Skandalingas auksinis tualetas lankytojų lauks visą parą

Kauno pilies pašonėje esantis skandalingas viešasis tualetas, pramintas auksiniu, nuo šiol veiks visą parą.

Savivaldybės teigimu, dėl užsitęsusių teisminių ginčų prieš beveik ketverius metus pastatyto tualeto nebuvo galima eksploatuoti. Jis duris atverdavo tik miesto švenčių metu.

„Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija buvo surašiusi savavalinės statybos aktą dėl inžinerinių tinklų. Savivaldybė šį sprendimą apskundė teismui. Teismas išaiškino, kad leidimo tų vamzdžių tiesimui nereikėjo“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Teisės skyriaus vedėja Jolanta Baltaduonytė.

Planuojama, kad Kauno pilies prieigose esantis konteinerinis tualetas pradės veikti per artimiausias kelias savaites.

Tualeto skandalas kilo, kai paaiškėjo, kad Kauno miesto savivaldybė bendrovei „TK sprendimai“ už šį konteinerinį tualetą, pastatytą greta Jonavos ir A. Jakšto gatvių sankirtos, sumokėjo daugiau nei 527 tūkst. litų.

Atlikus ikiteisminį tyrimą įtarimai buvo pareikšti aštuoniems buvusiems ar esamiems savivaldybės tarnautojams, vienam politikui ir trims tualetą stačiusios bendrovės „TK sprendimai“ buvusiems darbuotojams. Daugelis jų buvo kaltinami jiems patikėto turto iššvaistymu, suklastoto dokumento panaudojimu.

Keturiems kaltinamiesiems – buvusiam Miesto ūkio departamento direktoriui Jonui Žališkevičiui, buvusiam Miesto tvarkos priežiūros poskyrio vedėjui Rimantui Rutavičiui, buvusiam Komunalinio ūkio skyriaus vedėjui Valiui Knokneriui ir buvusiam „TK sprendimų“ direktoriui Antanui Gintautui Liaudanskui teismas nusprendė skirti realias vienerių metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmes bei 39 tūkst. litų pinigines baudas.

Buvusiam „TK sprendimų“ įmonės darbų vadovui Jonui Vasauskui skirta vienerių metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 8 mėnesiams. Visi kiti septyni kaltinamieji išteisinti.

Kauno miesto savivaldybė Teisės skyriaus vedėja Jolanta Baltaduonytė informavo, kad baudžiamoji byla tebetęsiama, nes buvo apskųstas teismo sprendimas.

„Baudžiamoji byla yra apeliacinėje instancijoje ir bus svarstoma lapkričio mėnesį“, – patvirtino J. Baltaduonytė.

Taip pat nuspręsta, kad Rotušės aikštėje esančiu viešuoju tualetu kauniečiai ir miesto svečiai galės naudotis iki 22 val. Anksčiau jis veikdavo iki 20 val.

Nepriklausomybės aikštėje ir T. Masiulio gatvėje esantys viešieji tualetai veiks kaip ir anksčiau – iki 21 val. Šiuo metu Kaune veikia keturi viešieji tualetai. Juos prižiūri ir eksploatuoja bendrovė „Kauno švara".


Šiame straipsnyje: auksinis tualetastualetai

NAUJAUSI KOMENTARAI

gebelsas

gebelsas portretas
Vokietijoje Darmsdtate palei Orangery yra tualetas... is vieno galo H is kito F (Frau) veikia visa para septynias dienas per savaite... moteru tualete nebuvau.... Vyru tualete myzti gali uz dyka.....durys neuzrakintos... matyt kad ant sienu nemyztu.... sikti reikejo imesti viena ar dvi markes.....

negi

negi portretas
4 metus reikėjo galvoti, ar atidaryti šį tualetą? Juk jis ten labai reikalingas, būtų surinkti tie pinigai per 4 metus, kažkokie begalviai savivaldybėje sėdi

88888

88888 portretas
Čia neva demokratinė Lietuva. Lietuvą valdo nusikalstama teisėsauga (į nusikaltėlių okupuotą teismą galima paduoti bet kurį pilietį, net pačią prezidentę). Teismai nesistengia nustatyti tikrą teisingumą, bet vykdo iškrypėlišką teisingumą - tokį koks jiems nurodyta. Jie tikrai dirba ne kaip laisvos Lietuvos teismai. Tai žino visa tauta, bet dabar ne apie tai. Taigi, kai teisėsauga daro įvariausais nesamones, tai ir stovėjo konteineryje įrengtasis tualetas prie Kauno Pilies 4 metus dėl teisėsaugos kaltės. Dabar apie nusikalstamą Kauno Savivaldybę: nu prastūmė, nu pastatė, nu konteinerį. Tai tegu funkcionuoja kad nors ir pinigų prasme "auksinis", ir tai vis civilizuočiau nei medinė būdelė su duobe po apačia kurią galėjo iškatsti kol nauji tuaoletai keturis metus buvo pūdomi, sendinami - kiek jie prarado sumontuotos įrangos nusidėvimosios vertės! Kiek žmonių negalėjo nueiti su reikalais į tuolaletą būdami prie Kauno Pilies! Reikia naikinti tokią nusikalstamą teisėsaugą kuri dažniausiai tikruosius nusikaltėlius paleidžia į laisvę o nekaltus nuteisia, kaip rodo praktika. Nešneku apie tuoleto bylą, šneku apie kitas. Bet kas žino, jei Lietuvos teisėsauga būtų įvykdžiusi tikrąjį teisingumą, būtų sėdėję kalėjimuos visi su tuoaleto prastūmimu susiję savivaldybių valdininkai, o dabar yra kaip yra.......
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių