Šįvakar bus paskelbta „Metų kaunietė 2017“

 • Teksto dydis:

Šįvakar Kauno valstybiniame muzikiniame teatre bus paskelbta, kuri iš šešių  finalo dalyvių sulaukė didžiausio kauniečių palaikymo ir buvo išrinkta „Metų kauniete 2017“. Visoms apdovanojimų šventės dalyvėms skambės gražiausi ir romantiškiausi kūriniai, atliekami tik vyrų.

„Šis renginys yra ypatingas dėl kelių priežasčių: šiemet švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtąsias metines, tad simboliška, kad renginys vyks teatre, kur prieš 100 metų įsikūrė pirmasis profesionalus valstybės teatras“, – sakė vienas šventėje koncertuosiančių solistų baritonas Andrius Apšega.

Šie rinkimai, kuriuos organizuoja dienraštis „Kauno diena“, vyksta jau šešerius metus. Pirmąja Metų kauniete išrinkta olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, vėliau Metų kaunietėmis tapo tekstilininkė Jolanta Šmidtienė, Kauno apskrities vyrų krizių centro viena iš steigėjų ir vadovė psichologė Dovilė Bubnienė, Kauno senamiesčio draugijos vadovė Aistė Grybauskienė, vargonininkė, visuomenininkė Dalia Jatautaitė.

Šiemet dienraščio „Kauno diena“ ir portalo kaunodiena.lt skaitytojai į konkurso finalą išrinko šešias moteris, kurios, balsavusiųjų nuomone, yra labiausiai nusipelniusios Kaunui ir jo gyventojams. Dalyvės neatlygintinai, nuoširdžiu darbu garsino Kauną, tiesė pagalbos ranką jos prašantiesiems, prisidėjo prie kauniečių gerovės, jų pasitikėjimo savo jėgomis auginimo.

Didžiausio palaikymo šiemet sulaukė šios dalyvės: Bella Shirin, Inga Budrienė,  Ingrida Veliutė, Irena Serapinienė, Jolanta Metlovaitė-Beresnevičienė, Lina Viršilienė.

Į Kauną sugrįžusios B.Shirin tikslas – pažadinti turtingą Kauno daugiakultūrę atmintį. Verslininkė ir visuomenininkė I.Budrienė įvertinta už tai, kad ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje surengė įvairių labdaros projektų, skirtų kūdikių ir vaikų namų aplinkai bei buičiai pagražinti, vaikų kalėdinėms svajonėms išpildyti.

Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos kultūros tarybos narė ir pasaulinės ICOMOS organizacijos Lietuvos biuro viceprezidentė I.Veliutė pernai kartu su kolegomis įgyvendino kauniečiams skirtus socialaus meno projektus, įkopė į Elbruso viršūnę.

Dizainerė ir mados namų „Sirena“ įkūrėja I.Serapinienė šį socialiai atsakingą verslą plėtoja nuo pat nepriklausomybės atgavimo, savo darbais Kauną ir Lietuvą garsina net Japonijoje.

Šiais rinkimais siekiame ne išrinkti nugalėtoją, o visuomenei  pristatyti dalyvių padarytus darbus, apie kuriuose ne visi žino.

Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė, poetė Jolanta Metlovaitė-Beresnevičienė pati sunkiai serga, bet sugeba džiaugtis gyvenimu, suburti, užimti, įkvėpti kitus žmones su negalia.

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė L.Viršilienė jau penkerius metus yra edukacinio ir kūrybinio projekto „Tolima artima Japonija“ kuratorė ir koordinatorė.

„Metų kaunietės“ rinkimai, prasidedantys sausio pradžioje, ir apdovanojimų renginys tapo tradicinis ir kasmet susilaukia vis didesnio žiniasklaidos, miesto vadovų, verslininkų, akademinės bendruomenės, taip pat Prezidentės dėmesio.

„Lietuvą kuria ir stiprina daug talentingų moterų – mokslo, verslo, sporto, meno ir kultūros asmenybių. Jų gyvenimas ir pasiektos profesinės aukštumos kalba apie drąsą ir didelį ryžtą, atsakomybę ir pilietiškumą. Tai įkvėpimas visiems nuosekliai ir kūrybingai siekti svarbių pokyčių visuomenėje ir valstybėje“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri globoja šį renginį.

Kelių pirmųjų „Metų kaunietės“ rinkimų finalo dalyvės įkūrė asociaciją „Kaunietė“, kuri aktyviai veikia socialinėje, kultūrinėje, sveikatos bei sporto srityse.

„Visos iki šiol Metų kaunietėmis išrinktos moterys savo darbais įrodė, kad šio titulo buvo vertos. Neabejojame ir šių metų rinkimų sėkme – visos šešios moterys yra vertos vietos finaliniame etape“, – kalbėjo „Kauno dieną“ leidžiančios bendrovės „Diena Media News“ direktorius Tadas Širvinskas.

Jis pasidžiaugė, kad „Metų kaunietės“ rinkimai tampa socialiniu reiškiniu. Kasmet jie sulaukia vis didesnio kauniečių dėmesio, o šiemet susidomėjimas rinkimais yra milžiniškas, aktyviai balsuoti agituoja pretendentės, jų artimieji ir pažįstami. 

„Noriu priminti, kad šiais rinkimais siekiame ne išrinkti nugalėtoją, o visuomenei  pristatyti dalyvių padarytus darbus, apie kuriuose ne visi žino“, –  sakė  T.Širvinskas.

Puikų Kovo 8-osios vakarą Kauno valstybiniame muzikiniame teatre susirinkusiesiems žada baritonas A.Apšega, Auksinio scenos kryžiaus savininkas bosas Tadas Girininkas, baritonas Ramūnas Urbietis, tenoras Žanas Voronovas, aktorius Dainius Bervingis, svečiai Paulius Bagdanavičius, Martynas Kavaliauskas, Laimonas Salijus (akordeonas) ir kiti.

Renginį ves aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis. Teatro simfoniniam orkestrui diriguos Jonas Janulevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
O aš sveikinu šitą iniciatyvą! Baikit niurzgėt! Visas moteris sveikinu!

Ta

Ta portretas
Kuri tikrai verta - tos ten tikrai nėra. Savas ratas ir savi rinkimai, gero jiems vakaro

zalgirio arena

zalgirio arena portretas
grazios sventes ir rinkimu-Muzikin.teatre:}}
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių