodant šio pastato statybos leidimus, nėra teisinio pagrindo“, – teigiama rašte.

Vasarį Kauno apygardos prokuratūra kreipėsi į Kauno apylinkės teismą reikalaudama, kad būtų perstatytas arba nugriautas stiklinis antstatas ant istorinio namo Kaune, Laisvės alėjoje.

Į prokuratūrą dėl antstato kreipėsi KPD. Jis prašė apginti viešąjį interesą dėl, anot departamento, paveldosaugos reikalavimus pažeidžiančio „stiklainio“.

Speciali komisija, vadovaujama KPD direktorės pavaduotojo Algimanto Degučio, pernai pavasarį konstatavo, kad detaliuoju planu ir techniniu projektu leidus rekonstruoti pastatą, buvo pažeista valstybės saugomos vietovės – Kauno miesto istorinės dalies Naujamiesčio – aukštingumas, planinė struktūra, ir taip padaryta neigiama įtaka nekilnojamajai kultūros vertybei.

Rekonstrukcijos aplinkybes imta aiškintis visuomenėje kilus nepasitenkinimui, kad 90 numeriu pažymėtas pastatas su stikliniu antstatu darko Laisvės alėjos vaizdą.

KPD Kauno teritorinio padalinio vadovė Irena Vaškelienė iš savo pareigų pasitraukė sausio pabaigoje. Buvo spėjama, kad šiam sprendimui galėjo turėti įtakos skandalas dėl „stiklainio“ Laisvės alėjoje.

KPD atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Miškinytė „Kauno dienai“ neseniai teigė, kad naujo padalinio vadovo skyrimo procedūra dar nepradėta, padalinio vedėjos pareigas atlieka vyriausioji specialistė Evelina Karalevičienė.


Šiame straipsnyje: stiklainis

NAUJAUSI KOMENTARAI

vinis

vinis portretas
o jus tikejotes kitokio atsakimo ?

h20

h20 portretas
nenustebino manes tokis rezultats... zodziu ateityje laukia didesnis bordakelis ... idomu koks... gal perkuno namus griaus arba rotuse ir pastatys koki modernu daugiaauksti...

ir dar... h20

ir dar... h20 portretas
noriu priminti sio sedevro autoriu... Virginijus Juozaitis - pseudoarchitektas... zadejo kad galutiniame variante bus visai nieko... bet deja... chalturos - NESUKLASTOSI... ;)
VISI KOMENTARAI 25

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių