S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras – aukso puodas politikams?

Ne pačius geriausius laikus dabar išgyvenantis S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras – tarsi magnetas politikams, kurie čia mato paslėptą aukso puodynę. Galbūt todėl neseniai čia įdarbintas ir socialdemokratas Juozas Marcalis?

Ne pačius geriausius laikus dabar išgyvenantis S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras – tarsi magnetas politikams, kurie čia mato paslėptą aukso puodynę. Galbūt todėl neseniai čia įdarbintas ir socialdemokratas Juozas Marcalis?

Planuojama pasirašyti sutartį

S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro vadovo kėdę užėmus "Jaunosios Lietuvos" deleguotam choreografui Kęstučiui Baranauskui, pastarasis savo pavaduotoju paskyrė savo buvusį konkurentą direktoriaus konkurse – socialdemokratą J.Marcalį.

Iš kur toks įnirtingas politikų noras įsitvirtinti šiuo metu tikrai neklestinčiame S.Dariaus ir S.Girėno sporto centre?

Redakcijos šaltinių teigimu, šiuo metu vyksta intensyvūs pokalbiai tarp Švietimo ministerijos ir miesto savivaldybės. Planuojama, kad ministerija kasmet sporto centrui skirtų apie 0,5 mln. litų, o už tai universitetas taptų jo dalininku.

Toks žingsnis – sveikintinas, nes universitetas turės puikią sporto bazę savo studentams, tačiau politikų veržimasis į S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro vadovybę gali reikšti norą prikišti rankas prie ministerijos dotacijų.

Apie konkursą negirdėti

"Kauno diena" jau rašė apie politiniu turgumi virtusį šio sporto centro direktoriaus konkursą. Dėl šios, atrodo, visai neminkštos kėdės miesto tarybos posėdyje birželio viduryje susikibo socialdemokratai ir jaunalietuviai. Pergalę šventė pastarieji – K.Baranauskas prieš beveik du mėnesius paskirtas laikinai eiti direktoriaus pareigas, kol įvyks nuolatinio direktoriaus konkursas.

Kaune dažnai nutinka, kad laikinai einantis pareigas žmogus ir visam laikui lieka šiame poste. Juo labiau kad apie nuolatinio direktoriaus konkursą vis dar negirdėti.

Redakcijos žiniomis, "Kauno vandenų" valdybos pirmininkas J.Marcalis į S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro direktoriaus pareigas paskirtas be jokio konkurso, be to, jas oficialiai dar užima Raimundas Miladauskas. Bet J.Marcalio pavardė jau puikuojasi prie direktoriaus pavaduotojo pareigų sporto centro tinklalapyje.

Apkaltino susitarimu

Direktoriaus pavaduotojo pareigas oficialiai dar užimantis R.Miladauskas šiuo metu serga. Jis prasitarė jau anksčiau sulaukęs direktoriaus K.Baranausko perspėjimo, kad teks palikti postą.
"Grįžusį iš atostogų mane pasikvietė direktorius ir pasakė, kad teks trauktis. Dėl to šiek tiek sutriko mano sveikata. Jei žadėjo, tai, ko gero, pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui, ir išmes", – svarstė jis.

R.Miladauskas – jaunalietuvių aplinkos žmogus. Jis neabejojo, kad yra baudžiamas už tai, kad išdrįso per tarybos posėdį teikti savo kandidatūrą į centro direktoriaus kėdę. Tarybos nariams atmetus jo kandidatūrą, jaunalietuvių vadas vicemeras Stanislovas Buškevičius, pamatęs, kad iš rankų gali išslysti svarbus postas, vietoj jo kaipmat pasiūlė kitą kandidatą. Juo tapo K.Baranauskas.

"Dar prieš tą tarybos posėdį sulaukiau vieno įtakingo socialdemokratų politiko skambučio, kuris mane perspėjo, kad jei noriu likti dirbti sporto centre, turiu pagalvoti. Tai politiniai susitarimai, ir tiek. Dvi partijos skirstosi pareigas, ir viskas. K.Baranauskas užėmė direktoriaus kėdę, o J.Marcaliui buvo pažadėtas pavaduotojo postas, nors jį teisėtai, laimėjęs konkursą, vis dar užimu aš", – politikų užkulisinių dėlionių širmą praskleidė R.Miladauskas.

Įdarbino esą laikinai

K.Baranauskas patvirtino, kad jo pavaduotoju įdarbintas J. Marcalis. "Jis turi laikiną sutartį, kol grįš sergantis R.Miladauskas. Kodėl jo nepakeitėme kitu centro darbuotoju? Todėl, kad visi centro darbuotojai turi savo pareigas ir jie neturi laiko bei kvalifikacijos atlikti darbą, kurį darė R.Miladauskas", – aiškino jis.

Pasirodo, tik niekada sporto srityje nedirbusio J.Marcalio kompetencija prilygo daug metų sporto srityje dirbančio R.Miladausko žinioms ir tik J.Marcalis sugebėjo pakeisti sergantį direktoriaus pavaduotoją.

54 metų socialdemokratas J.Marcalis – "Kauno vandenų" valdybos pirmininkas, buvusios ūkio ministrės Birutės Vėsaitės padėjėjas, prieš septynerius metus įgijęs ekologo-aplinkotyrininko bakalauro ir įmonių valdymo magistro laipsnius.

"Aš neužsiminiau R.Miladauskui, kad jis bus atleistas, kai grįš po ligos. Niekas nieko nesiruošia atleisti, tiesiog pasikalbėjome su kolektyvu ir jam siūlytume kitas pareigas. Prieš jo ligą aš turėjau labai nedaug laiko su juo pakalbėti, norėjome tą pokalbį pratęsti po jo ligos. Aš nežinau, iš kur tokia informacija, bet tas pokalbis su juo dar nebaigtas", – gynėsi K.Baranauskas.
Direktorius, paklaustas, kuo jam neįtiko jo pavaduotojas, pakartojo, kad R.Miladauskas dar neatleistas.

"Mes gal jam tik siūlysime kitą darbo barą. Gal jis negaus prastesnių pareigų – dabar yra komercijos padalinio vadovas, o gal jam pasiūlytume rinkodaros vadovo kėdę?" – aptakiai kalbėjo K.Baranauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių