Šilainių ugniagesių viršininkas įtariamas pedofilija

Ne kartą apdovanotas Kauno ugniagesys – 39 metų vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Vaidas Velička – įtariamas sunkiu nusikaltimu.

Kauno ugniagesiai šokiruoti – jų kolegai pulkininkui leitenantui Vaidui Veličkai uostamiesčio teisėsaugininkai pareiškė įtarimus dėl dvylikametės žaginimo ir seksualinio prievartavimo.

Nesulaukė darbe

Ne kartą apdovanotas Kauno ugniagesys – 39 metų vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas V.Velička praėjusią savaitę nepasirodė darbe, todėl net buvo pradėtas vidaus tyrimas.

Tik vėliau paaiškėjo, kad pulkininkas leitenantas suimtas ir jam pareikšti įtarimai dėl mažamečio asmens žaginimo ir seksualinio prievartavimo.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos, įsikūrusios Šilainiuose, viršininkas V.Velička Plungėje įkliuvo praėjusią savaitę.

Tai patvirtino Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

„Aplinkybių kol kas nežinome, ikiteisminį tyrimą atlieka Klaipėdos policijos Vyriausiasis policijos komisariatas. Buvome pradėję vidaus tyrimą, kodėl viršininkas nepasirodė darbe. Jį sustabdėme gavę pranešimą, kad V.Velička sulaikytas“, – tikino Dž.Vaitkevičienė.

Uždarytas areštinėje

Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius patvirtino, kad jo pavaldiniai atlieka tyrimą dėl seksualinio prievartavimo mažamečio asmens atžvilgiu.

Prokuroras nepaneigė, kad sulaikytas įtariamasis yra Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos viršininkas pulkininkas leitenantas V.Velička. 

Nukentėjusioji – Plungėje su tėvais gyvenanti mergaitė. Ji giminystės ryšiais su įtariamuoju nesusijusi.

Atrodo, kad policijos pareigūnams apie nusikalstamą ugniagesio elgesį pranešė mergaitės artimieji.

Neatmetama versija, kad mažametė su suaugusiu vyru iš pradžių bendravo internetu.

Kiek kartų ji buvo susitikusi su įtariamuoju, kokių veiksmų jis ėmėsi prieš vaiką, kol kas tebetiriama.

„Tokio tyrimo faktą neigti būtų beprasmiška. Yra sulaikytas vienas asmuo. Nuo nukentėjusiosios požiūrio į šiuos santykius teisinis įtariamojo veiksmų vertinimas nesikeičia. Iki 14 metų asmenys laikomi bejėgiais ir jų apsisprendimas tokiose bylose neimamas domėn, o suaugusio asmens veiksmai traktuojami kaip nusikaltimas“, – teigė G.Danėlius.

Pasak prokuroro, prireiks kelių mėnesių, kol bus galima įvardyti, kokius nusikaltimus įvykdė įtariamasis, kiek laiko jie truko ir kitas nusikaltimo aplinkybes.

Kol kas ugniagesys laikomas Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato areštinėje. Tardymui jis dažniausiai vežamas į Plungę.

Kolegos apstulbę

„V.Veličką pažįstu, jis labai kolegiškas. Jo vadovaujama komanda dalyvauja daugelyje renginių, visuomeninėje veikloje. Nesuprantame, kas čia viskas įvyko“, – teigė Dž.Vaitkevičienė.

1995 m. kaip paprastas ugniagesys karjerą pradėjęs V.Velička buvo ne kartą apdovanotas. Niekada negavęs tarnybinės nuobaudos, tik skatintas piniginėmis premijomis, V.Velička 2006 m. gavo Lietuvos policijos Generalinio komisaro vardinį apdovanojimą. 2010 m. apdovanotas ir Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde.

Už mažamečio asmens žaginimą baudžiama laisvės atėmimu nuo 5 iki 15 metų, o už mažamečių seksualinį prievartavimą – nuo 3 iki 13 metų. Lietuvoje mažamečiu laikomas asmuo, nesulaukęs 14 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Lb slykstus zmogus tik sugeba nusitempti i lova pazaides palikti susidejo su pussesere dovile su kuria mane apgaudinejo dar dryso pranesti kad ruosiesi vest sia vasara

Anonimas

Anonimas portretas
Lb slykstus zmogus tik sugeba nusitempti i lova pazaides palikti susidejo su pussesere su kuria mane apgaudinejo dar dryso pranesti kad ruosiesi vest sia vasara

ee

ee portretas
Ech ta Europos Sąjunga... Greitai įtesins ir pedofiliją, taip galvoju ir manau.
VISI KOMENTARAI 91
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių