Savanorių prospekto estakados rekonstrukcija planuojama kitąmet

Parodos gatvės ir A.Juozapavičiaus prospekto rekonstrukcijos darbams artėjant į pabaigą, svarstoma pradėti prastos būklės Savanorių prospekto estakados remontą. Planuojama, kad rekonstrukcijos darbai šioje miesto vietoje galėtų prasidėti kitų metų viduryje, pranešė savivaldybė.

Būklė – kritiška

„Baigus Parodos kalno rekonstrukciją, bus planuojami prioritetiniai gatvių remonto darbai. Patvirtinus kitų metų biudžetą, miesto taryba turės spręsti, ar rekonstruoti likusią K. Petrausko g. atkarpą, ar imtis rekonstruoti Savanorių pr. estakadą, kurios būklė artėja prie avarinės. Jos rekonstrukcijos projektas įtrauktas į ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų rezervinį sąrašą. Tikimės, kad pavyks sutaupyti A. Juozapavičiaus pr. ir Parodos g. rekonstrukcijoms skirtų lėšų", – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Miesto vadovas atkreipė dėmesį, kad Parodos gatvėje įrengus troleibusų liniją ir pradėjus estakados rekonstrukciją, dalį Savanorių prospekto įkalne važiuojančių troleibusų būtų galima nukreipti Parodos kalnu.

„Savanorių prospekto estakados ir šlaito būklė yra kritiška. Pažeisti laikančios konstrukcijos betoniniai sluoksniai, išilginė armatūra. Prieš kelerius metus pagal anksčiau rengtą projektą buvo sustiprintos estakados konstrukcijos, tačiau tai problemos iš esmės neišsprendė", – aiškino Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Vietoj estakadų – atraminė siena

Šlaito pusėje esančią estakadą sudaro dvi 22 ir 29 m ilgio estakadų perdangos. Naujame Savanorių prospekto įkalnės žemutinės dalies estakados ir šlaitų rekonstravimo techniniame projekte numatyta jas išardyti. Taip pat neliks senųjų turėklų su pamatais ir viršutinės atraminės sienos dalies šlaito apačioje.

Vietoje išardytų estakadų bus įrengta atraminė siena iš gręžtinių 60 cm skersmens, 12 ir 13 m ilgio polių. Jie bus sutvirtinti gruntiniais inkarais. Virš polių suplanuota įrengti monolitinę sienelę, senus šaligatvio turėklus pakeis nauji. Beveik 400 m rekonstruojamame ruože 12 m ilgio grunto inkarais ir gelžbetoninėmis plokštėmis bus stiprinami prospekto įkalnės šlaitai.

„Estakados rekonstrukcijos metu, kaip ir Parodos gatvės atveju, kelininkai įrengs gatvės pagrindą ir sutvarkys asfaltbetonio sluoksnį, perklos šaligatvį", – apie numatomus darbus pasakojo A. Pakalniškis.

Šaligatvių dangai planuojama naudoti 6 cm storio betonines plyteles, o nuovažų dangą suformuoti iš 8 cm storio granitinių plytelių. Techniniame rekonstrukcijos projekte numatyta įkalnės viduryje dešinėje pusėje įrengti poilsio aikštelę su suoliukais. Šioje vietoje bus pastatytos ir šiukšliadėžės.

Rekonstruos ir apšvietimo tinklus

Rekonstruojant gatvę numatyti ir drenažo įrengimo darbai, o paviršinių nuotekų surinkimui ir nuleidimui suprojektuotas nuotekų tinklas. Numatyta iškirsti šlaitus ardančius medžius bei krūmus. Kad naujų sodinukų šaknys neardytų kanalizacijos ir šlaito, suprojektuotos specialios spraustasienės.

Baigiant tvirtinti Savanorių prospekto estakadą ir šlaitą, planuojami ir gatvės apšvietimo rekonstrukcijos darbai. Bus tvarkomi apšvietimo tinklai, troleibusų kontaktinis tinklas ir atramos.NAUJAUSI KOMENTARAI

premjeras

premjeras portretas
snukuciai neplys nuo tokio masto darbu? panemunes tiltas kabo ore, cia dar vienas projektas...kiek metu ruosiasi savanorius tvarkyt?

Visiems

Visiems portretas
pesimistams pasakysiu- Panemunės tiltui Vyriausybė skirs 70 proc. reikiamos sumos. Savanorių pr. estakados būklė tragiška, ją būtina tvarkyti, ir išvis pasidžiaukit, kad į pabaigą eina kelių pagrindinių gatvių rekonstrukcija, o kitąmet tikiuosi imsis ir įkalnės. :)

na va

na va portretas
apie Panemunes tilta jau nekalbama.Svarbu nugriaut.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių