Savigynos mokytojai: negailėkite užpuolikų, jie nepasigailės jūsų

Policijos organizuota „Savigynos abėcėlė“ trečiadienį Kaune sulaukė kelių dešimčių miestiečių, tarp kurių buvo ir garbaus amžiaus žmonių, ir vaikų. Ši pamoka surengta artėjančios Angelų sargų – Policijos dienos proga.

„Šiandien čia nieko neišmoksit, tik susipažinsit“, – iš karto paaiškino sambo ir dziudo treneris, daugkartinis Lietuvos čempionas Edmundas Štarevičius, dirbantis M.Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Specialaus fizinio rengimo katedros lektoriumi.

Anot jo, visus specialius judesius ir veiksmus ginantis būtina atlikti automatiškai. To mokantis kiekvieną judesį reikia atlikti bent 2 tūkst. kartų. „Jei pradėsite galvosite, ką daryti, visuomet pralaimėsite“, – įspėjo E. Štarevičius.

Lektorius iš karto nuramino: didelės naudos užpuolimo atveju gali duoti ir tam tikros gudrybės, kurias jis ir pademonstravo.

Pavyzdžiui, užpuoliko, sugriebusio ranką ar už drabužio, dėmesį galima nukreipti spyriu į koją. Tuomet bus lengviau išsilaisvinti. Tam tinka ir dūris pirštais į vieną ar abi niekšelio akis, tarpukojį.

Ne vienas, atėjęs į paskaitą, dėmesį buvo sutelkęs ne tik į kovos scenas, bet ir užjautė „užpuolikus“, kuriuos įkūnijo du M.Romerio universiteto studentai. Ypač kentėjo Mantas, nes jo partnerė Ilona gindamasi buvo tikrai negailestinga. Vaikinui teko ne kartą visu svoriu tėkštis ant grindų.

„Gaila gražaus vaikino? Nieko, jis visko matęs“, – komentavo E. Štarevičius, pridūręs, kad aukai gintis reikia iš visų jėgų, jokiu būdu nesigailėti užpuoliko, nes šis tikrai nepasigailės.

Pamačius, kad norima suduoti ranka, ją reikia ne gaudyti, o pasisukti į šoną ir staigiai per ją kirsti. Kaip visa tai reikėtų atlikti praktiškai, rodė ne tik jaunimas, bet ir pats E. Štarevičius bei Kauno apsrities policijos kovinės savigynos instruktorius Valerijus Antonenko.

Svarbiausia, anot jo, kad užpuolikas prarastų pusiausvyrą, tuomet bus lengviau pabėgti. „Pastumkit jį, patempkit, pašokit ir tada dar labiau paverskit, laužkit riešą, pakiškit koją“, – nurodymus bėrė V. Antonenko.

„Valerijau, baikit, negąsdinkite žmonių prieš naktį“, – juokais sudraudė kolegą E. Štarevičius, kai tas pradėjo vardyti, kokiais šaltaisiais ginklais galima būti užpultiems.

Tuo metu savigynos pamokoje dalyvavę studentai parodė dar vieną nesunkiai įgyvendinamą veiksmą: abiem delnais stipriai trenkti užpuolikui per ausis – diskomfortas garantuotas.

Kai kurios savigynos žinios, anot lektorių, gali praversti ir slidžią žiemą. „Jeigu krentat ant nugaros, stenkitės kristi lyg ridentumėtės, reikia į žemę remtis ne delnais, o dilbiais“, – patarė specialistas.

V. Antonenko atkreipė dėmesį, kad patyrę chuliganai mėgsta spirti ne į galvą, o į šlaunies šoną, nes toks veiksmas yra skaudus. „Aukitės rimtesniais batais“, – patarė profesionalas ir pasiūlė tokį veiksmą naudoti ginantis.

Peiliu ginkluoti nusikaltėliai irgi šią vietą gali bandyti sužeisti. „Jeigu užpuoliko rankose pamatėte peilį, geriau geruoju atiduokite visus turimus daiktus. Neverta dėl jų rizikuoti savo gyvybe“, – patarė pareigūnai.

Nors iš dalies patarimų kaunietės Justina ir Reda kikeno, tačiau teigė sužinojusios nemažai naujo.

„Labiausiai įsiminė, kad ginantis reikia užlaužti užpuolikui riešą“, – kalbėjo merginos. Jos sakė niekuomet nebuvusios užpultos, tačiau to nepavyko išvengti pusamžei Linai Banėnienei.

„Tada buvau dar jauna. Išgelbėjo kojos – pabėgau“, – atsiduso moteris, prasitarusi, kad lengvosios atletikos treniruotės pravertė ne vien per varžybas.

Kai kuriuos patarimus net konspektavęs 80-metis Matas Ankudavičius teigė į renginį atėjęs, nes labai daug kuo domisi, be to, anot jo, niekas neapsaugotas nuo aplinkinių agresijos. Vyras irgi sakė turįs bendravimo su užpuolikais patirties, tačiau iki šiol viskas baigdavosi laimingai – jam pavykdavo pabėgti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kur

 Kur portretas
buvo šie užsiėmimai? Niekur nebuvo skelbta :(

mikas

mikas portretas
Gintis ir apsiginti reikia moketi,taciau jeigu issiaiskinti atejus duoda i aki is karto ,neissiaiskinus ,tai nieko cia gero nebus o tiktai banditizmas.Pati policija ugdo ir ruose banditus .Matyt policijai pritruko darbo.

as

as portretas
beverte pachazucha. ypac atsizvelgiant i sedincia publika siame renginyje. geriausia yra buti atidziam, maziau sliauziot pavojingose vietose pavojingu laiku, o jeigu jau uzpuole tai nesigedyti rekti ir sauktis pagalbos.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių