Šilainių poliklinikos vadovas: medikams trūksta ir gražių žodžių

Šiandien VšĮ Kauno Šilainių poliklinikos 20-ies metų sukakties proga portale kaunodiena.lt lankėsi poliklinikos direktorius Vidmantas Obelienius ir atsakė į skaitytojų klausimus.

- Kaip apibūdintumėte polikliniką dabar? Kuo panaši ir kuo skiriasi nuo kitų?

- Tai yra paprasta miesto poliklinika, kuri ir neturėtų skirtis nuo kitų miestų poliklinikų. Tačiau skiriamės tuo, kad turime tam tikras specializacijas, kaip stuburo ir sąnarių diagnostika, gydymas, mitybos sutrikimų gydymas ir kt. Taip pat turime didelės diagnostikos galimybes, tokias kaip branduolinio magnetinio rezonanso tyrimai. Mūsų poliklinika taip pat išsiskiria ir informacinių technologijų įdiegimu. Tai suteikia daugiau galimybių ir spartos darbe.

- Kokia yra VšĮ Kauno Šilainių poliklinikos specializacija ir kokios naujovės šios gydymo įstaigos laukia ateityje?

- Pagrindinė poliklinikos specializacija, kuri sulaukia didžiausio pacientų srauto yra stuburo ligų diagnostika, gydymas ir reabilitacija. Tam tikrai turime puikius konsultantus, daug ir retos įrangos. Pacientai gali gydytis neatsitraukdami nuo kasdienių reikalų ir darbų.

Mes dabar laukiame ateities nežinodami, kokie bus sprendimai vykdant SAM reformą. Tačiau planuojame dar didesnę diagnostikos plėtrą taip, kad pacientą siųsti į kitas įstaigas reikėtų tik stacionariniam gydymui arba tretinio lygio konsultacijoms. Visą kitą pagalbą jis turėtų gauti vietoje.

- Kaip jūsų vadovaujamą polikliniką palietė buvusi krizė, kokie turėjo būti sprendimai, pertvarkymai?

- Krizė mums tapo paskatinimu padaryti svarbius ūkinius sprendimus. Mes įdiegėme intensyvią ekonominę programą, leidusią  išgyventi visiškai nemažinant atlyginimų. Tačiau taupymo programa pareikalavo pakeisti elektros lemputes, automatizuoti šildymą, greitai pakeisti daug poliklinikos langų, pertvarkyti transportą, ryšius. Krizės metu mūsų prioritetas buvo darbuotojų atlyginimų išsaugojimas.

- Kaip vertinate dabartinius Sveikatos apsaugos ministro planus daryti radikalias permainas Sveikatos apsaugos sistemoje? Ar tikrai valstybinei medicinai kliudo privati?

- Vertinu labai teigiamai tai, kad ministras sujudino visą šią balą, kurioje yra mūsų sveikatos apsaugos sistema. Už tai aš jį vertinu ir gerbiu. Kokios bus realios permainos, kol kas nežinome, nes sprendimo dar nėra. Manau, kad jeigu ministro siūlomi sprendimai bus pagrįsti ekonominiais dėsniais, jo siūlymai bus racionalūs.

Manau, kad tie 7 proc. Sveikatos sistemos biudžeto, kuriuos naudoja privati medicina yra maža dalis. Privačios medicinos tikrai turėtų būti daugiau. Ypač vykdant Lietuvos sveikatos programą, kurioje yra numatytas daug platesnis pirminės sveikatos priežiūros perdavimas privačiai medicinai, todėl bandymas tais keliais procentais išspręsti sveikatos apsaugos sistemą yra nerealus, nes finansavimo trūksta visai sistemai.

- Ką galite patarti sergančio alkoholizmu šeimai, nes jau rankos svyra bekovojant.

- Lietuvoje yra didelė problema tai, kad varžomasi kalbėti apie alkoholizmą ir pasakyti žmogui tiesiai apie jo problemą. Tai jį įgalina toliau gerti. Kuo anksčiau su meile ir nuoširdžiu rūpesčiu žmogų įspėsime, tuo daugiau šansų bus padėti. Tik negalima tylėti. Kai yra įtariama priklausomybė alkoholiui ar narkotikams reikia kreiptis į specialistus, kaip ir bet kurios kitos ligos atveju. Sergant juk nesigydome patys, todėl ir alkoholizmą turi gydyti specialistai. Informacijos galite rasti ir internete, o mano kontaktus rasite šiuo adresu www.saa.lt.

- Šeimos gydytojai neišklauso pacientų, nuolat pildo dokumentus kompiuteryje.

- Mes savo įstaigoje darome viską, kas tik įmanoma, kad gydytojui netektų dirbti pašalinių darbų. Sudarome medikams galimybes dirbti kompiuteriu, kad nereiktų rašyti ranka, įrengėme informacinius kabinetus, kuriuose dirba slaugytojos, nuimančios dalį organizacinio krūvio nuo gydytojų. Tačiau kol apmokėjimo už darbą sistema nepasikeis, didelių pokyčių nelaukime. Šiuo metu  Lietuvoje šeimos gydytojams yra mokama už prirašytų pacientų skaičių, o tai gydytoją skatina turėti kuo daugiau pacientų. Tačiau gerai yra tai, kad SAM jau yra pradėti darbai keičiant šią sistemą.

- Aš dažnai lankausi jūsų vadovaujamoje poliklinikoje, nes esu vis dar stebimas medikų po insulto. Poliklinikoje esančiame Reabilitacijos skyriuje visada esu gerai ir maloniai aptarnaujamas. Dėkoju už tai.

- Ačiū už gražius žodžius. Mūsų medikams šiuo metu jų labai trūksta.

Visus gydytojo atsakymus galite rasti čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

atkreipkite

atkreipkite portretas
dėmesį kokie tik panegiriški klausimai pasiekia portalo svečius, o aktualūs aštrūs klausimai niekada nepraeina pro moderatorių cenzūrą. Kodėl cenzūruotojams nepaskelbus šalia visus skaitytojų užduodamus klausimus, kurie nepraėjo "tarybinės" cenzūros.

aciu

aciu portretas
Jums gydytojau. V.Obelienius - puikus gydytojas.

ruta

ruta portretas
Kaži kodėl polikliniką paliko geriausios šeimos gydytojos Bliujienė, Mickevičienė, Dargienė? Jei jau taip gera? Gal per ilgai vadintos pelargonijom?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių