Šokiruojantis girto vairuotojo kapas – jau Kaune

Šiandien į Kauną perkeltas girto vairuotojo kapas, kuris sulaukė visuomenės susidomėjimo sostinėje. Vainikais ir eglišakiais išpuošta instaliacija pastatyta šalia Rotušės aikštės, aplink kurią išsibarsčiusiuose baruose vakarais vyksta linksmybės, taip pat gausu žmonių ir dienos metu. Lietuvos aludarių gildija taip tikisi atkreipti ir kauniečių dėmesį į žiaurias vairavimo išgėrus pasekmes.

„Neabejoju, kad Kaune mūsų netradicinė akcija prieš vairavimą išgėrus taip pat sulauks dėmesio. Juk problema opi ir čia, ne tik sostinėje. Raginame visus kauniečius būti socialiai atsakingais ir nepatirti tokių pasekmių, apie kurias drastiškai įspėja instaliacija“, – sako Saulius Galadauskas, Lietuvos aludarių gildijos prezidentas.

Vairuotojo kapas Kaune, šalia Rotušės aikštės (Rotušės g. 4), stovės šiandien iki 22 val.

Ant vainikų surašyti neblaivių vairuotojų pasiteisinimai: „Kojos nelaikė, todėl važiavau“, „Gėriau tik vieną bokalą alaus“, „Turėjęs namo parvežti draugas prisigėrė labiau už mane“, „Suvalgiau prasto maisto, išgerti reikėjo dezinfekcijai“, „Naktį bijojau eit iki namų, o grįžti automobiliu atrodė saugiau“.

Frazes akcijos iniciatoriai surinko padedami Lietuvos kelių policijos pareigūnų, o  interneto vartotojai išrinko penkias įsimintiniausias ir kvailiausias. Visus vairuotojų pasiteisinimus galima sužinoti atėjus prie instaliacijos – jie surašyti informacinėje lentelėje.

„Tos frazės skamba ir sarkastiškai, ir liūdnai, kai supranti, jog taip teisinasi žmonės, nejaučiantys atsakomybės  ir kaltės net sugauti policijos pareigūnų. Todėl ir mūsų priemonės tokios drastiškos, kad padėtume žmonėms susivokti, jog lengvabūdiškumas už vairo atneša skaudžių pasekmių“, – sako S. Galadauskas.

Rotušės aikštėje pamatę laidotuvių vainikus, kauniečiai iš nuostabos kraipė galvas. Dauguma sakė pritariantys minčiai tokiu būdu sudrausminti neatsakingus vairuotojus.

„Manau, ši akcija yra teisinga, nes net ir mažai išgėrus nederėtų sėsti už automobilio vairo. Pasekmės visiems aiškios“, – sakė interjero dizaineris Mindaugas Leknickas.

„Daug avarijų sukelia būtent girti vairuotojai, o nukenčia niekuo dėti žmonės. Palaikau šią idėją ir nemanau, kad ji yra per daug drastiška“, – kalbėjo mokytoja Daiva Taraskevičienė.

Tačiau ne visiems kalbintiems praeiviams toks bandymas prisibelsti į vairuotojų sąmonę pasirodė tinkamas ir veiksmingas.

„Netikiu, kad ši akcija turės didelės įtakos. Tie, kurie vairavo išgėrę, vairuos ir toliau“, – numojo ranka inžinierius Juozas.

Dėl girtų vairuotojų kaltės Lietuvoje vien pernai žuvo 27, sužeisti 374 žmonės. 2012 m. iš viso išaiškinta per 12 tūkst. atvejų, kai transporto priemonę vairavo neblaivūs vairuotojai, rodo Policijos departamento duomenys.

Akcijos „Nevairuok išgėręs“ instaliacija praeitą savaitę stovėjo Vilniuje, barų gausioje sostinės Islandijos gatvėje. Nuo ryto iki vidurnakčio pro šalį einantys praeiviai sustodavo šalia instaliacijos sutrikę, daugelis fotografavo.

Organizatoriai primena, kad prieš barus ar juos valdančias įmones ši akcija nėra nukreipta. Ji esą skirta kelti visuomenės sąmoningumo lygį.NAUJAUSI KOMENTARAI

vairuojanti

vairuojanti portretas
Ar kas nuo to pasikeis? Kaip pilna prisiplojusių gatvėse taip ir nemažėja ir galite verstis per galvas kaip norite. Jokios vaizdinės priemonės nepadės. Kol patys nepatiria ką reiškia prisiploti arba netekti artimo žmogaus tai ir laksto kaip nuo "lenciūgo" nutrūkę. Tik patyrę ką tai reiškia susimąsto, bet ir tai tik , deja, VIENETAI.....

utelle

utelle portretas
labai gera prevencine priemone!! saunuoliai vien uz pastangas :)

asilas

asilas portretas
gal ir idomi priemone?
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių