Senasis miesto traukos centras merdi

Ant Parodos kalno veikiantis atrakcionų parkas daugiau nei prieš 20 metų buvo populiariausia šeimų laisvalaikio praleidimo vieta. Tačiau šiandien Vytauto parke galima sutikti vos vieną kitą praeivį.

Sovietmečio palikimas

Įžengus į Vytauto parką užplūsta nostalgija ir netrukus iškyla vaikystės prisiminimas: būrys krykštaujančių vaikų, stovinčių eilėse prie mėgstamų sūpynių „Orbita“, „Grybas“ ir „Saulutė“. Norint pasimėgauti šiais malonumais, reikėdavo palaukti ir pusvalandį. Tėvai džiaugdavosi, kad vienoje vietoje gausu pramogų ne tik patiems mažiausiems, bet ir paaugliams.

Sovietmečiu parke veikė dešimtys atrakcionų, buvo įkurtas laisvalaikio centras, vyko įvairūs kultūros renginiai. Vytauto parke kažkada veikė vasaros estrada ir paviljonas (kurhauzas). Kasmet šiame parke apsilankydavo apie pusę milijono žmonių.

Šiandien į buvusį traukos centrą kauniečiai užsuka gana retai, nors jis ir dirba kasdien nuo 10 iki 20 val. vakaro.

Vytauto parkas lankytojus bando privilioti naujai įrengta šaudykla, pripučiama čiuožykla. Be to, mažomis kainomis – atrakcionai tekainuoja nuo 1 iki 6 litų.

Atvyko iš Šiaulių

„Vytauto parke esame pirmą kartą, nes gyvename ne Kaune, o Šiauliuose. Kažkada ir mūsų mieste buvo atrakcionų parkas, bet jau seniai nieko nebelikę. Smagu, kad bent jau kituose miestuose yra tokios sūpynės. Vaikas jau spėjo visose apsilankyti“, – sakė parke sutiktas Andrius Trijonis.

Vyras nejautė jokios baimės, leisdamas savo atžalą pasisupti ant senų sūpynių. „Nors ir senos, bet nemanau, kad kas blogo gali nutikti“, – teigė A.Trijonis.

Prie sūpynių dirbanti jauna mergina sakė, kad ir šiomis dienomis į parką užsuka ne vienas žmogus, tačiau eilių prie sūpynių tikrai nesusidaro. Tačiau kartais darbuotojams tenka sūpynes paleisti veikti, kai jose sėdi vienas ar du vaikai.

Mena senus laikus

Bernardas Šerpytis šiam parkui paaukojo 26-erius metus, gražindamas ir tvarkydamas ne tik parko aplinką, bet ir senąsias sūpynes.

„Šiandien tikrai neišvysite tokio būrio žmonių, kokį buvo galima pamatyti prieš 20 metų. Žmonės stovėdavo ilgiausiose eilėse, kad tik pasisuptų“, – pasakojo B.Šerpytis.

Anot B.Šerpyčio, dabar dažnai pasitaiko tokių dienų, kai darbuotojai be darbo prasėdi visą dieną. Tačiau būna ir geresnių, ir blogesnių dienų.

Vytauto parke darbuotojas įsitikinęs, kad jei jo savininkai daugiau investuotų į reklamą ir sūpynių estetinę išvaizdą, parkas galėtų atgimti.

„Jei papuoštume visas sūpynes taip, kaip daro olandai, jos atrodytų ne prasčiau. Mes tik padažome jas ir viskas“, – svarstė B.Šerpytis.

Bernardas gyrėsi, kad visos sūpynės veikia tik jo dėka, nes jis jas prižiūri, remontuoja. „Pagal profesiją esu šaltkalvis, todėl Vytauto parke ne tik bilietėlius pardavinėju, bet ir kasmet tvarkau sūpynes prieš naują sezoną“, – teigė B.Šerpytis.

Parko atgyvenos

Seniausios sūpynes Vytauto parke yra „Grybas“ ir „Junga“. Joms jau 30 metų. 25-ąjį gimtadienį gali švęsti kažkada vaikų labiausiai pamėgta „Orbita“ ir „Saulutė“.

Su dukterėčia parke apsilankęs Andrius neslėpė apmaudo dėl apleisto parko. „Vaikystėje buvau pamišęs dėl mašinyčių. Galėdavau pralaukti ilgiausią eilę, kad pasivėžinčiau. Vargu, ar šiandien Vytauto parkas gali dar vadintis atrakcionų parku“, – svarstė parko lankytojas.

Norinčių pasivažinėti elektra varomomis mašinėlėmis buvo galima sutikti ir šiandien. Vargu, ar parko lankytojai žino, kad važinėtis mašinėlėmis tapo daug saugiau, kai jas suremontavo parke dirbantis Bernardas Šerpytis.

„Prieš 15-20 metų jomis važinėtis galėjo tik vaikai, sulaukę 16 metų, nes jos buvo  nesaugios. Po kiekvieno pasivažinėjimo šeši vaikai išeidavo su išmuštais dantimis“, – atvirai pasakojo vyras.

Tuo metu naujos mašinos į parką atkeliavo su plastmasiniais vairais, į kuriuos atsitrenkę vaikai ir netekdavo dantų. Bernardas išsprendė šią problema labai paprastai – vairus pakeitė patogesniais, aptrauktais guma.


Šiame straipsnyje: Vytauto parkasparkassūpuoklės

NAUJAUSI KOMENTARAI

santa

santa portretas
teliko grazus ir geri prisiminimai....

as

as portretas
atvaziuoja kokie nesamoningi atrakcionai tai zmoniu milijonas. ne karta galima buvo tuo isitikinti kai jie lankesi Kaune prie pilies, prie LKKA, Jonavos gatveje. o cia viskas merdi ir zmoniu nera. bent kiek investavus ir atnaujinus viska manau, kad tiesiog plustu visi. ypac savaitgaliais. juk salia Azuolynas, zoologijos sodas, po kojom miestas. butu puikios savaitgalines seimu isvykos i Kauna is visos Lietuvos.

www to as

www to as portretas
nu tai im investuok ir atnaujink;)
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių