Sniegas vienų kišenes pildo, kitų – tuština

Gamta pati siūlo idėją, kaip bent minimaliai užsidirbti – kasti sniegą. Jo šiomis dienomis – nors vežimu vežk. Už valandą darbo su sniego valymo technika Kaune prašoma nuo 80 iki 140 litų. Su kastuvais besidarbuojantys žmonės už savo paslaugas prašo iki 10 kartų mažiau. Tuo metu Kauno miesto savivaldybė ragina gyventojus sniegą nusikasti patiems.

Reikia verslo liudijimo

„Pernai labai daug užsakymų turėjau, šiemet žmonės dar laukia, neskambina. Tik dviejų daugiabučių kiemus kol kas valau”, – pasakojo Zinaida prisistačiusi moteris. Sniego kasėjos karjerą šiemet ji pradėjo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, kur išduodami verslo liudijimus tokiai veiklai.  „Verslo liudijimą pirkau sausiui ir vasariui. Bijau būti nelegale. Kas, jeigu pagaus?” – purtė galvą moteris.

Jos kaimynė šiemet dar nesulaukė nė vieno pasiūlymo kasti sniegą, tad ir verslo liudijimo pirkti neskuba.

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) pateiktais duomenimis, šiemet Kauno mieste išduoti 23 verslo liudijimai aplinkos tvarkymui, gatvių valymui, sniego ir ledo šalinimui. Kauno rajone šiai veiklai išduoti 8 verslo liudijimai.

Kreipiasi tik prispausti bėdos

Su specialia sniego valymo technika dirbančios individualios įmonės daugiabučių ar privačių namų gyventojų užsakymais taip pat kol kas nėra užversti. „Prasta situacija dėl tokių užsakymų. Dar per mažai sniego prisnigę”, – sakė bendrovės „Kauno gerbūvis” direktorius Gytis Prialgauskas.

Pasak jo, žmonės, kitaip nei firmos, dažniausiai kreipiasi tik tada, kai per sniegą jau nepravažiuoja arba nebepraeina.

Bendrovės „Lepela” direktoriaus pavaduotojas Audrius Vadauskas teigė, kad daugiausiai užsakymų sulaukia iš privačių įmonių, prekybos centrų, o ne pavienių asmenų. Valomos automobilių stovėjimo aikštelės, kiemai, uždaros teritorijos.

„Kas protingas, tas paslaugą iš vakaro užsisako. O kas prabunda tik ryte, kai jau daug prisnigę, ir pradeda ieškoti, kas jam išvalys – tas nebegauna“, – dėstė A.Vadauskas.

Kauno rajone – pigiau

„Gyventojai, kurie šiuo metu nori teikti sniego kasimo paslaugas ir iš šios veiklos gauti pajamų, turėtų įsigyti verslo liudijimą, kuris Kauno mieste siekia 1500 litų metams, Kauno rajone – 120 litų metams, arba registruoti individualią veiklą pagal pažymą”, – aiškino Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

Kauno rajono gyventojai, norintys dirbti ne tik Kauno rajone, turės mokėti 1440 litų metams, Kauno miesto gyventojams kaina nesikeičia.

J.Stankienė priminė, kad registravusieji individualią veiklą pagal pažymą gautas pajamas privalės deklaruoti pasibaigus 2012 metų mokestiniam laikotarpiui iki kitų metų gegužės 1 dienos ir nuo faktiškai gautų pajamų sumokėti 5 proc. pajamų mokestį.

„Pasibaigus „sniego sezonui“ tokie gyventojai turėtų išregistruoti individualią veiklą, jeigu nenumato aplinkos tvarkymo paslaugų (nebūtinai sniego valymo) teikti visus metus”, – komentavo departamento vadovė.

Ragina čiupti kastuvus

Kauno miesto savivaldybė pirmadienį išplatino pranešimą, kuriame daugiabučių namų gyventojus paragino kiemuose patiems nusikasti sniegą, nelaukiant kol bus neįmanoma praeiti.

„Privačių namų gyventojai šio darbo niekada neužmiršta, o daugiabučiuose gyvenantys kartais pyksta ir aiškinasi, kas tuos takus bei kiemus turi valyti. Dauguma kauniečių ir praėjusiais metais, ir šiomis dienomis, nieko nelaukdami čiupo kastuvus ir išėjo padirbėti. Pagirtina iniciatyva, nes judėjimas ir fizinis darbas niekada nepakenkia, o tik padeda. Kviečiame visus kauniečius pasekti iniciatyvių žmonių pavyzdžiu, pakviesti į talką kaimynus ir nusikasti sniegą prie savo namų“, – sakoma pranešime.


Šiame straipsnyje: sniegasverslo liudijimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

MAN PAVYKO

MAN       PAVYKO portretas
Tiesiog reikia but REIKALAUJANCIAIS PILIECIAIS . Pabaigoj ziemos issireikalavau , kad gatve butu valoma ... Ir , pasirodo , veikia : vale ir vasara , ir rudeni , ir ziema ............PASIRODO , KAD NERTEIKIA APSILEIST PATIEMS IR REIKALAUT TO , KAS PRIKLAUSO ............

qaw

qaw portretas
Dar liko tik elgetos be verslo liudijimų.

WAU

WAU portretas
Kaip lengva parasyt imkit kastuvus ir pirmyn-taciau kai name gyvena ligoti pensininkai,kurie galvoja,kaip susimoket mokescius,geriau parasykite,kaip dirba kelininkai,kokie Lietuvos keliai ir keleliai[kai sekmadieni uzklupo sniegas,puga]...Kelininkai dirba labai blogai nei valo,nei barsto....apie zmoniu sauguma negalvoja....tokiu keliu neteko matyt,nei vienoj saly...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių