Šaltis dar pakenčiamas: nakvynės namai tebelaukia benamių antplūdžio

Prasidėjus pirmiesiems šalčiams, ėmė pilnėti Kauno nakvynės namai. Mieste veikia trys nakvynės namų padaliniai, kuriuose vienu metu gali apsistoti per 150 žmonių.

Kauno nakvynės namų direktorė Zita Verbavičienė sakė, kad vakar sulaukė šešių, o šiandien iki pietų – vieno laikino gyventojo.

„Iš darbo praktikos galiu pasakyti, kad benamiai užplūsta, kai lauke ima spausti maždaug 10 laipsnių šaltukas, ir jis išsilaiko savaitę ar dvi. Tada pas mus pasirodo tie, kurie gyvena nešildomuose sandėliukuose, apleistose statybvietėse“, – pasakojo Z. Verbavičienė.

Vyrų nakvynės namuose, kuriuose įrengtos 88 vietos, ilgiausiai gyventi galima iki pusantrų metų. Šiuo metu čia likę vos 10 vietų. Moterų nakvynės namuose laisvų vietų nebėra. Čia gyvena 20 kauniečių.

Nakvynės namai yra išlaikomi miesto savivaldybės biudžeto lėšomis, tačiau gyvenantieji nakvynės namuose už mėnesį turi mokėti nuo 26 iki 78 litų.

Negalintieji tiek sau leisti arba ieškantieji tik nakvynės turėtų kreiptis į benamiams skirtus nakvynės namus. Norint tokio laikino stogo virš galvos, reikia parašyti prašymą.

„Vakare ateini, pernakvoji, ryte išeini. Paslauga nemokama“, – pabrėžė Z. Verbavičienė.

Pernai per didžiuosius šalčius čia vieną naktį glaudėsi net 68 benamiai, nors lovų yra tik 50. 18 žmonių buvo apnakvydinti ant grindų patiesus čiužinius. „Turime ir šiemet pasiruošę papildomų čiužinių, patalynės“, – kalbėjo direktorė.

Ji pastebėjo, kad kai būna pašalpų mokėjimo metas, nakvoti net ir per šalčius ateina žymiai mažiau žmonių. „Gal jie pas draugus užsibūna?“ – svarstė Z. Verbavičienė.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties laikinoji direktorė Danguolė Vaikšnienė teigė, jog nukentėjusiųjų nuo šalčio šiemet dar neužfiksuota.

„Skaičiuojam, kiek asmenų kreipiasi dėl sušalimo, tačiau kol kas šį sezoną tokių atvejų neturėjome“, – teigė D. Vaikšnienė.

Pernai pirmieji du žmonės Kaune galūnes nušalo dar lapkritį. Per gruodį, sausį ir vasarį nuo šalčio nukentėjo dar 16 žmonių. Vasario mėnesį Šilainiuose rastas ir sušalusios moters kūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

petrašiūniškė

petrašiūniškė portretas
kam jiems nakvynės namuose nakvoti, jei šalia yra baras, dirbantis visą parą ir noriai juos priimantis, aišku kai gauna pašalpas,

Na

Na portretas
Na, ir " gražu" tuose nakvynės namuose, o kodėl nakvynės namų gyventojai nesikreipia į teismus, į Strasbūrą dėl tokių baisių sąlygų, juk kalėjime žymiai gražiau, ir valgyti duoda ir dirbti nereikia,ir televizoriai yra ir niekas ryte lauk nevaro. O tai kodėl kaliniai vis nepatenkinti, vis reikalavimus kelia? Čia vargšas žmogelis, niekuo nenusikaltęs, turi susimokėti, o anie, žiauriausius nusikaltimus padarę, gyvena už dyką? Tai kaip čia yra?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių