Savivaldybę sudrebinusi kyšininkavimo byla keliauja į teismą

Į Kauno apygardos teismą keliauja didelį atgarsį visuomenėje sukėlusi Kauno valdinininkų kyšininkavimo byla.

Didelės apimties byla

Kyšininkavimu bei piktnaudžiavimu tarnyba kaltinamų Kauno miesto savivaldybėje švietimo ir kultūros reikalus prižiūrėjusių valstybės tarnautojų ir jų bendrininkų baudžiamoji byla, anot prokurotų, yra labai didelės apimties.

Teisiamųjų suolą išmėgins buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento direktorius Edmundas Balasevičius, buvusi Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo ir kultūros departamento Švietimo bei kultūros įstaigų ūkio ir finansų skyriaus Ūkio poskyrio vedėja Nijolė Stasė Grybėnienė.

Kyšininkavimu kaltinamas ir buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir kultūros skyriaus ūkio ir finansų skyriaus vedėjas Valentas Ražanskas. Prieš teismą stos ir to paties skyriaus Ūkio poskyrio vyriausiasis specialistas Petras Astraitis.

Teismųjų suolą papildys ir valdininkų bendrininkai – N.S.Grybėnienės sutuoktinis, taip pat minėtus Kauno miesto savivaldybės valstybės tarnautojus papirkinėję privataus sektoriaus atstovai: dviejų uždarųjų akcinių bendrovių direktoriai ir Vilniuje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės darbų vadovas.

Kyšių rekordininkė

Remiantis ikiteisminio tyrimo medžiaga, kyšių ėmimo rekordininkė šioje byloje – N.S.Grybėnienė. Bylos duomenimis, per 2010-2011 metus jos paimtų kyšių suma sudaro 70 tūkst. litų. Buvusiai ūkio poskyrio vedėjai kaltinimai pateikti 17 epizodų.

Tačiau panašu, kad toli gražu ne visa suma liko N.S.Grybėnienės piniginėje. Tyrimas parodė, kad buvęs Švietimo ir kultūros departamento direktorius E.Balasevičius iš kolegės N.S. Grybėnienės kas mėnesį reikalavo po 500 litų. Prokurorai suskaičiavo, kad per metus suma galėjo siekti 17,5 tūkst. litų.

Prokurorai išskiria dar vieną epizodą, kai N.S.Grybėnienė buvo perduotas 4 tūkst. litų kyšis, o paskutinį kartą 20 tūkst. litų kyšį E.Balasevičiui perdavė N.S.Grybėnienės sutuoktinis. Dar prieš liūdną Švietimo ir kultūros departamento direktoriaus finalą imta kalbėti, kad jis labai mėgsta prabangą.

Pinigus pasidalijo

Kyšininkavimu kaltinamas buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir kultūros skyriaus ūkio ir finansų skyriaus vedėjas V.Ražanskas, kaip ir jo pirmtakai, neatsispyrė taip vadinamoms draugystę stiprinančioms dovanėlėms. Pastarasis, veikdamas su jam pavaldžia valstybės tarnautoja N.S.Grybėniene, paėmė 10 tūkst. litų kyšį iš Vilniuje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės.

Dėl mažesnės sumos teks raudonuoti Ūkio poskyrio vyriausiajam specialistui P.Astraičiui. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jis netiesiogiai priėmė 1 tūkst. litų kyšį. Kadangi šią dovaną priėmė per savo viršininkę N.S.Grybėnienę, sumą su ja pasidalino perpus.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato maksimalią penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, už piktnaudžiavimą – iki šešerių, papirkimą – iki ketverių.

Tyrimą kontroliavusi prokurorė N.S.Grybėnienei skyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti bei laikiną nuosavybės teisių apribojimą.

E.Balasevičiui taip pat skirtas rašytinis pasižadėjimą neišvykti, jis įpareigojo registruotis policijos įskaitoje, laikinai apribotos jo nuosavybės teisės.

V.Ražanskui skirtas rašytinis pasižadėjimą neišvykti.

P.Astraitis taip pat pasirašė pasižadėjimą neišvykti, jis laikinai nušalintas nuo pareigų – iki liepos 19 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

DARBININKAS

DARBININKAS portretas
Teisiami kai juos pagauna jau prisidirbusius , bet įtariant korupcija niekas tam neužkerta kelio.

belekas

belekas portretas
O tai cia po 500 stakus imti daug? Maniau didesnes sumos savivalbadubej plaukioja...O kiek dar tokiu neisaiskintu ? Ir tarp tu kas auksciau sedi.

nieko nebus

nieko nebus portretas
visi islips sausi
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių