Iš Seimo – raginimai bausti pareigūnus, neleidžiančius mitinguoti

Būtina kuo greičiau užlopyti įstatymų spragą, kuria pasinaudodamos miestų savivaldybės be pagrindo nesuteikia arba atšaukia leidimus mitinguotojams rengti taikias akcijas ir tokiu būdu nebaudžiamos mindo prigimtines žmogaus teises, pareiškė Seimo valdančiosios Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Dalia Kuodytė.

Seimo Žmogaus teisių komiteto narė sakė itin neigiamai vertinanti Kauno miesto savivaldybės antradienį priimtą sprendimą atšaukti leidimą vasario 16-ąją Laisvės alėjoje surengti planuotą akciją „Už solidarią ir įvairią Lietuvą“.

Anot parlamentarės, dabar galiojantis 1993 metais priimtas Susirinkimų įstatymas yra morališkai pasenęs, neatspindi šiandienos pilietinės visuomenės teisių ir poreikių.

„Jau dabar aišku tai, kad į naujos redakcijos Susirinkimų įstatymą reikės būtinai įtraukti valdžios pareigūnų atsakomybės klausimą – aiškiai nustatyti, koks savivaldybės pareigūnas gali priimti sprendimus dėl leidimų rengti mitingus, kokiu pagrindu ir kokiais atvejais leidimo galima nesuteikti. Nes dabar pareigūnai tiesiog atvirai tyčiojasi iš žmonių, mindo jų prigimtines pilietines teises taikiais susirinkimais išsakyti savo nuomonę“, – teigė D.Kuodytė.

Ji dar 2009 metais Seime užregistravo Susirinkimų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuris pilietinių akcijų, mitingų rengėjams suteiktų daugiau laisvių. Šiuo metu nauja įstatymo redakcija tobulinama, atsižvelgiant į teisės ekspertų ir kitų institucijų pasiūlymus.

Politikė paragino atsakingus Kauno miesto savivaldybės pareigūnus iš naujo skubos tvarka apsvarstyti dėl leidimo akcijos „Už solidarią ir įvairią Lietuvą“ dalyviams taikiai susirinkti.

D.Kuodytės teigimu, savivaldybės siūlymas akcijos dalyviams rinktis ne Kauno Laisvės alėjoje, o toliau nuo centro esančiame Ąžuolyno parke yra visiškai nepriimtinas.

Papildyta 16.30 val.: "Dar vakar vakare kreipėmės į Kauno apygardos teismą ir apskundėme šį miesto valdininkų sprendimą. Paskirtas teisėjas ir sprendžiama, ką toliau daryti su mūsų pareiškimu. Teko šiandien bendrauti su savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Vygaudu Moliu elektroniniu paštu. Iš esmės niekas nepasikeitė – mes įstatymų nepažeidinėsime ir nežygiuosime. Mūsų asociacijos nariai prisijungs kaip pavieniai asmenys prie eitynių, kurios pajudės nuo Prisikėlimo bažnyčios“, – portalui kaunodiena.lt trečiadienį sakė Sandra Šuliauskaitė, Tolerantiško jaunimo asociacijos Kauno skyriaus pirmininkė.

Tuo metu vakarr uždaram posėdžiui pirmininkavęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygaudas Molis tvirtino, kad miesto valdžios pozicija dėl eitynių nesikeičia.

„Jokių persvarstymų nebus – jie nesutiko žygiuot su visais, o toliau numatyta įstatymu tvarka jie gali skųst šį sprendimą. Tvirtai galiu pasakyti – priėmėm teisingą ir tvirtą sprendimą. Norėjome užtikrinti miestiečių saugumą“, – sakė V.Molis.

Valdininkas teigė negirdėjęs apie Seimo Žmogaus teisių komiteto narės D.Kuodytės raginimą įstatymu numatyti atsakomybę valdininkams, kurie be pagrindo pažeidžia žmogaus teises laisvai mitinguoti.

Kaip antradienį skelbė portalas kaunodiena.lt, Vasario 16-ąją Kaune turėjo vykti dvejos eitynės, skirtos Valstybės atkūrimo dienai. Eisenos turėjo vykti panašiu maršrutu, skirtingu laiku, tačiau mero konservatoriaus-krikščionio demokrato Andriaus Kupčinsko vadovaujama savivaldybė Tolerantiško jaunimo asociacijos eitynių greičiausiai išsigando – jas pasiūlyta rengti Ąžuolyne.

Eitynių organizatoriams nesutikus su savivaldybės iškeltomis sąlygomis, jos tikriausiai neįvyks. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo V.Molio, „slapta informacija, kurią pateikė specialios tarnybos, rodo, kad su eitynių dalyviais būtų siekiama susidoroti“. Kokia tai informacija, direktoriaus pavaduotojas nepanoro atskleisti.

Kaip ir kiekvienais metais, Vasario 16-ąją Kaune tradicinę eiseną organizuos Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga (LTJS). Alternatyvią eiseną tą pačią dieną norėjo surengti ir Tolerantiško jaunimo asociacija.

LTJS eitynės prasidės 13 val. ir tęsis iki 15 val. Planuojama, kad apie 1000 žmonių nuo Kauno ramybės parko žygiuos Vytauto prospektu, Laisvės alėja ir Vilniaus gatve iki Rotušės aikštės, kur išklausys sveikinimo kalbų, sugiedos Lietuvos himną ir išsiskirstys.

Po valandos turėjo prasidėti Tolerantiško jaunimo asociacijos Kauno skyriaus rengiama eisena „Už solidarią ir įvairią Lietuvą“. Nuo 16 iki 18 valandos apie 100 žmonių planavo žygiuoti Laisvės alėja ir Vilniaus gatve, tačiau šioms eitynėms leidimas buvo atšauktas.


Šiame straipsnyje: Vasario 16-ojiVasario 16

NAUJAUSI KOMENTARAI

šiaip

šiaip portretas
šis draudimas mitinguoti vienai iš grupių yra netoleruotinas. jokioje vakarų valstybėje tai negalėtų įvykti be skaudžių pasėkmių tiems, kurie priėmė atitinkamą sprendimą. jiegu draudimas nebus atšauktas, būtina kreiptis į teismą. (ir, beje, su seksualinėmis mažumomis ar nacionalistais fanatikais tai neturi nieko bendro, tai yra grynai teisinių ir demokratinių principų klausimas)

ei

ei portretas
sumauti liberalai, su kudlyte priešaky-vasario 16 toji Lietuvos Nepriklausomybės diena, o ne ž. pasivaivaikščiojimo šventė

jk

jk portretas
Konservai ir Kupčius jau ir savo pumpsio bijo,tikrai gėda.
VISI KOMENTARAI 49
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių