Šiandien siekiama rekordo: 13 tūkst. atsispaudimų - ne riba?

Atsispaudimų rekordą siekiantis pagerinti Rolandas Žukauskas per pirmąją valandą atsipaudė 2 260 kartus. Norėdamas pagerinti savo paties pasiekimą, jis turi atsispausti bent 13233 kartus.

Šeštadienį nuo 10 val. ryto Kaune, Camp Inn kempinge (Raudondvario pl. 161a), skaičiuojant dviem teisėjams ir stebint dviem stebėtojams, R.Žukauskas siekia rezultato, kuriam ruošėsi ne vieną dieną. Per pirmą valandą jis padarė 2260 atsispaudimų. Atsižvelgiant į tai, kad ilgainiui tempas lėtėja, gerinti savo paties rekordą gali prireikti 8 valandų ar daugiau.

Vadovaujantis tarptautinėmis ištvermės rekordų taisyklėmis, sportininkai turi teisę kas valandą pailsėti 5 minutes. Jei atsispaudimai būtų daromi dvi valandas be atvangos, tuomet petrauka gali trukti 10 minučių ir t.t. Daranat atsispaudimus galima stabtelėti, tačiau su danga turi liestis ne mažiau kaip trys galūnės. Jei R.Žukauskas ne petraukėlės metu atsistotų ant dviejų kojų ir rankomis neliestų dangs, rekordo eiga būtų nutraukta.

Per poilsio petraukėles galima atsigerti, užkąsti, apsiprausti, nueiti į tualetą. R.Žukauskas rytą suvalgė vos pusę plytelės šokolado ir pasijuto apsunkęs, dėl to, kaip spėja renginio organizatoriai, rekordo metu jis neužkandžiaus. Pagrindinis jo “maistas” – vanduo.

2004 metais jau pasiekęs savo ir Lietuvos atsispaudimų nuo žemės rekordą – per 8 val. 15 min. atsispaudęs 13232 kartus (vidutiniškai 30 atsispaudimų per minutę).

Rekordo teisėjai - Artūras Mačionis (fitneso trikovės treneris iš Veisiejų) ir Remigijus Paulionis (kikbokso treneris iš Lazdijų) – jau yra skaičiavę rekordinių atsispaudimų skaičių, tad tikrai neleis prasprūsti nei vienam atsispaudinimui, nei poilsio minutėlei.

Rekordo stebėtojai - buvęs Seimo narys ir Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius - daugelio kelionių ir ekspedicijų organizatorius bei Linas Samaška – vieno pirmųjų realybės šou „Robinzonai“ dalyvis, daugelio ekstremalių projektų dalyvis ir organizatorius, gerai žinomas ekstremalaus ištvermės sporto pasaulyje.

R. Žukauskas mano, kad jo atsispaudimų darymo sėkmę lemia ne tik išlavinti rankų bei nugaros raumenys, bet ir sugebėjimas per kelias mikrosekundes juos atpalaiduoti ir pailsinti. Be abejo, itin svarbus yra psichologinis pasiruošimas ir sugebėjimas siekti užsibrėžto tikslo.

Rekordininkas darydamas atsispaudimus taip susikoncentruoja, kad visai negirdi aplinkos, atsispaudimai tampa tarsi meditacija. „Manau, kad tai – Dievo dovana, todėl noriu ją kaip įmanoma geriau išnaudoti. Mano šeimoje niekas kitas neturi tokių savybių, kurios leistų daryti atsispaudimus ilgą laiką“, - sakė rekordo sieksiantis Rolandas.

Jis nepraranda vilties, kad atsiras kas nors, norintis su juo pasigalynėti. Vyras ir šiandien kviečia visus norinčius prisijungti. Nebūtinai visam pusdieniui, bent valandai ar dviem – visiems bus tik smagiau. Žiūrovų palaikymas irgi svarbus, itin sunkiausiomis minutėmis, kuomet atrodo, jog nebegali ir jau tuoj tuoj palūši.

Rolandas sportuoti pradėjo dar vaikystėje: kaip ir daugelis berniukų iš pradžių spardė futbolo kamuolį, vėliau sekė dziudo treniruotės, dar vėliau - trenerio darbas. Atsispaudimais vyras susidomėjo 1988 metais, kuomet tuometiniame laikraštyje „Sportas“ perskaitė straipsnį apie gruziną, kuris atsispaudimus darė visą parą, o per vieną valandą gali atsispausti 5 000 kartų. Tai pasirodė neįtikėtini skaičiai, bet Rolandas sako, kad taip užsidegė atsispaudimų idėja ir noru pasiekti panašius rezultatus, kad kasdien pradėjo daryti specialius pratimus bei po šimtą ar du šimtus atsispaudimų ir pamažu šį skaičių vis didino plėsdamas savo galimybių ribas.

Iš Druskininkų kilęs R.Žukauskas savo pirmąjį rekordą pasiekė 1994 m. Vilniuje, kuomet per 2 valandas atsispaudė 2 001 kartą. Vėliau beveik kasmet jis savo rekordą gerindavo – 1995 m. atsispaudė 4 862 kartus per 4 val. 19 min., 1996 m. jau 10 000 kartų per 6 val. 27 min. 24 sek., 1997 m. 11 705 atsispaudimų per 8 val., 1999 m. 11 500 kartų per 7 val. 45 min. 46 sek., o 2004 metais pasiekė 14 000 atsispaudimų skaičių per 8 val. 15 min., dabar tai ir yra Lietuvos atsispaudimų nuo žemės rekordas. Rolandui priklauso ir atsispaudimų per vieną valandą Lietuvos rekordas – 2 920 atsispaudimų (pasaulio „Guinnesso” rekordų knygoje užfiksuotas planetos atsispaudimų per valandą rekordas priklauso Roy Bergeriui – 3 416 atsispaudimų).

Ištvermingasis vyras vis pamini, kad labai apmaudu, jog niekas taip ir nesiryžta mesti jam iššūkio ir pagerinti jo rekordą. Iki šiol vienintelis Rolando „varžovas“ atsispaudžiant buvo druskininkietis mokinukas Dinas Sukackas, kuomet 1995 m. gruodį  8-metis antrokas per 3 val. 18 min. atsispaudė 3 066 kartus ir pateko į „Lietuvos rekordų knygą” savo amžiaus grupėje.

Šiuo metu Rolandas su šeima gyvena Anglijoje, kur taip pat bandė ieškoti bendraminčių, tačiau niekas taip ir nesiryžo nei susigrumti su atsispaudimų rekordininku, nei palaikyti jam kompanijos siekiant naujų aukštumų. „Matyt sava žemė derlingiausia rekordams, - šypsosi Rolandas. - Anglijoje bandžiau ieškoti ir rėmėjų, kurie padėtų įgyvendinti siekius, tačiau anglams atrodo neįmanoma atsispausti tiek kartų ir dėl to jie nenori prisidėti, todėl esu labai dėkingas manimi Lietuvoje patikėjusiais rėmėjais – UAB „Robinzonada“, „Camp Inn“ kempingas.“NAUJAUSI KOMENTARAI

to palaikancioji

to palaikancioji portretas
pati ir patylek. tokios parodijos dar nemaciau kaip tokie atsispaudimai.

palaikančioji

palaikančioji portretas
Šaunuolis, kad garsina Lietuvą. O kitiems komentatoriams tik patylėt reikėtų.

x

x portretas
Idomu prisitraukimu bent 10 padarytu ??
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių