„Šimtmečio baletai“ stebins talentais, įspūdinga scenografija

Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį įvyksiantis renginys „Šimtmečio baletai“ leis pamatyti tiek ryškiausias baleto žvaigždes, tiek didingą scenografiją, suteiksiančią arenai nematytą veidą ir įspūdį.

„Šiam baleto pastatymui nei iš tolo neprilygsta iki šiol Lietuvoje viešėję “spragtukai” ar “gulbių ežerai”. Techniškai „Šimtmečio baletai“ yra mažiausiai tris kartus didingesnis ir turiningesnis“, - teigė už techninį renginio aptarnavimą atsakingos įmonės “Mex pro” komunikacijos direktorius Vaidotas Motuzas.

Per vieną vakarą bus parodyti net trys spektakliai, todėl scenoje bus įmontuotos techniškai sudėtingos judančios dekoracijos, kurios keisis priklausomai nuo spektaklių charakteristikų.

Tokia “Šimtmečio baletams” reikalinga šviesų ir sceninės įrangos gausa negalėjo pasigirti netgi efektais garsėjanti grupė „Rammstein“ ar kitas „Žalgirio“ arenoje viešėjęs pasaulinio garso kolektyvas. „Su daug renginių esu dirbęs, tačiau šis tikrai lenkia daugelį savo kokybe ir masteliu“, – sakė V.Motuzas.

Šeštadienio vakarą arena bus pakeista neatpažįstamai. Visi prožektoriai ir kita techninė scenos įranga, skirtingai nei per koncertus, bus meistriškai paslėpta. Stebėdami reginį žiūrovai tikrai pamirš, kad sėdi arenoje. Scenografija, dekoracijos, apšvietimas ir garsas sudarys įspūdį, kad esate pasaulinio lygio operos ir baleto teatruose.

Jei prie koncerto paprastai darbuojasi apie 12-15 žmonių, prireikė net 40 specialistų, neskaičiuojant pagalbinių scenos darbininkų. Ilgiau nei paprastas renginys užtruks ir scenos montavimas. Pavyzdžiui, „Rammstein“ scenai sumontuoti reikėjo kelių valandų, o „Šimtmečio baletų” scenografijai, apšvietimui bei dekoracijoms įrengti prireikė net trijų dienų.

Įspūdingiausius praėjusio amžiaus baleto pastatymus „Šecherezada“, „Fauno popietė“ ir „Poloviečių šokiai“ atvežantis Maskvos Didysis teatras taip pat didelį dėmesį skiria kostiumams. Juos kūrė daugiau nei pusšimtis profesionalių dizainerių ir stilistų. Kostiumams buvo panaudota keli šimtai metrų šilko, medvilnės, odos, latekso, aksomo, kašmyro.

Įspūdingų kostiumų dizainerė Ana Nežnaja pasakojo, kad šiems spektakliams kurdama sceninius apdarus ji laikėsi istorinės linijos. Pasitelkdama to meto paveikslus, archyvinę medžiagą ir visos komandos profesionalumą, ji stengėsi atkurti prieš šimtmetį gyvavusias baleto madas. Taip buvo sukurti unikalūs kostiumai bei dekoracijos, kurios scenoje padeda sukurti kvapą gniaužiantį įspūdį ir prikelti praėjusio amžiaus baleto dvasią.

Vis dėlto svarbiausia renginyje ne tik prabangi apranga ir įranga. Pagrindinis akcentas – nepaparasto talento artistai ir baleto pastatymai. „Tai unikali galimybė išvysti klasikinio baleto šedevrus. Ir dar per vieną vakarą“, - sakė ilgametė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto meno vadovė Tatjana Sedunova.

Dar niekada Lietuvos arenose nėra pasirodęs toks būrys ryškiausių pasaulio baleto žvaigždžių. Tarp jų ir Nikolajus Ciskaridzė – artistas, kurio vardas jau seniai tapo talento, gebėjimų ir profesionalumo sinonimu. „Malonu sugrįžti į Lietuvą. Jūs turite ypatingą publiką. Žinau, kad „Korsarą“ galėjo pamatyti vos 2000 žmonių, bilietai buvo išpirkti per dvi savaites. Tai savotiška duoklė tiems, kurie tąsyk nepamatė įspūdingiausio Maskvos Didžiojo teatro baleto“, -  kalbėjo pasaulinė baleto žvaigždė.

Į Lietuvą baleto trupė atvyks iš karto po gastrolių Italijoje, po to laukia Paryžius ir kiti didieji pasaulio miestai. Gastrolių grafikas toks įtemptas, kad trupė pasirodymus užsienyje planuoja dvejiems metams.

Renginio organizatoriai minėjo, kad į Maskvos Didžiojo teatro baleto pasirodymą Kaune jau išpirkta dauguma bilietų, likę tik apie 200 bilietų, todėl norintys patirti nepaprastų įspūdžių, išvysti tikrus talentus ir netikėtai pakeistą areną dar turi tokią galimybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių