Statistika: per pusmetį Kaune išduota 65 tūkst. naujų asmens dokumentų

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Pasų poskyrio darbuotojai per šešis šių metų mėnesius išdavė jau virš 65 tūkst  pasų, asmens tapatybės kortelių, o tai beveik du kartus daugiau negu pernai tokiu pačiu laiku.

Įpusėjo metai, kurie visos šalies migracijos tarnyboms neabejotinai vieni iš sudėtingiausių. Baigė galioti pirmieji pasai, kurie prieš 20 metų buvo išduoti absoliučiai daugumai Lietuvos Respublikos piliečių ir pirmosios asmens tapatybės kortelės, kurios buvo išduodamos 10 metų terminui.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Pasų poskyrio darbuotojai per šešis šių metų mėnesius išdavė jau virš 65 tūkst  pasų, asmens tapatybės kortelių, o tai beveik du kartus daugiau negu pernai tokiu pačiu laiku.

Pasų poskyryje per vieną dieną pateikia prašymus asmens dokumentams gauti vidutiniškai apie 600 žmonių, kita tiek atsiima jau pagamintus dokumentus. Per pusmetį sparčiai didėjo užsieniečiams išduodamų leidimų laikinai gyventi bei visų rūšių vizų išdavimas, daugiau patvirtinta kvietimų užsieniečiams laikinai atvykti į Lietuvos Respubliką.

Didelis darbo krūvis ir ženkliai padidėjęs interesantų srautas privertė ieškoti neeilinių sprendimų, kaip sumažinti susidariusias eiles, palengvinti dokumentų keitimo/gavimo procedūrą. Išanalizavus ir įvertinus susidariusią padėtį, atsižvelgiant į žmogiškuosius išteklius bei  darbo krūvį, buvo įvykdyta darbuotojų apklausa dėl viršvalandinio darbo bei darbo poilsio dienomis. Pastebėję,  kad didžiausios eilės susidaro pirmoje dienos pusėje,  pradėta dirbti slenkančiu grafiku nuo  7.30  iki 18 val., taip pat be pietų pertraukos. Tokiu būdu dirbantiesiems interesantams tapo patogiau pasikeisti asmens dokumentus iki ir po darbo valandų.

Viena iš galimybių, kuria patogu naudotis pateikiant dokumentus Migracijos skyriuje – įdiegta policijos elektroninių paslaugų sistema (www.epolicija.lt).

Piliečiai aktyviai naudojasi šia sistema, šiuo metu vizitui į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Pasų poskyrį laikas rezervuotas iki rugpjūčio 13 dienos.

Didelės piliečių eilės susidarė ne tik Pasų poskyrio priimamuosiuose, bet ir dėl fizinės negalios negalinčių  atvykti  piliečių registracijos sąrašuose, kur interesantų eilė paslaugai nusidriekė pusmečiui į priekį.

Per  2013 metų pirmą pusmetį užregistruoti 3468 asmenys paslaugai į namus.  Įvertinę susiklosčiusią padėtį, sudaryti grafikai darbui su mobilia duomenų nuskaitymo įranga ir nuo birželio 1 dienos dirbame taip pat ir šeštadieniais. Per pusmetį tokiu būdu suteikėme paslaugą jau virš 1,5 tūkst. interesantų, dėl fizinės negalios negalintiems atvykti į Pasų poskyrį. 

Siekdami padėti Kauno rajono garbaus amžiaus žmonėms, kuriems sunku atvykti į Pasų poskyrį, Migracijos skyriaus Pasų poskyrio darbuotojai bendradarbiauja su Kauno rajono seniūnijomis, socialinės globos namais, slaugos ligoninėmis. Pagal iš anksto sustatytą grafiką, atsižvelgiant į numatomą poreikį, per pusmetį jau dirbome Taurakiemio, Vandžiogalos, Ežerėlio, Babtų, Raudondvario ir kitose seniūnijose. Darbuotojai, nuvykę su mobilia biometrinių duomenų nuskaitymo įranga seniūnijų, socialinių paslaugų, slaugos ligoninių  patalpose vykdo asmens dokumentų priėmimą. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių